Problem ze sprzęgłem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem

Post autor: lgruszkos » sob maja 01, 2010 17:24

Witam wszystkich, wczoraj zdarzyło mi się po raz pierwszy coś dziwnego. Auto jest z silnikiem AXR (pompowtrysk). Stałem troche w korku w Krakowie i jak to w korku, sprzędło-hamulec-sprzegło. Skonczył sie korek i chciałem ruszyc ze swiateł, wrzuciłem 1 puszczam sprzęgło i jade ale sprzegło jakby ciągło strasznie, wrzucam kolejne biegi i to samo. Obroty rosna silnik wyje a ja ledwo jade. Nie chciałem spalić sprzegła wiec zjechałem na moment na parking silnik troche ostygł i odpaliłem i dalej w drogę. Zrobiłem do dzisiaj 200km i nic się nie dzieje, ale boje się że to sie może powtórzyć i jaka mogła byc tego przyczyna? Z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Post autor: italiano_83 » sob maja 01, 2010 17:46

Coś się musiało "zwiesić"- może wysprzęglik nie puścił do końca. Upalone sprzęgło tu raczej odpad -bo jak by zaczęło przepuszczać na 1- 2 biegu to już byś nigdzie nie pojechał.
Pedał sprzęgła "odbił" normalnie do końca czy się "zawiesił" ??


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
lgruszkos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 835
Rejestracja: wt paź 05, 2004 22:15
Lokalizacja: KROSNO/Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: lgruszkos » sob maja 01, 2010 17:49

Sprzegło odbijało do końca, tzn pedał i opór też był, jakby wszystko działało. Zauwazyłem jeszcze że jak dwa razy nacisłem wtedy sprzegło to szło dobrze, a pozniej kolejna zmiana biegu i d..a

[ Dodano: Sro Maj 12, 2010 6:10 pm ]
Wiecej się nie powórzyło, wymieniłem płyn hamulcowy który jak się okazało jest powiazany ze sprzegłem a dokładnie z pompką sprzegła. Płyn zrobił 160 tyś km i nie był wymieniany, wiec juz była pora:) Okazało się że już nawet woda była w płynie :( No i po wymianie wszystko wróciło do normy :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości