[2.0][2E] Pytanie o odpinanie czujnika temperatury cieczy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[2.0][2E] Pytanie o odpinanie czujnika temperatury cieczy...

Post autor: Druidionin » pn kwie 26, 2010 21:09

Siemka!
Gdzieś przeczytałem, że przy ustawianiu zapłonu najlepiej odpiąć czujnik temperatury cieczy (ta niebieska wtyczka), zrobić 2-3 przygazówki i wtedy ustawiać. Problem polegał na tym, że chciałem sprawdzić czy czujnik działa więc na zimnym silniku go wypiąłem. Obroty się zmieniły więc czujnik raczej sprawny, jednak jak wpiąłem go z powrotem to obroty się nie zmieniły i utrzymały się na tym podniesionym poziomie, trochę mnie to zdziwiło ale może tak ma być? Drugim problemem jest to, że jak już był nagrzany(wentylator się włączał) i chciałem ustawić zapłon, wypiąłem wtyczkę a auto zgasło... Spróbowałem jeszcze raz i na benzynie i na gazie jest to samo. Niestety nie sprawdziłem czy teraz jak wypnę na zimnym to też gaśnie. Czy coś schrzaniłem czy tak powinno być?
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 21:10 przez Druidionin, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » pn kwie 26, 2010 21:35

nie slyszalem jeszcze o Twojej praktyce. przy wypieciu czujnika sterownik wchodzi w ustawienia serwisowe. i przy wpieciu go spowrotem nie reaguje na niego, dopiero przy ponownym rozruchu silnika. a zaplon ustawia sie stroboskopem na piwerszym garku.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 26, 2010 21:56

Druidionin, nie wiem czy coś się sknociło po tych działaniach, powinno to samo wrocić do normy po niedługim czasie. A przepis żeby wypinać wtyczkę i ustawiać zapłon na obrotach 2250/min tyczy się silników PF PB, czyli digifant z mk2 i starszych pasków. W 2E można zrobić przegazówkę przed ustawianiem, ale nic nie wypinać, i ustawiać normalnie na jałowych obrotach


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Druidionin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 23:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Druidionin » wt kwie 27, 2010 02:07

Paweł Marek pisze:Druidionin, nie wiem czy coś się sknociło po tych działaniach, powinno to samo wrocić do normy po niedługim czasie. A przepis żeby wypinać wtyczkę i ustawiać zapłon na obrotach 2250/min tyczy się silników PF PB, czyli digifant z mk2 i starszych pasków. W 2E można zrobić przegazówkę przed ustawianiem, ale nic nie wypinać, i ustawiać normalnie na jałowych obrotach
No z tym wypięciem to mi poradzili na forum passata gdy było poszukiwanie znaku na kole zamachowym( o dziwo właściciel 2E w passku B3 mi tak napisał...) ustawiłem zapłon bez wypinania tego czujnika i na jałowym, jest dobrze, tylko martwi mnie teraz czy nic nie sknociłem w sterowniku... Niby jak zimny to podnosi obroty jak powinien, potem spadają ale w pewnym momencie jak już opadną i zrobię przygazówkę zatrzymuje się na 1 tyś, oczywiście tak się dzieje na benzynie, na gazie ok. Ale może to być wina zapłonu bo ustawiłem tak na 10-11 stopni i chyba to za dużo dla benzynki.



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » wt kwie 27, 2010 06:04

Jak masz możliwość to ustaw na 8 i normalnie z wpiętym czujnikiem, wypinanie to praktyka z silników z podciśnieniową regulacja zapłonu


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości