Zapłon się przestawia, co może być przyczyną?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Misza86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: wt cze 16, 2009 11:01
Lokalizacja: Lublin

Zapłon się przestawia, co może być przyczyną?

Post autor: Misza86 » wt kwie 27, 2010 16:33

Witam mam bardzo dziwny problem z golfem silnik 1.6 AEE. Otóż raz na jakiś czas kiedyś co jakieś 2 tygodnie przestawiał mi się chyba zapłon. Objawiało się to tym że samochód miał podwyższone obroty na jałowym i trochę falowały. Po ustawieniu zapłonu problem ustępował na jakiś czas. Po którymś razie z kolei ustawiłem zapłon tak jak się to powinno robić książkowo vagiem i lampą i miałem spokój 1,5 miesiąca wszystko było elegancko myślałem że już będzie dobrze. Dzisiaj problem powrócił znów podwyższone obroty na jałowym. Co może być przyczyną? Kable i świece nowe, przepustnica czyszczona i adoptowana?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 27, 2010 21:41

Ja to mam takiego pecha, że zerwał mi się klin trzymający kółko rozrządu do wału, objawy identyczne. Nie powinno się to stać w benzynowcu jeśli śruba wału nie była nigdy ruszana i potem niewymieniona, a jednak mi się stało.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt kwie 27, 2010 21:52

Paweł Marek pisze:Ja to mam takiego pecha, że zerwał mi się klin trzymający kółko rozrządu do wału, objawy identyczne. Nie powinno się to stać w benzynowcu jeśli śruba wału nie była nigdy ruszana i potem niewymieniona, a jednak mi się stało.
przyznam się, że kiedyś już nie odjechałem ze stacji benzynowej ładą 2107 z tego samego powodu :helm: tylko wtedy pokrzywiły się zawory.


Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 277 gości