Przeskakuje pedał hamulca.. 1.8 GT

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Przeskakuje pedał hamulca.. 1.8 GT

Post autor: irekczek » śr kwie 28, 2010 19:14

Witam wszystkich forumowiczów. Naczytałem się... naszukałem, ale podobnego tematu nie znalazłem.
Wymieniałem klocki hamulcowe w golfie 1.8 GT bez ABS'u i pojawił się problem. Nie jestem do końca pewny, ale zrobiło się tak po wciśnięciu tłoczka, bo musiałem założyć klocki. Teraz pedał na wyłączonym silniku przeskakuje. Wciskam go, idzie twardo, potem jest moment, że tak jakby coś przepuszcza(słychać stuk) i schodzi ciut niżej. Na włączonym silniku pedał jest miękki i autko nie hamuje tak jak to było przed. dokładnie nie sprawdzałem bo nie chce wyjeżdżać z takimi heblami.

Hamulce odpowietrzyłem i z tyłu tak jakby leci co jakiś czas powietrze.. na przednich zaciskach jest OK. Czy to pompa przepuszcza na sekcje właśnie tylnych hamulców?? Ale skąd pompa zaciąga powietrze?

Proszę o sugesatie czy ktoś miał taki problem z przeskakującym pedałem hamulca... i ewentualnie proszę o instrukcje o wymianie bądź regeneracji pompy..


P.s
dodam jeszcze, że servo działa, bo po uruchomieniu silnika pedał się obniża.. proszę o pomoc. Dzięki!!
Ostatnio zmieniony śr kwie 28, 2010 19:40 przez irekczek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » śr kwie 28, 2010 20:49

irekczek pisze:z tyłu tak jakby leci co jakiś czas powietrze
masz zapowietrzony układ
irekczek pisze:Czy to pompa przepuszcza na sekcje właśnie tylnych hamulców?? Ale skąd pompa zaciąga powietrze
jakby przypuszczała to nie ma możliwosci zaciągania powietrza, tylko pedała będzie schodził do samego dołu,
sprawdz dokładnie zbiorniczek może masz zapchaną przegrodę w zbiorniczku i płyn nie dolatuje do pompki



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » czw kwie 29, 2010 13:21

no wiec tak. odpowietrzalem jeszcze raz i juz leci nowy plyn, ale tez ciagle leci powietrze i nie mozliwe jest dla mnie ze jest go tam aż tyle... skad zaciąga to powietrze? wyciekow nie ma...

dodam, ze powietrze tylko na tyle leci, przód jest ok.

i ten pedal ciagle przeskakuje, nie pracuje jednostajnie tylko tak jakby wlasnie cos przepuszczalo...



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » czw kwie 29, 2010 13:27

Może pytanie będzie śmieszne, ale - odpowietrzasz również tył ? :helm:

Spróbuj wymienić cały płyn w układzie i przy okazji odpowietrzysz dokładniej cały układ.


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » czw kwie 29, 2010 14:43

fasolisko, odpowietrzałem własnie tył i nie ma sensu iść dalej skoro ciągle leci z odpowietrznika powietrze... 0,5 litra płynu poszło na tył i dalej powietrze leci, gdzie odpowietrzałem już kilka aut i nigdy tak nie było... do tego ten pedał przeskakuje...


proszę o opinie na temat pompy,... czy ktoś ją regenerował samemu? i jak ją sciągnąć?? dzięki!!



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » czw kwie 29, 2010 16:10

co do regeneracji to są zestawy do pomp tylko musisz wiedzieć jaką masz średnicę tłoka w pompie, a co do demontażu to jest na dwie nakrętki m8


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
Przem_sd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: sob cze 30, 2007 18:52
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

Post autor: Przem_sd » czw kwie 29, 2010 18:31

ten przeskok to słychac od serwa... nie masz sie co martwic na odpalonym silnik bedzie ok. odpowietrz tylko dobrze ukłąd chamulcowy


mkI- 1.3-sprzedane
mkII fire&ice- 1.8 RP- sprzedane
Passat b3 vr6-sprzedane
mkII 1.6 PN 2EE- jest

Awatar użytkownika
waski28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 20:48
Lokalizacja: Plock
Kontakt:

Post autor: waski28 » pt kwie 30, 2010 21:01

sluchaj mozesz sprawdzic jeszcze jedna rzecz poniewaz kiedys mialem podobny problem tak samo jak ty wymienilem klocki i lipa pedal miekki niby wszystko ok ale niestety niechamowal jak trzeba odpowietrzalem cudowalem i nic lapal gdzies powietrze a to mój kolego byl walniety rozdzielacz sily chamowania on znajduje sie na wysokosci prawego tylniego kola sprawdz tam bo podejzewam ze to bedzie to on rozdziela sile chamowania przód a tyl
niewielki koszt uzywane okolo 60zl



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » sob maja 01, 2010 16:50

Sprawdz dokładnie przy odpowietrzaniu, które koło się zapowietrza , czy może z obu leci powietrze. Jeśli z obu to przypuszczam że korektor. Jeszcze mogło coś się uszkodzić jak wciskałeś tłoczki, bo należy je wciskając równocześnie kręcić w prawo.



irekczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob gru 24, 2005 17:34
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: irekczek » ndz maja 02, 2010 10:30

tylko tył mi się zapowietrza, więc będę musiał ominąć korektor i sprawdzić jeszcze raz...
tylne tłoczki wkręcałem, od razu powymieniałem gumki i wyczyscilem zaciski. będę próbował i dam znać jakie rezultaty. Dzięki wszystkim a sugestie!

[ Dodano: Wto Maj 04, 2010 18:09 ]
no więc... kortektor ominięty... ale problem nie rozwiązany.. fakt powietrze już nie leci, koła odpowietrzone bez problemu, ale pedał nadal jest miękki. Chyba czeka mnie wymiana pompy....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości