Hamowanie i drgania kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mendel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 13, 2010 19:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Hamowanie i drgania kierownicy

Post autor: Mendel » pn kwie 19, 2010 13:17

Mam przedziwny problem i może ktoś wymysli co jest na rzeczy.
Mianowicie gdy próbuje wyhamować ze np 120 do 80 i naciskam lekko pedał hamulca to kierownica zaczyna drgać i to dość mocno. Natomiast przy bardzo ! gwałtownym hamowaniu np. ze 100 do 0 wszystko jest ok, mozna nawet puścic kierownicę i samochód jedzie jak po sznurku a kierownica nie drga.
Nie mam pojęcia co to może byc ... Ostatnio wymieniałem u mechanika łożysko bo zacząło szumieć, może to jest powodem ?
Macie jakiś pomysł?

pzdr



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » pn kwie 19, 2010 13:19

Mendel, ja jednak stawiałbym na lekko krzywe tarcze.



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » pn kwie 19, 2010 13:26

to po wymianie ci się stało? Raczej to nie od tego. Sprawdź te tarcze... ale często ludzie wymieniają i to też nie pomaga. Może felga pokrzywiona?

[ Dodano: 19 Kwi 2010 13:27 ]
A jak śmiga np koło 150 też czujesz jak kier drży?



Mendel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 13, 2010 19:26
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: Mendel » pn kwie 19, 2010 16:44

poolak2006 pisze:to po wymianie ci się stało? Raczej to nie od tego. Sprawdź te tarcze... ale często ludzie wymieniają i to też nie pomaga. Może felga pokrzywiona?

[ Dodano: 19 Kwi 2010 13:27 ]
A jak śmiga np koło 150 też czujesz jak kier drży?
kierownica w ogóle nie drzy jak jadę z nogą na gazie, drga tylko przy hamowaniu.
Zauważyłem te objawy po wymianie łożyska. Może po prostu mechanik coś sknocił i pokrzywil tarczę ?



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » pn kwie 19, 2010 17:04

Auto na lewarek i obczaj czy Ci koło nie lata. Przy mocniejszym hamowaniu kiera nie lata bo klocki i tarcza trzymają ją w ryzach :jezor:
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 17:07 przez katerpi, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
JMdesign
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 15:04
Lokalizacja: Płd. Wsch. PL

Post autor: JMdesign » pn kwie 19, 2010 18:29

Mendel, skrzywienie tarcz/y ma miejsce na rozgrzanej/ych i często po nagłym wjechaniu w wodę. Przypomnij sobie czy po wymianie łożyska nie pogoniłeś go dobrze, pohamowałeś i zdarzyło Ci się może wjechać w kałużę. Jak mocniej naciskasz na hebel to tak jak napisał kolega katerpi -klocki dobrze trzymają je w ryzach , a przy lekkim hamowaniu wyczuwasz drżenie bo tego mocnego "trzymania" niema.
Specjalistą nie jestem ale jak wspomniałem wcześniej - tarcze to pierwsza rzecz którą brałbym pod uwagę w tym wypadku.
Powodzenia! :bigok:
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 08:36 przez JMdesign, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » pn kwie 19, 2010 19:49

Mendel pisze:kierownica w ogóle nie drzy jak jadę z nogą na gazie, drga tylko przy hamowaniu.
Zauważyłem te objawy po wymianie łożyska. Może po prostu mechanik coś sknocił i pokrzywil tarczę ?

Skoro tylko przy hamowaniu to na 99% tarcza (albo 2 tarcze :grin: )
Mechanik raczej ich nie pokrzywił. Mógł co prawda nie założyć ich poprawnie po robocie, albo mogło coś sie dostać pod którąś i nie dolega dobrze, albo jest krzywo założona i teraz może się wygłupiać.

Pojedź do niego i powiedz co jest.
Jeśli Twój mechanior jest OK to powinien poprawić co sknocił :bigok:


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

MARTINEZ1027
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pt lut 06, 2009 22:46
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Hamowanie i drgania kierownicy

Post autor: MARTINEZ1027 » pn kwie 19, 2010 22:02

Mendel pisze:Mam przedziwny problem i może ktoś wymysli co jest na rzeczy.
Mianowicie gdy próbuje wyhamować ze np 120 do 80 i naciskam lekko pedał hamulca to kierownica zaczyna drgać i to dość mocno. Natomiast przy bardzo ! gwałtownym hamowaniu np. ze 100 do 0 wszystko jest ok, mozna nawet puścic kierownicę i samochód jedzie jak po sznurku a kierownica nie drga.
Nie mam pojęcia co to może byc ... Ostatnio wymieniałem u mechanika łożysko bo zacząło szumieć, może to jest powodem ?
Macie jakiś pomysł?

pzdr

Panowie przerabiałem to 2 mc . temu .... ta sama sytuacja . zajechalem do serwisu zapłacilem 50zł i goscie przetoczyli mi tarcze i teraz juz jest super nic nie telepie ,nic nie drga. zrobilem juz 4 tys. km. ...kolego poszukaj zakładu co przetacza tarcze i bedziesz mial zgłowy ....pod warunkiem ze jest jeszcze co przetaczac . pozdrawiam



bucek220791
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: bucek220791 » pn kwie 19, 2010 22:39

koledzy mam to samo co autor tematu tylko,ze u mnie dzieje sie to równiez przy pusczeniu nogi z gazu na biegu i na luzie oraz przy wstepnym hamowaniu i temu towarzyszy równiez lekki stukot dodam,ze mialem zmieniana skrzynie czy moze oni cos sknocili??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości