Ruszająca się półoś

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Ruszająca się półoś

Post autor: Szakarov » ndz kwie 25, 2010 20:20

Koledzy, mam pytanie. Wczoraj zauważyłem, że lewa półoś (ta krótsza) ma luzy w pozycji poziomej. Chodzi w lewo i w prawo w linii prostej. Co może być przyczyną tego luzu?? Oznaki daję przegub zewnętrzny (stuka i strzela na zakrętach). Czy winą tego luzu może być ten zużyty przegub, czy to wina półosi??

Z góry dziękuje za pomoc



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 25, 2010 20:29

Szakarov pisze:Oznaki daję przegub zewnętrzny (stuka i strzela na zakrętach). Czy winą tego luzu może być ten zużyty przegub
tak



Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » ndz kwie 25, 2010 20:36

Jeżeli wymienię przegub na nowy to luzy znikną?? A jakiej firmy przegub proponujecie??



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » ndz kwie 25, 2010 20:46

Tak, ponieważ te luzy powoduje padnięty przegub, po wymianie powinno sie uspokoic. Zresztą sam zobaczysz jak wymienisz- bo o to sie prosi :)

A co do firmy to zalezy... po prostu patrz jak stoją cenowo.. wiadomo im tanszy tym shit :P



Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » ndz kwie 25, 2010 20:53

Znajomy mechanik powiedział mi że za taki lepszy przegub trzeba dać od 90 zł w górę. Nie powiedział mi tylko nazwy firmy.



kapkama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 12, 2007 18:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kapkama » pn kwie 26, 2010 22:05

Z lepszych firm godne polecenia przegubu Metelli, Spidan



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 26, 2010 22:32

Bolson Tdi pisze:Tak, ponieważ te luzy powoduje padnięty przegub, po wymianie powinno sie uspokoic. Zresztą sam zobaczysz jak wymienisz- bo o to sie prosi :)

wytłumacz mi jak wedle Ciebie objawia sie zuzyty przegub.. bo na pewno nie to , ze półoska chodzi w linii poziomej...

jakbys wiedział jak zbudowany jest przegub np wewnętrzny , to wieziałbys ze gadasz głupoty..


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » pn kwie 26, 2010 23:12

guti pisze:
Bolson Tdi pisze:Tak, ponieważ te luzy powoduje padnięty przegub, po wymianie powinno sie uspokoic. Zresztą sam zobaczysz jak wymienisz- bo o to sie prosi :)

wytłumacz mi jak wedle Ciebie objawia sie zuzyty przegub.. bo na pewno nie to , ze półoska chodzi w linii poziomej...

jakbys wiedział jak zbudowany jest przegub np wewnętrzny , to wieziałbys ze gadasz głupoty..
Więc te luzy na półosi mogą być przyczyną czegoś innego?? Bo już się trochę pogubiłem.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 26, 2010 23:23

Szakarov pisze:Więc te luzy na półosi mogą być przyczyną czegoś innego??
to normalne , ze półoska ma lekki na długosci bo pracuje na wewn przegubie :) to nie moze byc na sztywno , bo wylatywałoby na kazdym zakręcie :) minimalny luz musi byc :) kazde drgnięcie silnika , przeniesienie ciezary całego układu na jedną strone w zakręcie.. powoduje , ze wewn przegub pracuje , natomiast zew nie puszcza półoski :)
jak Ci klekoce przegub, to wyjmij go , przemyj , wyczysc, zobaczu czy masz koszczyczek cały , czy kulki i ich gniazda sa ok, czy nie maja wzerów.. moze wystarczy posmarowac porzadnie i bedzie ok :)

a jak nie to wymiana , polecam Spidan :)

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 11:24 pm ]
połoska nie moze miec luzu góra dół , i nie moze miec luzu jak chcesz ją przekręcic tak jakbys chciał ruszyc autem , za pomocą ręki :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

delorian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lis 28, 2009 00:07
Lokalizacja: ...

Post autor: delorian » pn kwie 26, 2010 23:27

mam podobny problem wiec napisze tutaj żeby nie zakładac nowego tematu, a w wyszukiwarce nie znalazłem odpowiedzi.
Jak jade prosto i ruszam deliatnie kierownica na boki albo np. zmieniam pas to czuc wyraźne drgania / szarpania kierownica. Jak jade idealnie prosto to jest ok. wymieniałem końcówki drażka stabilizatora bo były wybite ale nie pomogło, koła mam wyważone, Mysle że to może byc cos z przegubem wewnetrzym albo cos z kolumna kierownicza??



Awatar użytkownika
Szakarov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 21, 2009 16:45
Lokalizacja: Końskie

Post autor: Szakarov » pn kwie 26, 2010 23:27

Więc mam się nie obawiać, że to coś z półosią. Chciałbym dodać że ten luz jest (moim zdaniem) dosyć spory, tak około 5 cm. A prawa (ta dłuższa) półoś jest sztywna.



Utul
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt lip 18, 2008 00:24
Lokalizacja: Marklowice

Post autor: Utul » pn kwie 26, 2010 23:42

Witam

No 5 cm. luzu to trochę dużo. Może pierścień zabezpieczający wywaliło.

Pozdro



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » wt kwie 27, 2010 15:12

guti spokojnie.. nie wiedzialem ze o takim wielkim luzie mowa.. :panna: :crazy: widze kolega pisze o ok. 5 cm No dużo dużo!Nie powinno być tak.

To fakt połoś nie powinna chodzic w lini poziomej.. bo przegub zewnętrzny ją z drugiej strony trzyma.
I tak czy siak musisz zobaczyc o co w tym chodzi (przegub klekocze) -najlepiej wykręcic ją całą i obadaj czy wszystko z dwóch stron wygląda tak jak powinno, bo nie wiadomo skąd te luzy. może zabezpieczenie spadlo... :chytry:
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 15:13 przez Progresywny, łącznie zmieniany 1 raz.



Feniks333
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt lut 01, 2008 21:55
Lokalizacja: Piątek

Post autor: Feniks333 » wt kwie 27, 2010 19:37

Jakieś pół roku temu miałem dosyć podobne objawy. Przegub chrobotał i półoś też była dosyć luźno. Nie dopilnowałem tego i efekt był taki że na środku skrzyżowania przegub rozwaliło, a półoś upadła sobie na ziemię. :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości