Jak z tym indeksem prędkości??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Jak z tym indeksem prędkości??

Post autor: sprewello » pt sty 14, 2005 16:25

Mam licznik z zegarkiem (indeks 950) i z napisem VDO (większość liczników do Golfów ma taki napis - firma, czy co?) nad licznikiem kilometrów. Mam na oku licznik z obrotomierzem ale z indeksem 975 i napis nad licznikiem kilomterów MOTO-METER (inna firma, czy co?). Co zrobić żeby nie przekłamywał? Czy wymiana tarczy (nie wiem czy ta "firma" nad licznikiem kilometrów robi jakiś problem) coś da? Czy może bawić się wskazówką jak już paru z nas pewnie się bawiło (czytałem w kilku poradach, był nawet link do fotoporady)? Czy muszę wymienić ślimak w skrzyni biegów, a jak tak to czy można go kupić w normalnym sklepie czy trza szukać po szrotach? I jaki w takim wypadku kupić? Ale problemów...... Ale się rozpisałem....... :crazy: :crazy: :crazy:
Kupować w ogóle taki licznik, czy sie nie opłaca?



sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » sob sty 15, 2005 01:55

Czy naprawdę nikt nie może mi pomóc???
POMOCY!!!
Jak nie pomożecie :foch: to zamontuję i ja będę pomagał :grin:



Awatar użytkownika
Smaczny
Forum Master
Forum Master
Posty: 1007
Rejestracja: czw sty 06, 2005 20:15
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: Smaczny » sob sty 15, 2005 01:58

VDO i Motometer to są dwie różne firmy... większość ma VDO... poszukaj lepeij licznika, który będzie działać poprawnie bez żadnych zbędnych przeróbek... ja mam licznik do 220, ale jeszcze nie wiem czy jest jednowtykowy czy dwu...


FORD
Fix Or Repair Daily

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » sob sty 15, 2005 02:25

Kiedyś już ktoś o to pytał na forum.U mnie się zepsul licznik(950),więc wymieniłem samą tarczę na 975,ale jakiej firmy to nie pamiętam.Okłamuje jakieś 10,15km/h(zawyża)



Awatar użytkownika
yaroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:10
Lokalizacja: SZO
Kontakt:

Post autor: yaroz » sob sty 15, 2005 12:48

Tego slimaka mozna kupic w kazdym sklapie motoryzacyjnym.Tylko wez sobie tego ze skrzyni na wzor.



Awatar użytkownika
Q.bak
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: śr lut 23, 2005 16:53
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Q.bak » pn lip 11, 2005 10:23

Witam,
sorki za odgrzebywanie starego tematu (ale po co zakładać nowy skoro problem tyczy sie właśnie owego ślimaka)
oryginalnie u mnie był licznik z indeksem 950, teraz mam 975 (czyli zawyża mi o jakieś 15kmh). ostatnio zaczął mi wariować licznik tzn wskazówka troche drga, podejzenie padło na owy ślimak. podobno są różne kolory tych ślimaków w zależności właśnie od przełozenia licznika. nie wiem jaki mam teraz (bo jeszcze go nie wyciągałem) ale jak już to chciałbym kupić od 975. czy wie ktoś może jaki on ma kolor, albo co powiedzieć w sklepie żeby wiedzieli o co mi chodzi ;)
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości