ustawienie zbierzności po wymianie uszczelniacza skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn kwie 26, 2010 22:26

A powiedz jak rozmontowałes sworzeń wachacza ze zwrotnicą? Odkręcałeś trzy Sruby na wachaczu czy wysuwałes sworzeń?



Jajcek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 17:39

Post autor: Jajcek » pn kwie 26, 2010 22:45

wysunałem sworzeń



Awatar użytkownika
Gother21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:41
Lokalizacja: Iława

Post autor: Gother21 » pn kwie 26, 2010 23:08

To nic Ci się nie zmieniło i zbieżność o ile była w porządku jest taka nadal.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 26, 2010 23:30

Jajcek pisze:wysunałem sworzeń

Gother21 pisze:To nic Ci się nie zmieniło i zbieżność o ile była w porządku jest taka nadal.
a kąty ?? pomyslał kolega o kątach ???

jezeli kolega za wczesnie przykręcił sworzen.. albo za mocno wbił ,bo mimo , ze tam jest taki ząbek i wycięcie w podkładce.. to mozna troszke przestawic i pozniej kąt jest juz inny :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » pn kwie 26, 2010 23:57

Ale jesli wyjoł sworzeń ze zwrotnicy to nic sie nie powinno poprzestawiać :grin:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt kwie 27, 2010 00:05

jbs-78 pisze:Ale jesli wyjoł sworzeń ze zwrotnicy to nic sie nie powinno poprzestawiać :grin:
aaa chyba ze tak :D


ja poprzez wysuwanie zrozumialem wyciagniecie go z wahacza :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
damian_piaski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 786
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 20:52
Lokalizacja: krynica morska-piaski
Kontakt:

Post autor: damian_piaski » wt kwie 27, 2010 00:13

guti pisze:
Jajcek pisze:wysunałem sworzeń

Gother21 pisze:To nic Ci się nie zmieniło i zbieżność o ile była w porządku jest taka nadal.
a kąty ?? pomyslał kolega o kątach ???

jezeli kolega za wczesnie przykręcił sworzen.. albo za mocno wbił ,bo mimo , ze tam jest taki ząbek i wycięcie w podkładce.. to mozna troszke przestawic i pozniej kąt jest juz inny :)
z tym nie do końca się zgodze Guti. Jeśli nie kręcił śrubami żwrotnica-amotyzator to kąty się nie przestawiły na tyle by bylo to w jakiś sposób szkodliwe dla ogumienia czy niebezpieczne Oczywiście jeśli chcesz to zbadaj sobie geometrie- na pewno nie zaszkodzi. Pomijam ze po sezonie zimowym warto kąty oraz zbieżnośc sprawdzic.
:D
Ostatnio zmieniony wt kwie 27, 2010 00:16 przez damian_piaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Wrzuć na luz i spójrz na to z lotu ptaka ;)

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt kwie 27, 2010 00:19

damian_piaski pisze:z tym się nie do końca zgodze Guti. Jeśli nie kręcił śrubami żwrotnica-amotyzator to kąty się nie przestawiły na tyle by bylo to w jakiś sposób szkodliwe dla ogumienia czy niebezpieczne Oczywiście jeśli chcesz to zbadaj sobie geometrie- na pewno nie zaszkodzi. Pomijam ze po sezonie zimowym warto kąty oraz zbieżnośc sprawdzic.
no ja jestem innego zdania.., dziurki w wahaczu nie sa idealnie okragłe na srubki do przykręcenia sworznia.. juz sie dwa razy naciałem.. ze było zle.. teraz jak zmieniam sworznie , to wbijam na maxa.. jade na geometrie, ustawiają, a pozniej jak juz jest wymiana sworznia to tez juz tylko wbicie na maxa i na geometie nie trzeba jechac. :)


wiem, ze to dziwne, ale niestety instrumenty mojego diagnostyka nie klamią :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » wt kwie 27, 2010 00:25

To wcale nie jest dziwne tak jak napisałeś otwory nie sa idealne i to powoduje że jednak katy troche się zmieniają. :grin:



pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » wt kwie 27, 2010 21:04

Podłącze się do tematu. Wymieniam w tym tygodniu oponki na nowe, końcówki drążków, gume na maglownicy i wybieram się na geometrie. I tu moje pytanie. Czy diagnosta będzie wiedział jaki kąt powinien być w golfie mk2? No własnie, jaki powinien być na wypadek gdybym musiał mu podpowiedzieć?



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » wt kwie 27, 2010 21:06

pittereck, bedzie wiedział, kąt ma być na 0' albo do 1' w minusie, nie moze byc w plusie.


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

pittereck
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: pn paź 26, 2009 21:11
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pittereck » wt kwie 27, 2010 21:15

Słyszałem, że prawidłowy kąt to 30 min w minusie ale niechciałem wcześniej pisac by nie sugerować nic. czy ktoś sie orientuje ile jest w tym prawdy? W jaki sposób sa ustawiane te kąty i jakimi przyrządami mierzone? nie byłem jeszcze na typowej diagnostyce i dlatego pytam. chciałbym wiedzieć w jaki sposób to jest ustawiane



Awatar użytkownika
Krzyssiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1690
Rejestracja: wt paź 13, 2009 18:47
Lokalizacja: KBR
Kontakt:

Post autor: Krzyssiek » wt kwie 27, 2010 21:18

pittereck, to auto jest tak pokrzywione od samej jazdy ze nie wnika sie w szczegóły.

U mnie w pracy jest sprzęt laserowy.

Ustawia sie to przez popuszczenie dwuch srub na kolumnie MC Persona i odpowiednie ustawienie koła.


MóJ GoLFiK


ZAPRASZAM NA ZAKUPY : http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=20870632" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt kwie 27, 2010 21:18

pittereck pisze:W jaki sposób sa ustawiane te kąty i jakimi przyrządami mierzone? nie byłem jeszcze na typowej diagnostyce i dlatego pytam. chciałbym wiedzieć w jaki sposób to jest ustawiane
pojedziesz to sie dowiesz :D


zaklada sie takie pajaki na felgi , na to urzadzenie z laserami i sprawdza sie jakie jest ułozenie koła..w razie czego kogyguje sie kąt koła srubami na połączeniu amortyzator zwrotnica , a pozniej reguluje drazkiem kierowniczym zbieznosc


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 282 gości