Demontaż podszybia przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Demontaż podszybia przód

Post autor: blm » sob kwie 17, 2010 16:20

Witam!
Jaki jest sposób na demontaż plastiku przy wycieraczkach tak aby nic nie połamać? Są tam jakieś zaczepy czy trzeba po prostu mocno wyciągnąć??


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob kwie 17, 2010 16:24

podszybie jest wpięte w plastik,który jest przymocowany do szyby i po rozbrojeniu wycieraczek musisz je ciągnąć prostopadle do szyby i wtedy wychodzi
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 16:24 przez Jesionvr6, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob kwie 17, 2010 16:44

Ściągnij wycieraczki, wyjmij filtr kabinowy, podwadz z jednej strony palcami podszybie i pomału wyszarpuj.
Pamiętaj, przy wkładaniu podszybia żadnych młotków itp. Żeby podszybie ładnie weszło to wcześniej wyczyść tą szynę i zwilżyj np. Ludwikiem do naczyń, wtedy ladnie Ci wejdzie



Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » sob kwie 17, 2010 17:31

Na sam początek wez sie za wycieraczki, z tym myśle ze jest najgorzej.. trochę trzeba sie namęczyc aby je "wyszarpac".
Następnie odkręć śrubki przy filtrze kabinowym... i pomału juz możesz podszybie demontowywać.
Ostrożnie z tymi koncówkami.. lubią sie łamac :crazy:
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 17:33 przez Progresywny, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
looki8329
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: śr kwie 23, 2008 07:32
Lokalizacja: VWlkp

Post autor: looki8329 » sob kwie 17, 2010 18:45

Bolson Tdi pisze:Na sam początek wez sie za wycieraczki, z tym myśle ze jest najgorzej.. trochę trzeba sie namęczyc aby je
jest na to prosty sposób. Popuszczasz nakrętki, wykręcasz prawie do końca żeby tylko trochę tej ośki wycieraczki wystawało, chwytasz wycieraczkę i w wystającą część ośki uderzasz młotkiem. Schodzi bez problemu i beż żadnego zbędnego szarpania. Przerabiałem już ten temat i to chyba najlepszy sposób.
Ostatnio zmieniony sob kwie 17, 2010 18:46 przez looki8329, łącznie zmieniany 1 raz.


Lepiej stracić sekundę z życia, niż życie w ciągu sekundy...

blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » ndz kwie 18, 2010 11:51

Dzięki wszystkim!
Już sobie poradziłem.. tak myślałem, że jest identycznie jak w MK3 ;]
Miałem już popękane podszybie i nie chciałem rozwalić do końca... na ale niestety pękło na dwie części..


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » ndz kwie 25, 2010 20:03

w jaki sposób to podszybie podważać, wyciągać etc? zdemontowałem dziś wycieraczki, osłone filtra pyłkowego i z godzinę męczyłem sie z podszybiem i nic :( boje się to mocno szarpać żeby nie połamać... jest jakaś sprytna metoda gdzie i czym podważać?

będę wdzięczny za pomoc, niby prognozy dobre, ale bez wycieraczek to troche strach gdziekolwiek się ruszyć :)



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » ndz kwie 25, 2010 20:20

Tak jak koledzy wspominali wcześniej.. sprawa identyczna jak w MK3.. podszybie jest wciskane w taki rowek w szybie.. a że zbiera się tam brud to później ciężko to zdjąć.. zacznij sobie od jakiegoś boku wyciągać pionowo do góry.. trochę siły trzeba włożyć.. jak już ruszy to reszta łatwo zejdzie.. jeśli masz gdzieś pęknięte to zacznij od dobrej strony.. ja niestety miałem dość mocno pęknięte i pękło do końca.. ale spec od plastików zespawa to za 20zł ;] Przed ponownym zamontowaniem wyczyść ten rowek..


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » ndz kwie 25, 2010 21:17

dzięki, czyli na siłe pionowo do góry (prostopadle do podwozia)? ja probowałem stojąc przed samochodem wyciągać to tak do góry pod skosem jakby do siebie... tam nie ma zadnego zatrzasku? nie ma ryzyka uszkodzenia szyby? podejście drugie do demontażu zrobię dopiero jutro lub we wtorek ... mam nadzieje, ze pogoda się utrzyma:)



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » ndz kwie 25, 2010 21:20

Tak jak robiłeś jest dobrze.. prostopadle do szyby.. czyli tak jakby pod skosem ;]
Nic tam nie ma, jest po prostu wciskane..


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » ndz kwie 25, 2010 21:24

ok dzięki, w takim razie będę się musiał poszarpać z tym dalej :/ mam nadzięję , że nic nie połamie! :)



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn kwie 26, 2010 10:30

http://volkswagen.msk.ru/forum/index.ph ... opic=81679
Tutaj jest trochę pokazane



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » pn kwie 26, 2010 20:18

u mnie to cale podszybie wogole nie jest wcisniete

jutro sie tez za to zabieram bo tam tyle brudu ze hoho

wezme to zdemontuje, powyczyszczam to, moze przy wlozeniu wskoczy mi to podszybie zeby dociskalo do szyby, a nie bylo w gorze 0,5cm

kurde ale zaczelo ciupac deszczem :grrr:



Awatar użytkownika
mvp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: wt lis 27, 2007 20:52
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mvp » pn kwie 26, 2010 20:42

udało mi się to wszystko zdemontować! :D dzieki za pomoc! teraz walcze z wybiciem tych osiek z mechanizmu wycieraczek - wyszly 1/3 dlugosci i dalej nie mam jak ich juz uderzać młotkiem, musze sie przejsc do kogos z imadelkiem... w kazdym razie podszybie poszło i nic nawet nie pęklo :)

dzieki wszystkim za pomoc!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości