oborty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

automaniakII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 29, 2008 00:39
Lokalizacja: Gdynia

oborty silnika

Post autor: automaniakII » wt kwie 20, 2010 15:13

Witam
Golf 1.6 1998
Miałem problem z obrotami silnika i z jego gaśnięciem. Wymieniłem termostat, przepustnice wyczysciłem, świece i sonde też wymieniłem itp. Problem na zimnym silniku zniknął. Jednak problem pojawia się jak silnik się rozgrzeje. stojąc na światłac wyczuwalne są falujące oborty, tylko na ciapłym, czy to silniczek krokowy za to odpowiada???Już nie wiem co z tym robić!!


Dzieki za kązda rade



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » wt kwie 20, 2010 17:24

Po czyszczeniu przepustnicy trzeba przeprowadzić jej adaptację kompem , możliwe jednak że po przejechaniu kilkudziesięciu km sama się zaadoptuje



automaniakII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 29, 2008 00:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: automaniakII » śr kwie 21, 2010 21:06

Nie no takie rzeczy jak adaptacja przepustnicy i wszytsko jest juz pare razy robione. Ale wciaz cos jest nie tak;/



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw kwie 22, 2010 08:11

automaniakII pisze:stojąc na światłac wyczuwalne są falujące oborty
a takie rzeczy jak nieszczelnośći wyeliminowałeś/sprawdzileś po czyszczeniu przepustnicy, w szczególności rurka przy korku(harmonijka pęka), uszczelka korka wlewu oleju, dolot od filtra - wszystkie rurki muszą być szczelnie zaciśnięte

[ Dodano: 22 Kwi 2010 08:12 ]
i oczywiście jakie falowanie wytępuje - opisz dokładniej


Obrazek

automaniakII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn gru 29, 2008 00:39
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: automaniakII » czw kwie 22, 2010 09:08

Tak, byłem z tym samochodem na 3 ponoc dobrych warsztatach. Dolotke swieżego powirza wyminiłem, resza posprawdzana. Samochód jak się rozgrzeje do standardwoych 90 stopni stojac na swiatłach czy na parkingu zaczyna falowac. na obrotomierzu tego nie widać. i czuć jak nagle faluje, o róznym natężeniu;/ juz nie wiem co z nim dalej robic, a jest to denerwujące. zastanawiałem sie czy to coś nie ma wspolnego z olejem. bo jakos dziwnie mi ubywa oleju, a przeciez benzynowy nie powinien palic oleju. uszczelka po glowica raczej nie bo mocy nie stracil, wody ze zbiorniczka nie ubywa, na korku oleju sadzy nie ma. nie wiem co sie dzieje;/



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » czw kwie 22, 2010 09:11

ile tego oleju Ci bierze?


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości