Sprzęgło hydrauliczne w mk II za słabo wysprzęgla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Sprzęgło hydrauliczne w mk II za słabo wysprzęgla

Post autor: Baryla » śr kwie 21, 2010 18:49

Witam. Mam kłopot z hydraulicznym sprzęgłem, a dokładniej słabo wysprzęgla. Zaczyna ciągnąć już gdy puścimy sprzęgła jakiś 1cm od podłogi przez co ciężko jest szybko przełączać biegi bo zgrzytają wtedy. Od czego można zacząć szukanie? Może jest jakaś regulacja tego sprzęgła?



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » śr kwie 21, 2010 19:00

mozesz dla pewnosci wyjac wysprzeglik czy nie cieknie i nie zasysa powietrza przez zuzyte uszczelnacze.... 2 sróby i zobaczysz czt jest suchy trzpien...
mozesz wymienic i przegonic płyn ham. w wysprzegliku masz odpowietrznik. jak i w pompce sprzegłowej... jesli to sprawdzisz jest ok to niestety problem tkwi w sprzegle a dokładniej w docisku....



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » śr kwie 21, 2010 19:12

tylko że jest jeszcze druga sprawa, poprzedni właściciel wymieniał albo pompkę albo wysprzęglik (nie wiem dokładnie). Na początku było ok, a teraz po około 200km po mieście jest już że się tak wyrażę tragedia. Wysprzęglik żeby wyjąć ze skrzyni wystarczy odkręcić przewód od płynu + 2 śrubki? Nic mi tam w skrzynie nie opadnie itp?



Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » śr kwie 21, 2010 20:14

tak dokładnie 2 sróby wystarcza zebys zobaczył czy nie cieknie. nic nie odpadnie.... spróbuj przegonic płyn.. kilka razy dodatkowo odpowietrz najpierw.. w 2 osoby to zrób..



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » sob kwie 24, 2010 10:31

Pobawiłem się wczoraj w odpowietrzanie, wysprzęglik się elegancko odpowietrza natomiast z pompki cały czas idzie powietrze. Odpowietrzam tak że nakładam wężyk na końcówkę do odpowietrzania, a drugą końcówkę wężyka wkładam do słoika z odrobiną płynu hamulcowego. Dwa razy przepompowałem wczoraj słoik który ma z ~100ml (od koncentratu pomidorowego) i cały czas leci powietrze ;/ Zaraz wyjmuje wysprzęglik i obadam co z nim jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 152 gości