termostat ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Laki88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt kwie 27, 2010 10:35
Lokalizacja: Piotrków TRYB
Kontakt:

Post autor: Laki88 » wt kwie 27, 2010 10:54

Witam
Miałem ten sam problem. Spadająca temp to może lecz nie musi być wina:
1. Termostat (nie jest prawdą że gdy termostat jest popsuty to temperatura ciągle rośnie, równie dobrze może nie łapąć w ogóle temperatury) I tak mała temperatura na dłuższym odcinku to większe spalanie to normalne w 100 procentach.
2. Czujnik temperatury chłodnicy ( wysyła złe sygnały i termostat za wcześnie się otwiera i dlatego spada mu temperatura)
Jednak stawiał bym na termo. Gdy czujnik byłby całkowicie uszkodzony temperatura rosła by Ci do maxa. Chyba żebyś szybciej jechał to wtedy pod wpływem chłodzenia powietrza by spadała.
Pozdr



Awatar użytkownika
Pasik
Grupa Dolny Śląsk!!
Grupa Dolny Śląsk!!
Posty: 447
Rejestracja: wt paź 30, 2007 16:23
Lokalizacja: Żerniki Małe/Kobierzyce/Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pasik » wt kwie 27, 2010 10:55

To i ja napisze coś od siebie- u mnie w mk3 1,8 temperatura podchodziła w korkach prawie do 100stopni ( ludzie mówią, że to normalne, ale mi się to nie podobało bo u kolegów cały czas na 90 stała)
Przekopałem wszystko co sie dało i jak się okazało:
do 95tego roku wskazniki temperatury cieczy chłodzącej pokazywały temperature odpowiednia w danym momencie, czyli jak jechałes ok 80stopni w korku ok 100stopni i to jest NORMALNA i prawidłowa temperatura.

Zaś liczniki po 95tym roku pokazywały to na zadadzie - wszystko jest w porządku czyli ani za niska ani za wysoka temperatura (80-100stopni) wskazówka stała na 90ciu stopniach.
Z początku też w to nie wierzyłem ale golfa miałem z 93ciego, podłozyłem licznik od ziomka z 96r i tak własnie - temperatura cały czas 90stopni!


http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81114Passat! :)
Wołga na FB - lajkować!!!
Golf mk3GT na części!PW!
Gas Grass or Ass - Nobody Rides for Free
Kom:604-341-885[/b]

Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » wt kwie 27, 2010 12:50

Pasik89 pisze:Zaś liczniki po 95tym roku pokazywały to na zadadzie - wszystko jest w porządku czyli ani za niska ani za wysoka temperatura (80-100stopni) wskazówka stała na 90ciu stopniach.
Z początku też w to nie wierzyłem ale golfa miałem z 93ciego, podłozyłem licznik od ziomka z 96r i tak własnie - temperatura cały czas 90stopni!
Kolega ma racje,polać mu :piwka: :grin:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości