[mk4] Jak zmienić mieszek na gałce skrzyni biegów?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

[mk4] Jak zmienić mieszek na gałce skrzyni biegów?

Post autor: martines » czw kwie 06, 2006 17:05

Nie wiem jak do tego sie zabrac żeby czegoś przypadkiem nie połamać.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » czw kwie 06, 2006 19:51

Na tunelu jest zapięty za pomocą gumki tak ze zwyczajnie trzeba to sciagnac a na gałce jest zawiązane sznureczkiem który można rozwiązac lub przeciąć jak podniesiesz do góry dolna czesc mieszka! Nowy zakładasz w odwrotnej kolejności!
Pozdrawiam



krzysztof Kulig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 19:58
Lokalizacja: radomsko

Post autor: krzysztof Kulig » czw kwie 06, 2006 20:32

Witam!

Mam małe pytanie mam również mk4 i chciałbym rownież wymienić ten mieszek
tylko nie wiem gdzie gdzie go mogę nabyć



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw kwie 06, 2006 20:40

krzysztof Kulig pisze:Witam!

Mam małe pytanie mam również mk4 i chciałbym rownież wymienić ten mieszek
tylko nie wiem gdzie gdzie go mogę nabyć
mozesz nabyc nawet cały kilogram np. na allegro



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw kwie 06, 2006 20:44

moze cos dla siebie znajdziesz:

http://www.rydzu.cba.pl/porady/013.htm


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

greg

Post autor: greg » czw kwie 06, 2006 20:44

krzysztof Kulig pisze:Mam małe pytanie mam również mk4 i chciałbym rownież wymienić ten mieszek
tylko nie wiem gdzie gdzie go mogę nabyć
np. tu http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=95171645 - oświadczam że to nie ja sprzedaję...



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » czw kwie 06, 2006 21:04

Co do zmiany to najnormalniej w swiecie odpinasz go od dolu od podstawy, podwijasz do gory ponad galke i tam juz sie zaczynaja schodzki. Bedziesz widział metalowa opaske zacisnieta wogol galki zmieny biegow. Trzeba jak lekko scisnac w miejscu uwypuklenia by sie rozciagneła (zwiekszyla sie jej srednica, tego okalajacego okregu) i nastepnie bardzo mocno szarpnac gałka ku górze. Najlepiej robic to w dwie osoby, aby jedna trzymala drazek (aby go nie uszkodzic ciagnac ku gorze) a druga w gora z calej sily ciagnie gałke. Mała uwaga, trzeba uwazac aby sobie nie wybic zebow :grin:
Nastpnie zmeniasz mieszek, wciskajac go przy pomocy srubokreta w galeczke, gdyz jest tam b.cisno i zakladacie wszystko w odwrotnej kolejnosci. Galke nalezy zalozyc na drazek i mocniej uderzyc aby wskoczyla i po klopocie :chytry:



Awatar użytkownika
martines
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 333
Rejestracja: czw sie 19, 2004 17:00
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontakt:

Post autor: martines » czw kwie 06, 2006 21:36

Wielkie dzięki... Jak zwykle.. MOŻNA NA WAS LICZYĆ



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32756
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » czw kwie 06, 2006 21:39

nie ma za co ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
Norbert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 23:10
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Post autor: Norbert » pt kwie 07, 2006 14:55

Ja to ostatnio przerabiałem w mk2 - jest dokładnie jak UCHO pisze.
w mk2 jest dłuższy drążek więc go skróciłem - odciąłem gwint, a miejsce na którym zaciska się gałkę ponacinałem w różne strony brzeszczotem - trzyma teraz pięknie

Poniżej kilka zdjęć

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob kwie 08, 2006 20:59

Pod tym linkiem masz wszystko co dokładnie trzeba zrobić. Wszystko jest udokumentowane zdjęciami z MkIV. Przechodziłem przez to więc postanowiłem zostawić dla potomnych:
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... %F3w++mkiv
Życze powodzenia!
A swoją drogą to ciekawe czy te mieszki z Allegro za 19 PLN są ze skóry, bo mi jakąś dermą zalatyją lub czymś skóro podobnym... :jezor: Skóra jest znacznie droższa....


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob kwie 08, 2006 21:40

regitmc pisze:A swoją drogą to ciekawe czy te mieszki z Allegro za 19 PLN są ze skóry, bo mi jakąś dermą zalatyją lub czymś skóro podobnym... :jezor: Skóra jest znacznie droższa....
Ja kupilem za 40 zł z czerwonym szwem i powiem Ci ze przy Twoim mieszku moj wyglada beznadziejnie. Skora to to na pewno nie jest, pisalem o tym sprzedajacemu ale on dalej twierdzil ze jest to skora jakiej uzywa sie w Jaguarze, wiec juz wiem ze nie kupie jaguara w skorze skoro maja takie materialy :rotfl:
Mozesz zdradzic jaki jest koszt uszycia takiego mieszka?



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob kwie 08, 2006 21:54

A no i właśnie, ten kto nie rozróżnia prawdziwej skóry od dermy lub innego materiału skórpodobnego się nabiera. Najbardziej rozwalają mnie teksty na Allegro w stylu "oryginalny skórzany mieszek do MkIV". Hmmm tylko że oryginalne mieszki w MkIV są z dermy. No może tylko w niektórych modelach jest skóra, ale to naprawdę żadkość.
Ja swój mieszek uszyłem sam, skóre załatwiłem sobie po tańszej cenie, więc w sumie moge powiedzieć że mało mnie wyniosła ta operacja, a nawet nieźle wyszło. Moim zdaniem koszt takiego mieszka powiniem się kreować koło 50 do 80 PLN. Niektóre firmy rzadają za zwykły z czarną nicią 100 do 130 PLN. Teraz mam dwa mieszki skórzane bo najpierw zrobiłem sobie z czarną nicią, a drugi dopiero z czerwoną. A już myśle nad bordową skórą i czerwoną nicią...

[ Dodano: Sob Kwi 08, 2006 22:15 ]
Przeglądnąłem właśnie oferty na Allegro i jakoś nie widze do MkIV skórzanych mieszków. Zastanawiam się czy samemu nie sprzedać kilka sztuk poprzez Allegro... :chytry:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » sob kwie 08, 2006 23:56

Watpie abys je sprzedal bo Ci zaraz ktos napisze ze takie same z oryginalnej skory sa za 30 pln :rotfl:
Wiesz... po zdjeciu trudno ocenic czy jest to skora czy nie :chytry: , a poza tym wazne ze jest caly a nie ponadrywany jak poprzedni



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości