Przełacznik światłe awaryjnych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » ndz kwie 18, 2010 22:57

Jarowo pisze:Powinien więc połączyć czarno-zielono-biały 49A, który dochodzi ze skrzynki bezp. do manetki mk3 połączyć z pinem 1 tego co montuje, czyli także 49A
czyli co mam odszukać w wiazce ten kabel przeciąć go i podłaczyć do 1 pinu we włączniku ?


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz kwie 18, 2010 23:06

Nie od razu "przeciąć" bo jeśli nie jest włożony dawny przerywacz w swoim gnieździe - ten przewód jest zupełnie "niegroźny" i można tylko do niego doprowadzić kabelek z "1-ki" nowego wyłącznika, tak na próbę.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn kwie 19, 2010 10:16

bacik, jak przez GG przechodzą pliki to wyślij koledze Zico63b, to co dostałeś, bo widzę, że się trudno dogadać tak w ciemno. Jak wrócę jeszcze o przyzwoitej porze do domu to namaluje MIX tych dwóch schematów.
bacik pisze:czyli co mam odszukać w wiązce ten kabel przeciąć go i podłaczyć do 1 pinu we włączniku ?
Wg schematu tak trzeba zrobić. Ale nie tnij nic. Jak jeszcze robią ori kierunki to wyciągnij przerywacz. Włącz zapłon i miernikiem, lub żarówką sprawdź na, którym pinie (otworze w skrzynce) masz napięcie. Powinno być na 49. 31 olać bo to masa. Ten trzeci to 49a i w niego wstaw napięcie, np. mostek pomiędzy 49 a 49a. Włącz kierunki powinny świecić ciągiem, a jak wyjmiesz mostek zgasną. Wyjmij mostek i to tego otworu co nie miał napięcia (czyli 49a i tak powinna być opisana nóżka przerywacza, która wchodzi w ten otwór, a w/g schematu to czarno-biało-zielony dochodzi w to miejsce, na schemacie tym co wysłałem mk3 ten punkt to miejsce oznaczone H2/8) połącz nóżkę 1 z przerywacza/włącznika MK4. Nic nie tnij.
Zico63b, pisał wcześniej jak sprawdzić ten nowy przerywacz czy nie jest zepsuty, więc zrób to wcześniej, bo jak jest uszkodzony to cała robota na nic.


JaroW

Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » czw kwie 29, 2010 09:26

koledzy sprawa wyglada nastepująco
1. podłaczyłem zarówke do pinu 1 niestety nie działała ale chcac potwierdzić zepsucie przełacznika podłaczyłem do mk4 kolegi i wsyztso chulało

wiec włacznik jest sprawny


2 niestety nie moge zlokalizować kabelka o tym kolorze o którym mowicie wiec prosiłbym o wyjansienie gdzie on jest najepiej by było gdybyscie podali mi pinout 2 wtyczek od manetki kierunków


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw kwie 29, 2010 15:12

bacik, co powiesz jakbyśmy się umówili, któregoś wieczoru na Skype w ten niby długi weekend, aby się wspólnie zastanowić o co biega, oczywiście jak tylko tobie i mnie czas pozwoli.


JaroW

Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » czw kwie 29, 2010 19:50

Jarowo, w wekend odpada bo jest ma juz na wypadzie a skype na erze bezprzewodowej to nie jest dobry pomysł jak chcesz napisz na mojego maila moze coś uda nam sie dogadać pozdr


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » czw kwie 29, 2010 22:57

Oki coś spróbuje zaimprowizować samemu. Jak pogoda nie wypali to będę miał więcej czasu na to.


JaroW

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 12:22

Obrazek

a nie prościej jest przerobić wyłącznik grzanej szyby od MK3 , roboty minimum a pasuje tak jak oryginał , bo faktycznie wyłącznik awaryjnych za kierownicą to chybiony pomysł



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt kwie 30, 2010 12:25

Doskonały pomysł! Nawet dalej to rozwijając: nie trzeba nawet wyłącznika ogrzewanej szyby przerabiać a jedynie podłączyć tak by włączał przekaźnik o dwóch parach styków lub dwa zwykłe przekaźniki - łączące wyjście z przerywacza ze stronami kierunkowskazów.

Nawet wyrzuciłbym zatrzask w wyłączniku, tak by pracował niestabilnie (wracał sam do stanu wyłączenia) tak, jak np. wyłączniki otwierania drzwi w Solarisie
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 12:34 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 12:27

przerabiałem takie coś , ale prościej jest zrobić tylko jeden dodatkowy styk , czyli wywiercić dziurkę i nabić jeden styk , no i wyprowadzić dodatkowy kabelek do podświetlenia

[ Dodano: 30 Kwi 2010 12:29 ]
wszystko masz wtedy na oryginalnym przerywaczu , bez dodatkowych elementów



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » pt kwie 30, 2010 12:48

miś fazi, a masz coś takiego jak na foto jak tak to bym wział


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 12:49

nie mam drugiego , ten jest od mojego auta , ale naprawdę roboty odrobina , jak co to poradzę co i jak

[ Dodano: 30 Kwi 2010 12:52 ]
najwięcej roboty jest z dorobieniem trójkąta z czerwonego plastiku ( najlepszy jest wieszaczek na ścierki , bo jest przepuszczający światło ) no i wycięcie trójkąta w orginalnym wyłączniku i wpasowanie , od tego zależy estetyka całości
Ostatnio zmieniony pt kwie 30, 2010 12:54 przez miś fazi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bacik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: ndz paź 14, 2007 22:46
Lokalizacja: VWałbrzych
Kontakt:

Post autor: bacik » pt kwie 30, 2010 12:55

miś fazi, pomysł fajny tylko raz ze ja do takich rzeczy nie mam zdolnosci manualnych a dwa i ze za duzo czasu na dłubanie to też nie mam



w takim razie wracamy do koncpecji z mk4 sprawdzepozniej czy uów kabel o ktrym mowa wczeniej istnieje w mojej wizace a dwa czy jesli istnieije to czy podlaczenie go do 1 da zamierzony efekt


Obszywanie Kiertownic gałek zmiany bieógw i innych. BRY NA MASKE Obszyte kierownice gąłki i inne
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=247787

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt kwie 30, 2010 12:58

Zico63b pisze:Doskonały pomysł! Nawet dalej to rozwijając: nie trzeba nawet wyłącznika ogrzewanej szyby przerabiać a jedynie podłączyć tak by włączał przekaźnik o dwóch parach styków lub dwa zwykłe przekaźniki - łączące wyjście z przerywacza ze stronami kierunkowskazów.

Nawet wyrzuciłbym zatrzask w wyłączniku, tak by pracował niestabilnie (wracał sam do stanu wyłączenia) tak, jak np. wyłączniki otwierania drzwi w Solarisie
z tym wyrzuceniem zatrzasku , to dobry pomysł , bo i tak na postoju używam oryginalnego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 242 gości