Układ chłodzenia - problem 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Układ chłodzenia - problem 1.8 RP

Post autor: maniek128 » ndz kwie 09, 2006 00:01

Witam wymieniłem dzisiaj trójnik od czujników temperatury poniewaz przeciekał, wymiana poszła bezproblemowo. ale mam problem z odpowietrzeniem układu chłodzenia, jak wracalem do domu (25 km) to miał podwyzszoną temperature (następna kreska za pionową ) i węze byly bardziej niz zwykle twarde. Po delikatnym odkręceniu korka w zbiorniku wyruwnawczym cisnienie spadlo i podniósł sie poziom w zbiorniku. jak naciskałem przewody od chłodnicy to to wylatywały bąbelki powietrza.
I mam pytanie czy układ odpowietrzy sie sam całkowicie i ile to moze potrwac?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 09, 2006 23:02 przez maniek128, łącznie zmieniany 1 raz.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz kwie 09, 2006 00:22

Hm po wymianie plynu powino sie wlaczyc silnik z ogrzewaniem na maksa i czekac az sie zalaczy wentylator - tak w ksiazce pisza i na forum kazdy tak mowi,wiec moze sproboj w ten sposob,albo moze korek od zbiorniczka zaczal zle dzialac - u mnie tez tak am ze korek zle dziala chyba i nie upuszcza dobrze csnienia sam musze se zmienic ale nei jestem pewny wiec moze niech wypowiedza si einni co sie bardziej znaja:)Pozdrawiam



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » ndz kwie 09, 2006 01:17

kolega dobrze gada zrob jak mowi i musi byc ok, mozesz dla pewnosci korek wymienic :)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 09, 2006 09:06

Jesli króciec odpowietrznika jest w tym nowym trójniku to prawie na sto procent jest zatkany z powodu błędów przy prdukcji (od wewnątrz zostaje nadlew). Przerabiałem to w 2e. Trzeba to przetkać i już. Włączanie ogrzewania nie ma żadnego znaczenia przy odpowietrzaniu. To nie syrenka z kranikiem przy nagrzewnicy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz kwie 09, 2006 10:19

Paweł Marek pisze:Włączanie ogrzewania nie ma żadnego znaczenia przy odpowietrzaniu. To nie syrenka z kranikiem przy nagrzewnicy.
Hmm to dziwne ze w ksiazce serwisowej vw jest tak napisane i ze kazdy na forum tak zawsze pisze,trzeba miec wlaczone ogrzewanie na 100%,

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 09, 2006 10:25

Przepływ płynu przez nagrzewnicę nie jest niczym ograniczony, z wyj. rzadkich aut z termostatem na węzach do nagrzewnicy. Ustawienie pokrętła od ogrzewania nie ma wpływu na krążenie płynu w nagrzewnicy. Dlatego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » ndz kwie 09, 2006 10:35

w niektorych mkII jest ten termostat na wezach do nagrzewnicy,ja pisze to co jest napisane w ksiazce serwisowej,a tam chyba wiedza co pisza tak mi sie zdaje,
pozdrawiam



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 09, 2006 11:03

ja mialem to samo,nastepna kreska za srodkiem i w tym momencie powinien sie went.zalaczyc. jesli za szybko sie grzeje zrob co ja i mi pomoglo(wzielem wymontowalem chlodnice kupilem w netto SZCZUR DO RUR i przeplukalem ja 10 razy nim mimo ze niemozna stosowac do aluminium i niemasz pojecie co wylecialo ze srodka pod prysznicem w domu to robilem,odrazu temperatura na polowie stoi i koniec)a on sam sie odpowietrza zobaczysz to przy zmniejszalacym sie stanie plynu w zbiorniczku



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » ndz kwie 09, 2006 22:34

dzieki za rady, mam termostat na wężach ale ogrzewanie mi dziala całkiem dobrze.
dzisiaj rano otworzyłem maske na zimnym i stan plynu byl ze 2 cm ponad max pościskałem przewody od chlodnicy i wylecialo pare babelkow, i jak puścilem przewody to stan po jakims czasie opadl do lini max tylko nie wiem czy calkiem sie odpowietrzyl bo nie wiem ile dokladnie wlalem plynu, narazie jest max zobaczymy jutro po jeździe do szkoly.
pozdrawiam



blackpower
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt mar 17, 2006 09:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blackpower » ndz kwie 09, 2006 23:02

Panowie ja mam podobnie, przy czym wmontowałem nowy czujnik temp. i teraz jezdze przy 110 st. Przy starym bylo 95 stopni. Co najciekawsze wentylator sie wlacza i wylacza i niby jest wszystko ok, woda sie nie gotuje a powinna przy takiej temp.
Podejrzewam ten czujnik, kupilem na allegro za 30 zł.
Co o tym sadzicie?
Jutro w dzien go jeszcze zmierze miernikiem i zobacze jakie ma wartosci.
Boje sie ze uszczelke mi wywali znowu pod glowica ehhh



maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » pn kwie 10, 2006 18:00

witam dzisiaj po powrocie z uczelni zaobserwowalem ze jednak silnik bardziej sie grzeje niz przed wymianą skazówka znajduje sie na krersce w prawo za polową, wcześniej stala ruwniutko pionowo. zobaczymy co bedzie dalej (czyli jutro).



Bombel_haus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob mar 11, 2006 11:30
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Bombel_haus » śr kwie 19, 2006 16:51

Pewien koles mi powiedzial ze do vw i oplow nie leje sie wody bo sie gotuja leje sie plyny chlodzace .
A ja mam taki problem , ostatnio zagotowal mi sie wiec uzupelniam plyn wloaczylem silnik i dolalem na maksa i czekam az mi sie wentylator zalaczy a tu jajca plyn zaczal isc w gure i znowu prawie sie zaczol gotowac sie i plyn goracy zaczol sie wylewac z zbiorniczka wyrównawczego i co ja mam teraz zrobic :blush:
POMOCY ten zlom doprowadzi mie do bankructwa .



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr kwie 19, 2006 16:59

A zakręciłeś zbiorniczek ? Korek masz szczelny ? Termostat otwiera duży obieg ? Włacza się wentylator ?


=-Pinhead-=

maniek128
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 198
Rejestracja: śr gru 01, 2004 17:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: maniek128 » śr kwie 19, 2006 17:17

Bombel_haus pisze:Pewien koles mi powiedzial ze do vw i oplow nie leje sie wody bo sie gotuja leje sie plyny chlodzace .
A ja mam taki problem , ostatnio zagotowal mi sie wiec uzupelniam plyn wloaczylem silnik i dolalem na maksa i czekam az mi sie wentylator zalaczy a tu jajca plyn zaczal isc w gure i znowu prawie sie zaczol gotowac sie i plyn goracy zaczol sie wylewac z zbiorniczka wyrównawczego i co ja mam teraz zrobic :blush:
POMOCY ten zlom doprowadzi mie do bankructwa .
miałem tak samo jeszcze sie nie uporalem całkowicie z problemem ale walcze dzielnie

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 5:21 pm ]
Pinhead pisze:A zakręciłeś zbiorniczek ? Korek masz szczelny ? Termostat otwiera duży obieg ? Włacza się wentylator ?
tak wszystko powyzej jest oki
korek jest szczelny wentylator włącza sie gdy skazówka jest kawalek poza pierwszą kreska na prawo od pionu, termostat pewnie sie otwiera bo takto pewnie zagotowal by sie po kilometrze.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 184 gości