termostat ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

termostat ?

Post autor: w00dnik » pn kwie 26, 2010 10:28

Witam,

auto sie nie grzeje. Tzn trzeba przejechac chyba z 20km zeby osiagnelo temperature. Ale gdy jade po trasie to temp szybko spada ponizej 90*. Dodam jeszcze ze gorny waż bardzo cieply wrecz goracy, dolny zimny :goof: . Termostat wkladalem do goracej wody i sie otwieral/zamykal. Wiec teraz pytanie. WIna termostatu czy czujnika temp ? Wydaje mi sie ze oba weze (gorny i dolny) powinny byc cieple ?



Awatar użytkownika
sebastian1901
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 694
Rejestracja: czw sty 10, 2008 19:30
Lokalizacja: CzęstochoVWa
Auto: Octavia I 1.8T RS
Silnik: AUQ
Kontakt:

Post autor: sebastian1901 » pn kwie 26, 2010 10:31

zdecydowanie termostat


Sebastian

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 10:38

Witam,

auto sie nie grzeje. Tzn trzeba przejechac chyba z 20km zeby osiagnelo temperature. Ale gdy jade po trasie to temp szybko spada ponizej 90*. Dodam jeszcze ze gorny waż bardzo cieply wrecz goracy, dolny zimny :goof: . Termostat wkladalem do goracej wody i sie otwieral/zamykal. Wiec teraz pytanie. WIna termostatu czy czujnika temp ? Wydaje mi sie ze oba weze (gorny i dolny) powinny byc cieple ?
sebastian1901 pisze:zdecydowanie termostat
chyba nie bardzo !

Jeżeli termostat ci się w garnku podczas gotowania otwierał i zamykał to powinien być sprawny,
Dalej Jeżeli auto ci się nie grzeje, a dolny wąż jest zimny tzn. że termostat jest zamkniety!.
Podepnij się pod vaga i sprawdź temperaturę silnika na ECU wtedy będziesz wiedział, czy coś jest nie tak.
Ja też tak miałem, wskaźnik mi pokazywał 70st.* czasami więcej, wymieniłem termostat i nic się nie zmieniło.
Podpiąłem się pod vaga, okazało się, że silnik ładnie trzyma swoje 90st* lub jej okolice.



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pn kwie 26, 2010 10:41

hmm ale jesli silnik jest zagrzany to powietrze z dmuchawy tez powinno byc bardzo cieple a jest letnie wiec ?:>



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 10:45

w00dnik pisze:hmm ale jesli silnik jest zagrzany to powietrze z dmuchawy tez powinno byc bardzo cieple a jest letnie wiec ?:>
Więc.......pokolei.
Czy płynu chłodniczego jest pod dostatkiem?
Czy nigdzie nie wycieka?
Może być zamulona chłodnica i nagrzewnica, ale przy zamulonej chłodnicy mógłby się grzać!
Czy wentylatory na chłodnicy się uruchamiają?
Podepnij się pod vaga i sprawdź czy błędami nie sypie i sprawdź tam temp. silnika.



Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pn kwie 26, 2010 10:48

plyn jest dolany na maxa tzn wg skali na maxa. wyciekow nie zauwazylem. jesli juz sie jakos silnik zagrzeje to wentylator sie wlacza.

wydaje mi sie ze to termostat ale glowy nie daje.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 10:51

wydaje mi sie ze to termostat ale glowy nie daje.
Są tu 2 sprzeczności, mówisz, że silnik ci się nie dogrzewa a według twoich informacji wynika, że termostat się nie otwiera!, Jeżeli by tak było to silnik powinien się przegrzewać.
Sprawdź błędy vagiem i temp silnika na vagu



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn kwie 26, 2010 10:53

w00dnik pisze: Termostat wkladalem do goracej wody i sie otwieral/zamykal
ale przy jakiej temp.?
zależy od term przy jakiej otwiera czy 86'C czy innej
ze zdania
w00dnik pisze:gdy jade po trasie to temp szybko spada ponizej 90
winny termostat, szybko otwiera ale czy wtedy oba węże jednakowo ciepłe? bądź czujnik - sygnał na zegary wariuje
w00dnik pisze:Dodam jeszcze ze gorny waż bardzo cieply wrecz goracy, dolny zimny
winny termostat nie otwiera przy wysokiej temp. ale to przeczy diagnozie wyżej, że za szybko otwiera
posdumowując sprawdź czujnik jak kolega Marioo, sugeruje, ewentualnie dokładniej termostat :bajer:
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 11:13 przez feniks, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

rafixxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn sty 28, 2008 16:51
Lokalizacja: Legnica

