Problem z 1.8 ABS spalanie i sonda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Problem z 1.8 ABS spalanie i sonda

Post autor: conrad20 » pn maja 03, 2010 20:07

Witam. Objawy mam takie, iż rano jak odpale golf-a i wyjade z garażu to widze jak z rury leci jakby czarny dym, przygazuje mu to wyleci troche czarnego i spokój, aha i czuć benzyne. Jestem po wymianie sondy na nową, jakiś zamienik. Robiłem też przewody na nowo spinkami ponieważ mam gaz i kable byly polutowane, podobno przez to padły już 2 sondy i teraz kupiłem nową. Nowa sonda miała orginalnie kostke, sonda na 2 piny. Spalanie też nie jest za rewelacyjne, 12 litrów na 100km. Co to może być, ponieważ z tego wychodzi że jest za bogata mieszanka i na benzynie i na gazie. Czyżby sonda nie działała? Pomóżcie, dodam jeszcze że świece nowe, przewody, tylko kopułki z palcem jeszcze nie wymienialem.



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » pn maja 03, 2010 20:22

kolego miałem podobny problem i wymiana całego aparatu zapłonowego dopiero pomogło!! dodam że u mnie aparat zaplonowy miał dosyc spory luz.kolego a jakieg generacji masz instalację gazową!???



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » pn maja 03, 2010 20:42

no dokładnie nie wiem jaką generacje, wymienialem już parownik, wiem że mam silniczek krokowy nie na śrube tylko elektroniczny. a jak ci rano auto chodziło? równo czy troche jakby przebierał? ja jak przygazuje to chodzi troche równo a po chwili znów warjuje.



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » pn maja 03, 2010 20:56

kolego u mnie była instalacja 1 gen.i komputer łapał błąb i silnik chodił nierówno . spruboj odłączycz aku a komputer sie zresetuje u mnie to pomagało na jakiś czas. potem meczanik wstawił mi przekżnik ktory odcinał sonde lambda i problem zniknoł!!!



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » pn maja 03, 2010 21:31

ale u mnie sonda musi być podłączona, denerwujące jest to że pali 12litrów a wszystko zrobione, nowy parownik, jeszcze czytałem żeby czujnik temp zmienić, nigdy go nie ruszałem, zresztą aparatu zaplonowego tez nie. a tak myślę, może on ma źle zapłon ustawiony, chociaż idzie fajnie, zero dławienia sie, prychania, stukania. ze spalaniem spróbuje ustawić gaz, chociaz wątpie że to coś da, bo rano zawsze nagrzewam go na benzynie i ją czuje, jakby miał za bogatą mieszanke. już mi sie pomysly kończą. :grrr:



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » pn maja 03, 2010 21:38

to tylko aparat został !!! ale jak masz ciezką noge to u mnie abs palił 11 gazu w miescie ale w trasie to i nawet 7 gazu!!!



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » pn maja 03, 2010 21:42

ja sie licze z tego że od ciężkiej nogi nie zejdziesz niżej niż 11-12litrów, ale przy spokojnej naprawde spojnej jeździe, mówie o rozpędzaniu go powoli na kazdym biegu do 2500tys. obrotów powinien te 10 litrow spalić. tak przynajmniej palił, to cos przyczyna musi być że pali teraz 12 przy normalnej jeździe, sprobuje ten aparat, bo nie podoba mi sie jego praca na zimnym silniku. a jak nie to, to nie mam pojęcia co jeszcze mogloby być przyczyną jego pracy



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » pn maja 03, 2010 21:53

a jakie świece dałes!?



Awatar użytkownika
conrad20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt lis 20, 2007 23:03
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: conrad20 » pn maja 03, 2010 22:00

ngk 3 elektrodowe



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » pn maja 03, 2010 22:05

spoko. sprawdz aparat!!



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » wt maja 04, 2010 08:18

Ja też miałem problem ze spalaniem ( nie mam gazu ) w swoim Mk3 GTi z silnikiem 2E palił po mieście 15L Pb, okopcony wydech i świece. Sonda była nowa oryginalna Boscha, więc grzebałem dalej: palec, kopułka, nowy komputer ( ECU ), układ paliwowy od pompy po same wtryski itd.
A okazało się że nowa sonda była walnięta, więc poszła na gwarancje i do tego czasu miałem wkręconą starą sondę z odpiętą wtyczką. Spalanie nadal było wysokie ( "bez sondy" ), ale auto od razu zaczęło inaczej chodzić. Na tej "walniętej" sondzie chodził niby dobrze ( tak mi się wydawało ), ale po odpięciu wtyczki było lepiej i na nowej sondzie ( wymienili mi na gwarancji ) też jest lepiej i spalanie jest w normie.

Co do spalania, to jak sonda pokazuje ubogo ( bo jest walnięta ) to komputer wzbogaca mieszankę i z tond większe spalanie może być. Jak by sonda pokazywała bogato, to komputer zubożył by mieszankę i na gazie przy takiej nie sprawności nie dało by się jechać ( miałem tak na nowej sondzie w innym aucie ).
Oczywiście wcale nie musi to być wina sondy.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 389 gości