[MK2] Czyżby uszczelka pod głowicą ????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

[MK2] Czyżby uszczelka pod głowicą ????

Post autor: voodoo » ndz kwie 09, 2006 00:58

Witam was koledzy

Potrzebuje waszej opinii. Zerknijcie na poniższe fotki i powiedzcie mi, czy uszczelka pod głowicą do wymiany ? Jest taki dziwny osad na korku od oleju, na bagnecie nic nie ma, olej na końcu bagnetu ciemno brązowy, w granicach min/max. Po zimie dolałem płynu chłodzącego ponad 0,5 litra. Po jakich innych jeszcze objawach można stwierdzic, że uszczelka jest do wymiany ?

http://www.golf2.xt.pl/images/olej1.jpg

http://www.golf2.xt.pl/images/olej2.jpg


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » ndz kwie 09, 2006 01:14

niech auto zagrzeje sie do swoej temp pracy a najlepiej i do momentu az wiatrak sie wlaczy i zlap za weze, jezeli oba beda twarde jak kamien a jak zapalales gdy byl zimny i byly miekkie to wtedy jest uszczelka do wymiany. Pozniej jak sprawdzisz odkrec powoli korek od wody niech sie roprezy cisnienie i ponownie zapal auto, pomacaj weze i bedziesz wiedzial. Oprocz tego mozesz na chodzie silnika powoli okrecic korek i nie powinna bulgotac woda tzn przez pecherze powietrze nie powinna sie wylewac

ogolnie to przy dobrej uszczelce oba weze powinny byc miekkie na tyle ze nie musisz mocno sciskac aby sie zgniotly.

P.S. Moim zdaniem moze byc to ta cala odma co wystepuje w golfikach ale nie wiem bo jeszcze tego u siebie nie mialem :)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

fibolek

Post autor: fibolek » ndz kwie 09, 2006 12:51

Widzę że wąż od odmy masz nówelas ale sprawdź go.Druga kwestia to jakość oleju.
A głowica jakby padała to by ci z boku gdzieś ciekło spod niej lub też płyn chłodzący by ci leciał do oleju tzn miałbyś na bagnecie meksyk tzn rzadki olej z płynem a to byś rozpoznał.
Zobacz jeszcze bo masz dużo jakiegoś dziwnego płynu w środku co to jest po zapachu i po smaku.Nie jedz te mazi tylko posmakuj tego płynu ze środka.
Zobacz jeszcze jakość płynu chłodzącego w zbirniczku tzn czy nie jest tłusty(poznasz po plamach).



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn kwie 10, 2006 09:33

A kiedy te zdjęcia robiłeś? Bo takie coś pod korkiem normalnie też mają golfiki (i inne np ople) ale na tęgich mrozach. Teraz raczej nie powinno być takiej mazi. Sprawdź faktycznie to co Ci koledzy doradzili, sprawdź płyn w zbiorniczku czy nie tłusty i czarny...

Ale na pocieszenie w sumie może po prostu masz tandetny olej a woda wycieka np z pompy wody albo nieszczelnego węża? Sprawdź kiedyś rano pod autem czy nie ma kropli wody na bloku, na chłodnicy, na wężach, czy plastikowy króciec na silniku nie ma pęknięć itp.



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » pn kwie 10, 2006 09:37

Mialem taka sama maz u siebie, jak sie ocieplilo i pojechalem w trase to zniklo :)


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: etomek » pn kwie 10, 2006 10:19

Więc tak miałem padniętą uszczelkę pod głowicą cała oeracja kosztowała mnie 250zł łącznie z planowaniem głowicy i uszczelkami objawy były następujące:
1.sprawdż twardość przewodów wodnych na rozgrzanym silniku jak będą mocno twarde to kiepsko ale ja z takim objawem jeżdziłem 3 lata
2. korek smalec z kroplami wody smak słodkowaty ,kiepsko
3.sprawdż czy ci nie ubywa płynu u mnie nie było wycieków a po nocy 05l ubywało i na 20 km brał 1l płynu
4.jak przygazujesz pare razy na postoju mocno to obadj czy nie leci nic z rury czsem może lecieć woda ale to na zimnym silniku u mnie na ciepłym leciała woda i strasznie kopcił białym dymem
5.bagnet do sprawdzania oleju na zimnym silniku jak nie ma nic podejżanego tzn osadu nalotu to jest ok
Jak masz jeden z poniższych objawów to nie zawracaj sobie głowy i jedż na wymiane uszczelki,



Awatar użytkownika
voodoo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lip 18, 2005 22:25
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

Post autor: voodoo » pn kwie 10, 2006 12:48

Sprawdziłem jak narazie dwie rzeczy:
1. Ta maź nie ma słodkiego smaku (próbowałem się dosmakować jakiejś słodyczy, ale nie ma szans ;) )
2. Płyn w zbiorniczku wyrównawczym jest koloru niebieskiego (zielonkawego). Ubyło go od jesieni około 0,5 L.

Musze jeszcze sprawdzić te węże czy nie są twarde i będe wiedział co i jak.

Z góry za wszystko dzięki ...

Ps. Wszyscy podpowiedzieliście właściwie to samo więc nie wiem komu dać "pomógł" ...


PozdraVWiam
.:: VooDoo ::.
Piotrek

fibolek

Post autor: fibolek » pn kwie 10, 2006 13:41

To daj wszystkim.Ale to najprawdopodobniej nie uszczelka pod głowicą.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn kwie 10, 2006 17:24

He dokładnie mam to samo maź pod korkiem tylko ze owiele mniej niz u Ciebie i płynu mi znikneło w okresie zimy tez z 0,5L Wycieków zadnych nie zauwazyłem wszedzie sucho. Narazie poczekam zobacze jak sie rozwinie sytuacja u mnie przewody sa miekkie.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 347 gości