Post autor: rafixxx » pn kwie 26, 2010 11:05

termostat mialem to samo



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 11:09

rafixxx pisze:termostat mialem to samo
a ja bym najpierw sprawdził temperaturę silnika na vagu, bo jeżeli wskaźnik pokazuje, że jest mniej to i po co miałby się termostat owteorać jezeli tak jest faktycznie



Awatar użytkownika
krisss.79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: wt mar 17, 2009 11:40
Lokalizacja: GRUNBERG- ZIELONA GORA

Post autor: krisss.79 » pn kwie 26, 2010 11:12

w00dnik, wszystko masz w porządku ,po prostu licznik pokazuje realna temperaturę,przecież podczas jazdy w trasie silnik jest chłodzony powietrzem,wiec to normalne ze temp spada,u ciebie jest termostat który otwiera sie przy 84 C wiec przy rozgrzanym silniku taka temp powinieneś mieć na liczniku.Jeśli auto szybko sie rozgrzewa,temp nie spada poniżej 70 C ,auto więcej nie pali to zostaw to w spokoju,jest wszystko ok :bigok:


Zapraszam do ogladania mojej czerwonej strzaly
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=279221

Awatar użytkownika
w00dnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 31, 2009 01:45
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: w00dnik » pn kwie 26, 2010 11:13

feniks79 pisze:
w00dnik pisze: Termostat wkladalem do goracej wody i sie otwieral/zamykal
ale przy jakiej temp.?
zależy od term przy jakiej otwiera czy 86'C czy innej
ze zdania
w00dnik pisze:gdy jade po trasie to temp szybko spada ponizej 90
winny termostat, szybko otwiera ale czy wtedy oba węże jednakowo ciepłe? bądź czujnik - sygnał na zegary wariuje
w00dnik pisze:Dodam jeszcze ze gorny waż bardzo cieply wrecz goracy, dolny zimny
winny termostat nie otwiera przy wysokiej temp.
posdumowując sprawdź czujnik jak kolega Marioo, sugeruje, ewentualnie dokładniej termostat :bajer:
przyznam szczerze ze nie wiem przy jakiej temp. wkladalem go do goracej wody zeby sprawdzic czy termostat wogole dziala.

Pisze tak jak jest. Czyli gorny waz goracy dolny zimny. Gdy auto stoi w miejscu na wlaczonym silniku po jakims czasie temp wskoczy na 90* ale gdy przejade kawalek drogi to temp spada natychmiastowo. Tez mi sie wydaje ze to termostat ale tak jak mowilem wole byc pewny i sie was zapytac.

krisss79 Własnie ze auto zauwazalnie wiecej pali. Zapomnialem o tym napisac. Za 50zl nie zrobie nawet 100km...
Ostatnio zmieniony pn kwie 26, 2010 11:15 przez w00dnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pn kwie 26, 2010 11:13

krisss.79 pisze:w00dnik, wszystko masz w porządku ,po prostu licznik pokazuje realna temperaturę,przecież podczas jazdy w trasie silnik jest chłodzony powietrzem,wiec to normalne ze temp spada,u ciebie jest termostat który otwiera sie przy 84 C wiec przy rozgrzanym silniku taka temp powinieneś mieć na liczniku.Jeśli auto szybko sie rozgrzewa,temp nie spada poniżej 70 C ,auto więcej nie pali to zostaw to w spokoju,jest wszystko ok
sytuacja ma się trochę inaczej, wskaźnik tak jest zorganizowany, że jezeli jest wszystko sprawne to będzie ci cały czas pokazywał temp 90*, nie mniej nie więcej.

[ Dodano: Pon Kwi 26, 2010 11:14 ]
w00dnik pisze:przyznam szczerze ze nie wiem przy jakiej temp. wkladalem go do goracej wody zeby sprawdzic czy termostat wogole dziala.

Pisze tak jak jest. Czyli gorny waz goracy dolny zimny. Gdy auto stoi w miejscu na wlaczonym silniku po jakims czasie temp wskoczy na 90* ale gdy przejade kawalek drogi to temp spada natychmiastowo. Tez mi sie wydaje ze to termostat ale tak jak mowilem wole byc pewny i sie was zapytac.
tylko że jeżeli miałbyś cały czas otwarty termostat, i chłodził by ci cały czas silnik bardziej niż powinien, to dolny wąż miałbyś cały czas ciepły od samego początku by się nagrzewał.!



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pn kwie 26, 2010 11:16

w00dnik pisze:wole byc pewny i sie was zapytac.
podsumowując: jak nie masz jak sprawdzić czujnika temp. (vag, rezystancja) zmień termostat tylko ori bądź wahler :bigok:


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 368 gości