Zużyte lozysko pompy wody czy alternatora - jak rozpoznac?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Zużyte lozysko pompy wody czy alternatora - jak rozpoznac?

Post autor: tursky » ndz kwie 25, 2010 21:27

Od paru dni mam problem z hukiem zuzytego lozyska. Tylko nie wiem ktora padlo, alternator czy pompa wody. Na wylaczonych swiatlach huk jest mniejszy, po wlaczenie huk wzrasta. Na pompie wody jest lekki luz ale ten luz jest praktycznie od wymiany pompy na nowa (Hepu, jakies 25 tys km).
Lozyska w alternatorze tez byly wymieniane jakies 20 tys km temu.
Dlugo zwlekalem z podciaganiem paska bo wiem czym to grozi w tym modelu, ale pasek byl juz tak luzny ze po dodaniu gazu zaczynal piszczec. Mechanik mi go delikatnie podciagnal i ktores lozysko padlo.
Czy obstawiacie alternator? huk dochodzi jakby bardziej stamtad ale wiadomo ze huk moze przenosic z byle czego. PROSZE SERDECZNIE O PORADE! DZIEKUJE!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 25, 2010 21:40

Spróbuj starej metody, przyłóż listwę do alternatora i do pompy do listwy ucho i powinieneś usłyszeć. Dla jasności czy to nie z rozrządu albo pompy wspomagania jeśli je masz możesz odpalić auto ze zdjętym paskiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » ndz kwie 25, 2010 21:45

inna metoda polega na dotknięciu ręką alternatora i pompy wody wyraźnie, miejsce w którym drgania lub "granie" będzie intensywniej odczuwalne wskazuje gdzie leży usterka.



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » ndz kwie 25, 2010 21:46

Wspomagania nie mam, ale jeszcze bym obstawial rolke napinacza bo to w sumie blisko. Tylko jak przykladalem ucho do alternatora to slyszalem bodajze rolki lozyska jak sobie dzwonily ale dzwik bardziej slyszalny byl od tylnej strony czyli strony silnika. A tam wlasnie jest blisko rolka rozrzadu. No coz. Jutro bede to badal. A o jaka dokladnie listwe chodzi?

[ Dodano: 25 Kwi 2010 21:50 ]
tej drugiej metody w sumie probowalem, ale alternator i pompa moim zdaniem wykazuja normalne drgania choc nie jestem do konca tego alternatora pewny. Jezeli jutro poznam rezulatat, zaraz dam znac. Moze akurat ktos bedzie mial podobny przypadek.


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » ndz kwie 25, 2010 22:35

możesz też zdjąć pasek i zakręcić samym kołem pasowym alternatora. Będziesz miał jednoznaczną odpowiedź.



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » pn kwie 26, 2010 11:20

Prawdopodobnie to byl alternator. Zdarlem pasek, zakrecilem altkiem i pompa i zuzycia lozysk nie uslyszalem. Zalozylem pasek ale deliktaniej naciagnalem i huk narazie ucichl. Najwyrazniej lozyska po poprzednim naciagnieciu paska "zmeczyly sie" dopiero po paru dniach. Dziekuje za wszelkie sugestie!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » pn kwie 26, 2010 22:48

wymień sobie te łożyska jak najszybciej, prawdopodobnie doznały znacznego zmęczenia i mogą paś lada chwila.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 395 gości