peknieta przelotka z przewodami pokrywa tyl

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dealer31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 11, 2009 14:19
Lokalizacja: kraków

peknieta przelotka z przewodami pokrywa tyl

Post autor: dealer31 » pt kwie 23, 2010 11:29

witam , mam pytanie czy do wymiany przelotki w pokrywie tyl oraz naprawie przecietych przewodow trzeba demontowac plastiki czy mozna to zrobic bez demontazu -czy wiazka jest np.na wtyczkach laczeniowych .czekam na fachową odpowiedz drogich kolegow



pozdrawiam dealer31



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » pt kwie 23, 2010 12:13

dealer31, Jeśli chcesz zmienić przelotkę to nie inaczej jak tylko zsunięcie tej przeciętej i nałożenie nowej, jednak taka operacja jest trochę pracochłonna ponieważ wymaga demontażu "plastików" i wyciągnięciu wiązki (albo z klapy , albo po odpięciu z lewego słupka C i wypięciu z poprzeczki w tylnej części dachu). Opcja do wyboru ponieważ jeśli z klapy wyciągniesz wiązkę, to później ją będziesz musiał przeciągnąć w środku z powrotem, co może okazać się nieco kłopotliwe; przy opcji wypięcia plastików łącznie z tym szerokim na słupku C może być łatwiej) Nie pamiętam tylko jakiej wielkości kostki ma wiązka, czy bez problemu zmienisz przelotkę.
Można oczywiście iść po mniejszej linii oporu, czyli bez demontażu zsunąć tylko przelotkę w miejscu uszkodzenia przewodów, naprawić ich uszkodzenie (lutowanie,izolacja) i ponownie nasunąć przelotkę.
Powodzenia!
Ostatnio zmieniony pt kwie 23, 2010 12:17 przez JMdesign, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dealer31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 11, 2009 14:19
Lokalizacja: kraków

peknieta przelotka z przewodami pokrywa tyl

Post autor: dealer31 » pt kwie 23, 2010 12:21

to by bylo proste ale przelotka tez jest peknieta



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » pt kwie 23, 2010 12:28

dealer31, Dlatego wyboru sposobu usunięcia usterki musisz dokonać osobiście. Ja zasgerowałem dwie opcje a Ty zrobisz jak zechcesz.



Awatar użytkownika
dealer31
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr lis 11, 2009 14:19
Lokalizacja: kraków

peknieta przelotka z przewodami pokrywa tyl -demontaz plasti

Post autor: dealer31 » pt kwie 23, 2010 12:47

jeszcze jednio , jak sie zabrac do demontazu tylnych plastikow aby dostac sie do kostki przewodow


pozdrawiam dealer31



perki
...
...
Posty: 2363
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:18
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: perki » pt kwie 23, 2010 12:53

ja mialem przeciete 2 kable i peknieta gume oslaniajaca i zrobilem tak - rozcialem reszte kabli nalozylem gume , przedluzylem je tak aby moje laczenia byly nie an zgieciach aby nie rozwalily sie tylko polaczylem je jak najnizej i jak najwzyej i smiga juz tak pol roku bez problemu . Myslalem czy polaczyc sie spinkami czy lutowac , wybralem lutowanie



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Yahoo [Bot] i 290 gości