Pomocy! kontrolka oleju...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zbyszekski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 15:42
Lokalizacja: SWD

Pomocy! kontrolka oleju...

Post autor: zbyszekski » pn kwie 19, 2010 09:23

Witam wszystkich fachowców VW. Mam bardzo dziwny problem z moją trójką.
Chodzi o to że po zagrzaniu silnika włącza się kontrolka oleju. Nie jest to problem ciśnienia bo sprawdzałem i jest ok, więc wskazywało to na problem czujników które wcześniej ktoś pozamieniał na nie oryginalne. Z forum otrzymałem info na temat czujników do mojego VW jednak nadal występuje problem. Nie wiem czy istotny jest fakt że kiedy silnik się zagrzeje to włącza się kontrolka, kiedy obroty silnika wejdą na ponad 3000 to kontrolka się wyłączy jednak kiedy spadną obroty wraca problem. Dane mojego VW to 1,6 benzyna, 1994 rok. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki



Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Piotrek 2711 » pn kwie 19, 2010 15:34

Witam! Dobre to znaczy jakie fajnie jak byś podał wartości ja tez przerabiam ten temat. Mogą być czujniki skoro mówisz ze są zamienniki albo coś z deską rozdzielczą moze kabe prowadzący do czujnika nie łączy. Ale skoro mówisz ze to sie dzieje po nagrzaniu silnika to znaczy ze albo masz czujnik uszkodzony albo coś nie tak z tym ciśnieniem oleju. Fajnie jak bys podał wartości po zmierzeniu np. ile ma na wolnych obrotach ile przy 2tyś i 3.5tyś oczywiście po nagrzaniu silnika bo na zimnym ciśnienie bedzie dość dobre. POzdrawiam


I LOVE MK3

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » pn kwie 19, 2010 16:18

ile ten silnik Panie kolego ma przejechane juz? Na moje to juz nie bedzie wina czujników ale no na sam poczatek jak kolega wyzej mowi trzeba zmierzyć cisnienie oleju zeby wiedzieć na czym sie stoi i zarazem wykluczyć coś.



zbyszekski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob kwie 03, 2010 15:42
Lokalizacja: SWD

Post autor: zbyszekski » pn kwie 19, 2010 22:43

Golfik ma przejechane ok 218000 km



Awatar użytkownika
erdallvw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn lis 16, 2009 23:46
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: erdallvw » pn kwie 19, 2010 22:45

Zbyszekski czy aby na pewno ciśnienie oleju jest w porządku? Ja miałem takie same objawy i okazało się że nie żadne czujniki tylko gubiło ciśnienie oleju. Wcześniej ktoś(poprzedni właściciel) musiał zalać silnik "doktorem" i w końcu poszły mi panewki. Mechanik zrobił remont i teraz wszystko gra.


Lolek

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Piotrek 2711 » wt kwie 20, 2010 17:33

Mój ma 200000 na liczniku mam 1.6 AEA i też niema dostatecznego ciśnienia. Też myślałem ze czujniki lecz pożyczyłem manometr i zmierzyłem sam no i zonk! Na wolnych miał prawie zero wskazówka prawie nie drgneła z miejsca przy 2tyś 1.5 bara a na 3.5 ledwo 2 bary. Niestety w moim przypadku to nie pompa tylko wał z panewkami jest wylatany. I też sie dziwiłem jak to możliwe nie bieze oleju nietraci mocy na cylindrach prawie po 12 na każdym a tu dół silnika umarł ale niestety wszystko kiedyś sie złużywa moze to przez poprzedniego właściciela który go katował lub nic przy nim nierobił. Bo wsumie 200tys to dla golfa tyle co nic :bajer: Albo w rzeczywistości ma ze 400tys bo to kto wie pozdrawiam.
Aha może ma ktoś namiary na dobrego szlifierza w okolicy Wrocławia albo Opola który robi regeneracje wału i pod nadwymiarowe panewki??


I LOVE MK3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 308 gości