Kierunkowskazy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Kierunkowskazy

Post autor: PAWLINECZEK » śr kwie 28, 2010 18:11

Witajcie po wlaczeniu kierunku glos slyszalny w srodku w kabinie oraz migajaca kontrolka sa nie rowne poznie to sie unormowuje czy za to jest odpowiedzialny jakis przekaznik czy co?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » śr kwie 28, 2010 18:13

Tak w przycisku awaryjnych.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » śr kwie 28, 2010 18:17

Czy da sie to samemu wymienic i czy koszt duzy czesci?



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » śr kwie 28, 2010 23:52

PAWLINECZEK pisze:Witajcie po wlaczeniu kierunku glos slyszalny w srodku w kabinie oraz migajaca kontrolka sa nie rowne poznie to sie unormowuje
czy to sie dzieje tylko po wlaczeniu jednego kierunku? czy dzieje sie identycznie w obu? awaryjne działaja bez problemu?
Pytam bo problem moze lezec w samej manetce kierunków a nie w przekazniku swiateł awaryjnych.
Czy da sie to samemu wymienic i czy koszt duzy czesci?
Jesli chodzi o wymiane przekaznika( wlacznika swiateł awaryjnuch) to nie ma problemu. Ja robie w ten sposob ze wyciagam szuflade na kubki ,wkladam paluchy i wypycham przycisk od srodka.Jest lekki opor bo sa tam male blaski ktore mozna podwazyc aby nie walczyc na sile. przycisk jest wpinany w kostke.
koszt "wlacznika" od ok 30-50zł na allegro.



Awatar użytkownika
zygit
Special Edition
Special Edition
Posty: 62
Rejestracja: sob paź 10, 2009 17:44
Lokalizacja: 3city

Post autor: zygit » czw kwie 29, 2010 00:35

wymiana wlacznika awaryjnych bomba!

to powiedzcie jeszcze jak sie dobrac do manetki kierunkow zeby ja wymienic :helm:


VW - poprostu DAS AUTO

Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » pt kwie 30, 2010 14:45

zygit pisze:to powiedzcie jeszcze jak sie dobrac do manetki kierunkow zeby ja wymienic
było juz na forum no ale.....

1.odłanczasz akumulator
2.ściagasz poduszke na kierownicy(trzyma sie na dwoch zaczepach-odpina za pomocą 10 cm plaskiego wkretaka (szerokosc "łba" tak do 5mm) od strony licznika. odpinasz kabel od poduszki i od klaksona.
3.znaczysz na wieloklinie polozenie kirownicy- najlepiej uzyc cienkiego pisaka.
4.odkręcasz srube- M12 dwunastokatna
5.odkrecasz obudowe kolumny kierowniczej chyba 4 sruby na malego krzyzaka
6.sciagsz delikatnie urzadzenie od esp nie obracajac tym kolkiem w srodku!!!!!!!! zeby pozniej nie bylo problemow z wlanczajacym sie w czasie jazdy esp
7. no i masz dostep do manetek. odkreca sie je imbusem od gory.

Składasz w odwrotnej kolejnosci.
Jak Ci cos nie domaga w manetce i chcesz ja wymienic wydac ok 100zł to proponuje zdemontowac, wziasc na stoł i rozebrac na czynniki pierwsze, wyczyscic styki, blaszki umiejetnie podoginac tam gdzie wydawaja sie byc podejzane. Złożyc i powinno hulac.
Nie ma co sie tam zdupczyc jedynie co to styki sie zabrudza(jest tam toche smaru, badz przypalą) albo blaszki straca troche swojej sprezystosci.

powodzenia. :pub:



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » pt kwie 30, 2010 21:23

U mnie to sie dzieje tylko w jedna strone jak wlanczam kierunek ale tylko na poczatku pozniej sie normuje

[ Dodano: 01 Maj 2010 12:11 ]
Teraz juz to sie dzieje w obie strony jak wlanczam kierunki ale tylko na poczatku ich praca jest nieruwna pozniej to sie normuje potrzebuje szybkiej pomocy

[ Dodano: 01 Maj 2010 12:13 ]
Awaryjne dzialaja bez zastrzezen



Magnus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: śr lis 19, 2008 21:00
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Post autor: Magnus » sob maja 01, 2010 13:01

PAWLINECZEK pisze:[ Dodano: 01 Maj 2010 12:11 ]
Teraz juz to sie dzieje w obie strony jak wlanczam kierunki ale tylko na poczatku ich praca jest nieruwna pozniej to sie normuje potrzebuje szybkiej pomocy

[ Dodano: 01 Maj 2010 12:13 ]
Awaryjne dzialaja bez zastrzezen
tez tak miałem jak Ty i wina była w manetce. Demontuj i czysc tak jak pisałem wyzej!!.Powinno pomoc.
Pewnie jak jezdzisz to nie wlaczasz calkiem kierunka tylko dajesz kotki 1 sygnal i to chyba ma wplaw na styki w manetce.ja to odktylem u siebie na autobanie.Na odcinku niecalych 1000km przestal działac jeden kierunek.



PAWLINECZEK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: ndz sty 31, 2010 21:16
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: PAWLINECZEK » sob maja 01, 2010 23:41

Jesli ktos ma jeszcze w tym doswiadczenie prosze o rady poniewaz boje sie to rozbierac



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 367 gości