Problem z tempomatem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Problem z tempomatem

Post autor: Rafgol » pn maja 03, 2010 19:38

Witam niedawno zakupiłem swojego VW Golfa 1.8 GT. Poprzedni właściciel nie używał tempomatu. Mi niedawno udało się uruchomić tempomat przy prędkości ok 90 km/h włączając po kolei:

suwak jedno kliknięcie na on i w tej pozycji został
dalej SET samochód utzymywał prędkość stałą ok 90 km/h
dalej przytrzymałem ok 3 sec. SET i przyśpieszył do ok 100km/h i tak jechał
nacisnąłem hamulec tempomat się wyłączył prędkość spadła

Póżniej próbowałem włączyć ponownie tempomat i się nie włączył. Nie jestem pewny czy dobrze go uruchamiam proszę Kolegów o weryfikację oraz ewentualne objaśnienia poszczególnych oznaczeń manetki tempomatu (REG, SET, itp)

Proszę o wskazówki jak go usprawnić ewentualnie jak go sprawdzić co mu jest. Nie posiadam żadnych instrukcji tempomatu więc jak ktoś posiada to proszę podrzucić . Z góry dzięki bardzo.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 03, 2010 19:53

Może faktycznie błędnie to Kolega uruchamiał. Spróbuję coś poszukać w materiałach.
Tylko z Golfa V ale może temat się przydać
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1078468.html
Ostatnio zmieniony pn maja 03, 2010 20:01 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » pn maja 03, 2010 20:23

Dzięki za przesłanie objaśnienia oznaczeń tempomatu.
Ale już tempomat sprawdzony wg. opisu z książki obsługowej i zero reakcji. Jeszcze jedno czy MK zapala się jakaś kontrolka tempomatu na tablicy zegarów.

Proszę o jakąś w celu usprawnienia tempomatu.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 03, 2010 20:30

W Golfach 3 nie ma kontrolki tempomatu. Można go natomiast sprawdzić kablem i programem diagnostycznym, oczywiście, mając dostęp.



Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » pn maja 03, 2010 21:05

Niestety brak dostępu do programu, może da się jakoś domowymi sposobami sprawdzić poszczególne podzespoły sterujące tempomatem? Zaznzczam że zamontowany został tydzień temu gaz.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 03, 2010 21:54

Oprócz czujników przy pedałach, które pewnie można jakoś sprawdzić - reszta jest nadzorowana komputerem. Może ci co montowali gaz coś pogrzebali niechcący.
TAM
są schematy czujników tempomatu Golfa 3, jak widać - można sprawdzić zaledwie trzy czujniki - reszta programem diagnostycznym.
Ostatnio zmieniony pn maja 03, 2010 22:16 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Rafgol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn maja 03, 2010 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Rafgol » wt maja 04, 2010 21:13

Tempomat przestał działać jeszcze przed założeniem gazu więc z gazem nie trzeba tego łączyć. Może któryś z kolegów w Lublinie ma program diagnostyczny i zechciał by na to zerknąć.


...::: STRAŻAK:::...Nasza praca zaczyna się tam gdzie kończy się wasza odwaga , tam gdzie zaczyna się wasz strach tam my jesteśmy w pracy.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości