Czy da sie zmusić Mk4 do mrugnięcia kierunkami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Czy da sie zmusić Mk4 do mrugnięcia kierunkami

Post autor: slavo_s2k » śr kwie 28, 2010 23:15

W większości aut z którymi miałem do tej pory okazję jeździć zawsze jak zamykałem lub otwierałem zamki z pilota auto sygnalizowało to mrugnięciem kierunków, wtedy nawet zamykając auto z większej odległości wiedziałem, że sygnał dotarł, fabrycznie w moim MkIV 2001r po prostu zamyka i otwiera nie sygnalizując tego kierunkami, da się jakoś taką funkcję aktywować?



Awatar użytkownika
grzybsi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:33
Lokalizacja: DL/WR
Kontakt:

Post autor: grzybsi » śr kwie 28, 2010 23:41

w moim mk4 99 rok mam fabryczny alarm który po zamknięciu sygnalizuje mi kierunkami , więc albo masz jakiś inny moduł komfortu , albo zamki sie zamykają ale alarm się nie uzbraja ,, czyli mikrostyki do naprawy w zamkach , więc pytanie czy po zamknięciu auta miga Ci dioda w drzwiach kierowcy?



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » śr kwie 28, 2010 23:57

tak, dioda miga, mikrostyki na 100% ok, mam pełnego fis-a i pokazuje stan drzwi poprawnie, wydaje mi sie ze nie mam fabrycznego alarmu, nie wiem czy to był standard?
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 23:57 przez slavo_s2k, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Ziembi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: sob maja 31, 2008 11:33
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Ziembi » czw kwie 29, 2010 00:04

Aby kierunkowskazy mrugały przy zamykaniu nie musi byc alarmu, wystarczy oryginalny centralny zamek i wtedy kierunki mrugaja nawet po zamknięciu z kluczyka. Ale nawet jeżeli nie miałbyś oryginalnego centralnego, a założony jakiś nieoryginalny alarm to i tak powinny mrugać, bo zdaje się, wszystkie alarmy mają teraz taką funkcję, no chyba, że ją ktoś wyłączył i trzeba ja aktywować.
Ostatnio zmieniony czw kwie 29, 2010 00:05 przez Ziembi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » czw kwie 29, 2010 00:08

Jeżeli nic nie jest namieszane to powinno wystarczyć przekodowanie modułu komfortu. Tu opisane co i jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=302946



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » czw kwie 29, 2010 00:35

central oryginalny z pilotem w kluczyku (scyzoryk), mam nadzieje że nic nie jest namieszane, spróbuję w weekend pobawić się VAGiem, może uda się coś zdziałać :)

[ Dodano: 02 Maj 2010 13:31 ]
Ok, już po testach i coś mam jednak nie tak w aucie, miałem aktywowane mruganie przy otwieraniu i zamykaniu auta. Niestety funkcja nie działa, słychać cyknięcie chyba jakiegoś przekaźnika w momencie zamykania i dwa cyknięcia w momencie otwierania, jak wyłączę mruganie przy otwieraniu to jest tylko jedno cyknięcie przy zamykaniu, więc zmiany działają, coś nie tak musi być gdzieś w aucie.

Próbowałem również aktywować sygnał dźwiękowy przy zamykaniu i otwieraniu , to działa poprawnie, tylko ja jednak chcę mrugnięcia ;/



temporary10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 14:30
Lokalizacja: W-wa

Post autor: temporary10 » ndz maja 02, 2010 14:34

Jaki ten sygnał dźwiękowy można aktywować? Trzeba do tego alarm?? Bo mam autko bez fabrycznego, w zasadzie bez jakiegokolwiek alarmu, wtedy da się odpalić sygnał zamykania?



Awatar użytkownika
slavo_s2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz kwie 19, 2009 11:05
Lokalizacja: Skoczów

Post autor: slavo_s2k » ndz maja 02, 2010 22:40

Jak nie ma alarmu to są takie jakby kr otkie sygnały klaksona, więc tak trochę marni..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 228 gości