jak odkręcić ukręconą śrubę od mocowania kołyski,sanek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

djpalek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 15:23
Lokalizacja: chrzanów

jak odkręcić ukręconą śrubę od mocowania kołyski,sanek

Post autor: djpalek » sob kwie 24, 2010 13:42

witam chciałem się dowiedzieć jak odkręcić ukręconą[zapieczoną] śrubę od mocowania sanek,tam gdzie sanki przykręcone są do podwozia ,śruba się ukręciła i nie wystaje kupiłem specjalne wiertło ale po 3 godz. wiercenia wywierciłem około 5 mm i nie idzie więcej, śruba bardzo mocna,,czy jest jakiś sposób ,,,bo chyba jedynie zostało mi wycięcie podłogi i wspawanie blachy z nakrętką proszę o pomoc ,dodam że próbowałem nawet przecinakiem klepać ale nic nie dało



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » sob kwie 24, 2010 14:58

rozumiem ze z tyłu sie ci urwała tak? jeśli masz dobre wiertło to i sróbe 12.9 wywiercisz w niej otwór tylko trzeba wiedziec jak.... wierc wiertłem na poczatku 3-4 mm dobrze je naostrz i chłodz co pare sekund w wodzie.... potem wiertłem wiekszym i znów chłodz je i ostrz .. na koniec wiertłem bodajże 10.5mm do sróby 12mm na koniec spróbuj gwintować 1 gwintownikiem.. powinno sie udac... chyba ze mocno tam dawałes tym przecinakiem.... to zostaje ciąć blache.... :helm:



raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » sob kwie 24, 2010 16:55

Karol G60 pisze:rozumiem ze z tyłu sie ci urwała tak? jeśli masz dobre wiertło to i sróbe 12.9 wywiercisz w niej otwór tylko trzeba wiedziec jak.... wierc wiertłem na poczatku 3-4 mm dobrze je naostrz i chłodz co pare sekund w wodzie.... potem wiertłem wiekszym i znów chłodz je i ostrz .. na koniec wiertłem bodajże 10.5mm do sróby 12mm na koniec spróbuj gwintować 1 gwintownikiem.. powinno sie udac... chyba ze mocno tam dawałes tym przecinakiem.... to zostaje ciąć blache.... :helm:
lub kupić (pożyczyć) dobre wykretaki nawiercić i spróbować wykręcić bez cięcia!



Awatar użytkownika
Marcin TDI
-Diesel Power-
-Diesel Power-
Posty: 886
Rejestracja: pn wrz 07, 2009 02:45
Lokalizacja: okolice dabrowy gorniczej
Kontakt:

Post autor: Marcin TDI » sob kwie 24, 2010 18:30

wiertla tytanowe sa dobre do takich rzeczy. radzil bym ci zebys takie kupil lub pozyczyl. do tego dobre wykretaki i powinienes odkrecic. zaczynaj od malego wiertla i pozniej wiekszym


MK4 Variant viewtopic.php?f=89&t=562077" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » sob kwie 24, 2010 18:37

Nie jeden raz miałem tego typu problemy, nie tylko w samochodach...
Zazwyczaj jak się śruba ukręciła to tak że ani nie wystawała, ani też nie była schowana ...
Zawsze dawałem większą nakrętkę, przykładałem do pozostałości śruby i ją przyspawałem i zalewałem środek tej nakrętki ... i po jakimś czasie się siłowałem i odkręcałem :)
I jak narazie tylko jeden raz mi się to nie powiodło i musiałem rozwiercać tak jak Karol G60 to opisał :)
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 18:37 przez Fox_00, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
manior15
VW- Das Auto
VW- Das Auto
Posty: 513
Rejestracja: śr mar 04, 2009 00:19
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: manior15 » ndz kwie 25, 2010 23:23

Fox_00 pisze:Zawsze dawałem większą nakrętkę, przykładałem do pozostałości śruby i ją przyspawałem i zalewałem środek tej nakrętki ... i po jakimś czasie się siłowałem i odkręcałem :)
podobnie miałem w mk3 przednia śruba wachacza wkręcana w sanki ukręciła się, pomogło dospawanie nakrętki no i grzanie palnikiem do czerwoności, kwiczała jak diabli i wykręciłem:)


GT17/20 AJM+/ASZ+ Alu 18" Gwint FK, and more.. zapraszam :)No Smoke No Fun - TDI Rulez :D
Stage 1 DONE - 167Ps@404Nm
Stage 2 DONE - 195Ps@424Nm
viewtopic.php?f=89&t=276520

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości