Termostat do wymiany?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skrzat164
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 19:45
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Termostat do wymiany?

Post autor: skrzat164 » pn kwie 26, 2010 16:55

Witam wszystkich. Czytałem trochę postów ale nie jestem jeszcze do końca przekonany czy to na pewno termostat jest walnięty.

A więc....
W moim golfie II z silnikiem 1.6D silnik nie nagrzewa się do optymalnej temperatury. Nie ma wyskalowanego licznika temperatury, ale zawsze wskazówka temperatury stawała pionowo. Teraz jest coś takiego że brakuje jej trochę do środka. Zatrzymuje się trochę wcześniej. Gdy jadę przez miasto, dłużej stoję na światłach to wskazówka dochodzi do odpowiedniego poziomu (staje pionowo). Lecz gdy wyjadę poza miasto za chwile temperatura spada i znowu wskazówka nie stoi pionowo.

Jest to wina termostatu? A możne to po prostu czujnik temperatury padł?
Dodam że powietrze z dmuchawy leci gorące, tak jakby wszystko było ok.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » pn kwie 26, 2010 17:19

skrzat164, moim zdaniem termostat do wymiany. Miałem tak samo - dość długo się nagrzewał, jak już nabrał odpowiedniej temperatury, to wystarczało wyjechać na jakąś trasę i temperatura spadała do ok. 70 stopni. Po wymianie termostatu wszystko wróciło do normy, czyli nagrzewa się po przejechaniu ok. 4 km (przy obecnej temperaturze zewnętrznej) i cały czas temperaturę trzyma.
Pozdrawiam.



kamlor
...
...
Posty: 220
Rejestracja: wt wrz 01, 2009 08:32
Lokalizacja: Gołkowice (Śląsk)
Kontakt:

Post autor: kamlor » pn kwie 26, 2010 17:21

skrzat164 pisze:Jest to wina termostatu?
Jak najbardziej wina termostatu. :)
Mimo tego, że dmucha ciepło z nawiewów, mój jak się nie dogrzewał to też dmuchało ciepełko, całą zimę tak przejeździłem. Myślałem, że to wina ujemnych temperatur, natomiast jak się ociepliło żadnych zmian. Po wymianie termostatu wskazówka sterczy pionowo niezależnie od tego, czy jadę 120km/h, czy stoję pod światłami. :bajer:



skrzat164
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 19:45
Lokalizacja: Piotrków
Kontakt:

Post autor: skrzat164 » wt kwie 27, 2010 09:09

Bardzo dziękuje za pomoc. A więc zabieram się za wymianę termostatu.

Pozdrawiam :D



jordan1a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lut 11, 2009 15:32
Lokalizacja: kozy
Kontakt:

Post autor: jordan1a » śr kwie 28, 2010 19:14

Witam ja mam ten sam problem, przez zime myślałem ze to wina pogody ale teraz bardzo długo sie nagrzewa i po dłuższym postoju skazówka opada, Więc trzeba wymienić termostat



Awatar użytkownika
carrion
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: wt sie 28, 2007 19:40
Lokalizacja: wlkp
Kontakt:

Post autor: carrion » śr kwie 28, 2010 19:34

jordan1a pisze:po dłuższym postoju skazówka opada
Co masz na myśli pisząc "po dłuższym postoju"? Po dłuższym postoju, gdy silnik pracuje czy po dłuższym postoju, gdy auto jest zgaszone? Bo to normalne, że wskazówka opada, gdy auto nie jeździ...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 198 gości