Wysprzęglik ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Wysprzęglik ??

Post autor: aron » pt kwie 07, 2006 19:04

Witam czy może mi ktoś pokazać gdzie się znajduje "wysprzęglik" w golfie 3 1.9 tdi. i jak go można wymątować. Mam z nim mały problem ucieka mi płyn prawdopodobnie na tarcze sprzęgła



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pt kwie 07, 2006 20:27

wysprzeglik znajduje sie w pompce sprzegla masz zaznaczone na foto:

Obrazek

musisz rozkrecic przewod + 2 x sruba 8 mm wtedy wyjmiesz pompke na wierzch ale to nie leci ci z wysprzeglika tylko z pompki wiec poprostu musisz poszukac zestawu naprawczego do w/w wymienic zamontowac odpowietrzyc i po bolu



aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: aron » pt kwie 07, 2006 21:56

oki dzieki wielkie za pomoc mysle ze nie bedzie potrzeby wymieniac tarczy tylko powymieniam gumki i zobacze czy to pomoże. jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » pt kwie 07, 2006 22:57

uzywana pompke kupisz za grosze podpytaj moze ktos posiada



aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: aron » sob kwie 08, 2006 18:39

jeszcze tylko czy pompa sprzęgła to to samo co wysprzęglik ? i czy ja taki kiepski gosć może sam dokonać wymiany takich uszczelek lub calego wysprzeglika na co trzeba uważać



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » sob kwie 08, 2006 18:57

Wymieniony wysprzeglik ma odpowiecznik.... czy sprzeglo sie jakos odpowietrza? Jesli tak ,to jak sie to robi?

Dzieki za pomoc.



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » sob kwie 08, 2006 19:12

mkris pisze:Wymieniony wysprzeglik ma odpowiecznik.... czy sprzeglo sie jakos odpowietrza? Jesli tak ,to jak sie to robi?

Dzieki za pomoc.
podobnie jak uk. hamulcowy :) ale...... w jednym przypadku na kilka niestety uzyc trzeba urzadzenia cisnieniowego

[ Dodano: Sob Kwi 08, 2006 7:16 pm ]
aron pisze:jeszcze tylko czy pompa sprzęgła to to samo co wysprzęglik ? i czy ja taki kiepski gosć może sam dokonać wymiany takich uszczelek lub calego wysprzeglika na co trzeba uważać
wysprzeglik = kawalek "preta" na ktory naciska tloczek w pompce, nastepnie ruch ten przekazywany jest na tzw lape wyciskowa sprzegla z lozyskiem wyciskowym co skolei.... ale to juz niepotrzebne ;)
ale... mozna przyjac iz ten pret + pompka + lapa wyciskowa z łozyskiem = wysprzeglik ;)



mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

Post autor: mkris » sob kwie 08, 2006 22:05

TO chlopaki powiedzcie mi jak mam motor na wolnych obrotach i przyslucham sie z lewej strony motora (przy skrzyni) to cos tam slychac......(tak jakby blaszany dzwiek) a jak wcisne sprzeglo to ucicha... co to moze byc? lozysko oporowe czy tez ten wysprzęglik?



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » sob kwie 08, 2006 22:10

mkris pisze:TO chlopaki powiedzcie mi jak mam motor na wolnych obrotach i przyslucham sie z lewej strony motora (przy skrzyni) to cos tam slychac......(tak jakby blaszany dzwiek) a jak wcisne sprzeglo to ucicha... co to moze byc? lozysko oporowe czy tez ten wysprzęglik?
lozysko wyciskowe sprzegla



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości