Cewka[mk3]

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Cewka[mk3]

Post autor: Obzik » czw kwie 06, 2006 18:24

Witam
Dziś umyłem komore silnika tylko komere ani na kable wysokiego napiecia nigdzie nie polałem wody wiadam i wogule nie chciał zapalic z górki go zepchnąłem i zapalił patrze i słysze ze ma przebiscie i na 100 i to pewnie cewka czy moge ją jakos uszczelnik czy juz w kibel ?
pozdr



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 06, 2006 19:41

jeżeli jesteś pewien że to napewno cewka to lepiej ją wymień, nawet na uzywaną (zawsze możesz tą uzywaną pomierzyć przed kupnem)


:-k ...

rafał l
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 21:38
Lokalizacja: wieluń
Kontakt:

Post autor: rafał l » czw kwie 06, 2006 20:00

gdyby to byla cewka to raczej nigdy by nie zapalil nawet z przepaści



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw kwie 06, 2006 20:06

rafał l pisze:gdyby to byla cewka to raczej nigdy by nie zapalil nawet z przepaści
to zależy od uszkodzenia - przy walniętym uzwojeniu to owszem, ale może być też uszkodzona obudowa i wtedy to róznie bywa


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

**Gucio**
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: **Gucio** » czw kwie 06, 2006 21:17

wydaje mi sie ze to nie cewka na moj gust popatrzylbym w kable i w kopulke hm sprobuj z glupa jak bedzie ci chodzil polac po kopulce woda tylko troszeczke nie jak z wiadra i zobacz co sie stanie lub cewce jezeli ci zgasnie to bedziesz pewien ktora czesc ci przepuszcza wode pozdro :) ps. ja tak zrobilem jak mialem walniete kable i je wymienilem



Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » czw kwie 06, 2006 22:59

kable tez mam raczej do wymiany bo raz mnie jebło ale dzis tylko woda dostała cewka i nie chciał zapalic na pyka odpalił potem pare razy zgasł i teraz chodzi kopułka i palec są nowe najpierw wymienie jeszcze przeewody i swiece i sie zobaczy

acha i jak otworzyłem maske to słyszałem przy cewce cykanie tzn przebicie dlatego postawiłem na cewke



**Gucio**
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: **Gucio** » czw kwie 06, 2006 23:11

no to napewno cewka w takim razie ale mozesz tez miec przebicie na kablu od cewki albo modulu sprawdz to i zobacz tak jak ja ci mowilem z woda i kable w takim razie musowo wymien wiele niekosztuje a mozesz miec po problemie :)



rufik83
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: pt lis 11, 2005 10:35
Lokalizacja: czechowice dziedzice
Kontakt:

Post autor: rufik83 » czw kwie 06, 2006 23:15

mi jak padła cewka to za cholere nie szło odpalić. Za nową dałem 230zł, ale za to Beru:)



**Gucio**
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: czw mar 30, 2006 22:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: **Gucio** » czw kwie 06, 2006 23:30

ja dalem za beru 150 ale po znizszkach ale normalnie tyle kosztuje cholernie drogie



TOSTO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 17, 2006 18:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: TOSTO » pt kwie 07, 2006 00:04

Jak go odpalisz to weź spryskiwacza (takiego do kwiatków) i pryśnij na cewkę jak ci zgaśnie, albo zacznie pyrkotać to cewka, a jak nie to pryskaj dalej na kopułkę, przewody i tak dalej, najlepiej jak jest ciemno wtedy widać dobrze gdzie jest przebicie.
Jeżeli to cewka to nie baw się z używanymi ( już lepszy zamiennik), jak kupisz nową zobaczysz że będzie zupełnie inna jazda. A z używkami nigdy nic nie wiadomo, szczególnie jeżeli chodzi o elektrykę. :bigok:


TOSTO

Awatar użytkownika
LASOT-A
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: czw mar 09, 2006 13:30
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Cewka[mk3]

Post autor: LASOT-A » pt kwie 07, 2006 17:57

Obzik pisze:Witam
Dziś umyłem komore silnika tylko komere ani na kable wysokiego napiecia nigdzie nie polałem wody wiadam i wogule nie chciał zapalic z górki go zepchnąłem i zapalił patrze i słysze ze ma przebiscie i na 100 i to pewnie cewka czy moge ją jakos uszczelnik czy juz w kibel ?
pozdr
Ja też miałem podobny problem.
Wymontowałem rozebrałem na części pierwsze (łatwo się rozbiera),
wyczyściłem, dodatkowo zakleiłem Distalem do połowy blach cewki (wokól palca głównego przewodu) żeby częściowo rdzeń cewki odprowadzał ciepło a tym samym osuszał powierzchnę przy palcu , poskładałem -
i działa !!!
NAJTAŃSZY SPOSóB

Nowa cewka.
NAJDROŻSZY SPOSóB

Pozdrawiam. :bigok:


Brillantschwartz perleffect - LA9V
Jeżdże nisko, leże na glebie, grunt to zawieszenie... Jedziesz?

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 07, 2006 21:08

Obzik pisze:acha i jak otworzyłem maske to słyszałem przy cewce cykanie tzn przebicie dlatego postawiłem na cewke
proponuję Ci zrobić taki test w nocy , jeżeli będzie przebicie to na pewno iskrę zobaczysz (możesz użyć nawet bylejakiego spryskiwacza dle zwilzenia przewodów i cewki), tylko pamiętaj jeżeli będziesz miał nieszczelną cewkę i wilgoć dostaje sie do srodka to prawdopodobnie iskry nie będzie widać


:-k ...

Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » ndz kwie 30, 2006 11:53

Ja ze swoim problemem walcze juz od listopada 2005 i zwalczyc nie moge. Opisalem go po skrocie tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=424950#424950 Orientuje sie ktos co moze byc jeszcze nie tak? Dodam, ze wczoraj wieczorem sprawdzalem pod maska i nigdzie iskier nie zauwazylem... :/


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Obzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr gru 15, 2004 16:35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Obzik » pn maja 01, 2006 16:28

Witam
Jednak to nie cewka tylko kabel od cewki po wymianie ok
pozdr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości