Działanie układu ESP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebodev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 25, 2009 08:47
Lokalizacja: Poznań

Działanie układu ESP

Post autor: sebodev » pt kwie 23, 2010 09:55

Witam,

wczoraj Teściu chciał sprawdzić zawieszenie w moim samochodzie i jadąc z prędkością 50 - 60 km/h ruszał kierownicą szybko raz w prawo raz w lewo. W tym momencie zaczęła migać kontrolka ESP oraz nastąpiło przyblokowanie koła plus dźwięk uderzenia, dosyć niepokojące. Czy jest to normalne zachowanie? Nie wiem czy działanie ESP powinno się jakoś odczuwać w działaniu czy tylko powinno być to sygnalizowane migającą kontrolką. Jak to jest?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Sebastian



Awatar użytkownika
xander_88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 801
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 11:54
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Post autor: xander_88 » pt kwie 23, 2010 10:16

sebodev pisze:Czy jest to normalne zachowanie? Nie wiem czy działanie ESP powinno się jakoś odczuwać w działaniu czy tylko powinno być to sygnalizowane migającą kontrolką. Jak to jest?
to powinno troszke pomoc/rozjasnic:
daniel1d pisze:PiotrusVW napisał/a:
Yuri, to ja akurat wiem ale jego dzialanie... najlatwiej sprawdzic skoro jest z ASR to czy kola zapiszcza??

Tak to działa sam asr jak niema esp,nie chodzi o zapiszczenie kół tylko o to że jak ruszysz z dużych obrotów to asr Ci zaraz go zdławi będzie to czuć.A jeśli chodzi o ESP to najlepiej sprawdzić na mokrej nawierzchni na jakimś większym placu lub na śliskiej trawie.I spróbuj tam postawić samochód bokiem w prowadzić go w poślizg jak ESP zadziała to zacznie mrygać na desce kontrola trakcji i będziesz słyszał taki sam dźwięk jak wtedy gdy włącza się ABS podczas hamowania bo ono shamowuje koła za pomocą czujników od abs-u.
Jak nie masz na desce przycisku od ESP to znaczy że go niema..
A jeśli chodzi o golfy wyposażone w ESP to nie zależnie z którego są roku tylko to zależy od mocy albo od 130 albo od 150km i wzwyż wszystkie golfy miały w serii ESP ale mogą mieć też te z mniejszą mocą ale to tylko wtedy jak ktoś bierze nowego z ASO i jako opcje dodatkową zażyczy sobie z ESP.



sebodev
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sie 25, 2009 08:47
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sebodev » pt kwie 23, 2010 10:28

Dzięki.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 343 gości