Wylatuje olej bagnetem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bialy_017
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 00:32
Lokalizacja: Poznań

Wylatuje olej bagnetem

Post autor: bialy_017 » pn kwie 26, 2010 19:01

witam golf II 1.3 Nz wylatuje mi olej bagnetem samochód pali tyle benzyny co czołg i lph też ponieważ silniczek krokowy się nie ruszał to prowizorycznie wstawiłem rurkę medianą zamiast zaczęło się od tego kiedyś jechałem wieczorem na lpg padał deszcz i zaczął mi się dusić silnik zgasiłem odpaliłem było git ale za 5 minut jazdy znów to samo tylko że już po zgaszeniu silnika nic nie pomogło i od tego czasu był problem z lpg więc jeździłem na benzynie i zabrałem się pewnego dnia za wyczyszczenie odmy było trochę syfu w niej wyczyściłem założyłem i nowy problem teraz mam bagnetem podczas jazdy wywala mi olej i silnik dziwnie chodzi po wduszeniu pedału podczas przyśpieszania tak jak by się chwilę zastanawiał a potem przyśpiesza taka dziura w pedale gazu nie wiem co to morze być

Wymieniłem już nawet sondę i dalej nic
wyczyściłem przepustnicę na błysk

czy mógł mi komp siąść



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » pn kwie 26, 2010 19:12

jezeli ci wywala olej bagnetem to swiadczy o przedmuchach w silniku. wydaje mi sie ze to przez zuzyte pierscienie. a kopci jak wyciagniesz bagnet?


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

bialy_017
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 00:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bialy_017 » pn kwie 26, 2010 19:20

nie kopci nie pali oleju nic z tych zecy dodam ze zaczęło mi się to robić na poprzednim silniku wszystko i zmieniłem motor i jest to samo. ten cały regulator ciśnienia oleju na odmie czyściłem rozpuszczalnikiem możne tym go uszkodziłem

przepływa tez jest podmieniona i tez to samo

jak przełączę na gaz to samochód jedzie idealnie ale nie sprawdzałem czy na gazie olej mi wywala



kapkama
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn lis 12, 2007 18:54
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: kapkama » pn kwie 26, 2010 21:37

Przy wyrzucaniu bagnetem oleju pierwsze skojarzenie to pierścienie.
Sprawdź kompresję,później ew. dalej szukaj.
Pozdrawiam.



bialy_017
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 00:32
Lokalizacja: Poznań

Post autor: bialy_017 » pn kwie 26, 2010 22:45

dzisiaj doszyłem do wniosku ze regulator ciśnienia oleju zamyka odpływ jak dodaje mocno gazu na benzynie tak jak bym miał kiepski przepływ powietrza w przepływce i porostu przepustnica w przepławce otwiera się z opóźnieniem a regulator ciśnienia oleju jak już załapie ze ma być zamknięty po przez ssanie powietrza to do puszczenia gazu jest zamknięty możne klapka na tym badziewiu od gazu się przycina. zdejmę klapkę i zobaczę jak będzie i ewentualnie poreguluje troszkę śrubą na przepływce i wymienię filtr powietrza a swoją drogą czy membrana w regulatorze ciśnienia powinna tak lekko zamykać i otwierać jak się zamknie paluchem jedną stronę a w drugą będzie się dmuchać lub zasysać powietrze. a zasysa z odmy powietrze zamykając dopływ z odmy i jak dalej dodaje gazu to z pokrywy zaworów dmucha sobie i wytwarza ciśnienie w misce olejowej ponieważ regulator ciśnienia jest zamknięty i olej płynie bagnetem moim zdaniem problem leży w samym regulatorze ciśnienia oleju



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości