silnik i ceramizer

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 30, 2009 12:13

dnadna pisze:zeby mieć pewność powiem tak : kto kupuje ceramizer ten jest skończonym debilem
za mało, napisz cos na K.... ch.... sk.... etc.

tak jak Ci kolega wyzej napisal, jak nie wiesz o czym mowisz, to lepiej nic nie mówic, bo ja tez jestem troszke sceptyczny , ale nie potepiam tego, bo mysle ze jezeli to by zadziałało , to za taka kase sie opłaca, mimo tego ze nie jestem przekonany, nie krtykuje i nie wyzywam innych od debili. Troszke kultury, pewnie nie raz ty sie tez naciąłes ,na cole bez cukru , dietetyczne napoje, jakies cudowne izotoniki itd, wiec tez za madry nie jestes.
ciekawe jakby na Twoich oczach wlali do silnika ceramizer, po wymaganym okresie " aktywacji" wszystko poprawiło sie moze nie diametralnie , ale dosc pokaznie ? co wtedy ? widziales ze nic sie nie zmienia ? czy tylko tak gadasz bo nic innego nie masz do roboty madrzejszego ?


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » wt cze 30, 2009 12:26

@guti
Byłem 10 lat temu nie tyle sceptykiem co wręcz niedowiarkiem.
Dlaczego? Dlatego że nic podobnego nie istniało wcześniej jako produkt sztuczny - do czego odnieść? Praktyczne sprawdzenie na swoim autku mnie przekonało - mam możliwości sprawdzenia pośredniego i potrafię je odnieść do zjawisk obiektywnie.Nic subiektywnego nie przyjmuję..
Dzisiaj ten proces został dość dobrze opisany tribologicznie - jako proces fizyczny.
Niezależnie od tego i tak pozostają pytania na jakie dzisiaj nie ma odpowiedzi.
Internet obfituje w "naukowe" dowody w tym i wikipedia - spotkałem tam i w tym zakresie "mondrość", tyle że było to zrobione przez kogoś w formie kryptoreklamy i tylko fachowiec z branży mógł się w tym zorientować.Dzisiaj tej info w Wikipedii nie ma - usunął sam wpisujący, ktoś to "docenił'... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Bartek-96
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: pt cze 15, 2007 14:00
Lokalizacja: Zakliczyn
Kontakt:

Post autor: Bartek-96 » śr lip 01, 2009 08:57

widocznie dla dnadna najlepszym dowodem bedzie to jak ktoś wreszcie wleje ceramizer do swojego silnika i powie nam co dalej.. :grin:
najlepiej było by jeszcze z hamowni skorzystać ale wiadomo że to kosztuje.. :grrr: :helm:
ale hjeżeli samo cisnienie podskoczy i silnik bedzie pracował troszke kulturalniej niz do tej pory to też zdecyduje sie na zalanie go tym "magicznym płynem" :green_fuck:


[img]http://images40.fotosik.pl/210/f17f95fe51056a60.jpg[/img]

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » śr lip 22, 2009 11:54

Trochę wam dołożę w temacie: Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony śr lip 22, 2009 11:55 przez oldstaszek, łącznie zmieniany 1 raz.


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
meverick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt mar 06, 2007 23:36
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: meverick » śr lip 22, 2009 13:17

no to ja się wypowiem drugi raz w tym temacie, wczesniej wlałem ceramizer do JETTY , silnik JP z przebiegiem "tylko" ok 480tys km było to zima , autko cięzko odpalało i strasznie dzwoniły mi szklanki nawet jak silnik był juz ciepły - wlałem i pomogło , przejeździłem w miare spokojnie zime i dopiero pod koniec czerwca robiłem remont . Teraz mam VENTO z silnikiem ABS i przebiegiem 231 tys km , troszki bierze olej i zaczęły tłuc szklanki na zaworach, silnik troche głosno pracował. Zalałem znów go ceramizerem dokładnie 460km temu czyli jakis tydzień juz mija - szklanki nie tłuka , silnik bardzo się wyciszył , troche lepiej się zbiera - sprawdzone na starcie od świateł do świateł- mam automata więc wciskam tylko pedał gazu w podłoge , co do brania oleju hmmm raczej nic się nie zmieniło ale jaksię okazuje jest to wina uszczelniaczy na zaworach , więc ida do wymiany.
Zalałem ceramizer do dwóch aut o różnych silnikach , za każdym razem słychać i czuć różnice juz po 200km , moge powiedzieć że działa w 100% , a i wracając do venta , dość mocno spadło mi spalanie LPG, cały czas ta sama trasa, ta sama prędkość , wczesniej nie mieściłem się 13-14 litrach LPG , ostatnie 3 tankowania po przejechaniu 100km i vento wessało tylko 11,5 LPG :bigok: :bajer:


www.jettaclub.pl

Overload
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 14:41
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Overload » śr lip 22, 2009 17:55

Meverick,czy możesz napisać,jaki ceramizer i jakiej firmy wlałeś do swojego autka?



Awatar użytkownika
meverick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: wt mar 06, 2007 23:36
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: meverick » śr lip 22, 2009 22:32

Overload, podaje link do strony producenta- ja tak znalazłem ten ceramizer , ktory wlewam :bigok:
http://www.ceramizer.pl/
ja kupowałem to w sklepie z częściami do volvo we Wrocławiu , ul:prądzyńskiego :bigok: koszt 60zł :bigok:


www.jettaclub.pl

Awatar użytkownika
mlodyyx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: sob mar 10, 2007 22:00
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: mlodyyx » pn lip 27, 2009 11:36

http://moto.allegro.pl/item687836581_ch ... iegow.html
mial ktos z tym doczynienia? to chyba nie jest ceramizer? ale tez jest taki "cudowny"?



oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn lip 27, 2009 20:14

Twój link pokazuje najzwyklejszy dodatek do olejów z dwusiarczkiem molibdenu.
Smary z tym związkiem są od wielu lat stosowane np. w przegubach homokinetycznych.
Określenie "uszlachetniacz metalu" również nie odpowiada rzeczywistości.
Reasumując - nic nowego i ciekawego.
Na marginesie - zabroniona jest produkcja "wprost" olejów z tym związkiem chemicznym z uwagi na cząsteczki twarde lecące ze spalinami a dodatek...każdy może sobie dodać... :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

XADO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt cze 09, 2009 15:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: XADO » pt sie 21, 2009 14:08

Jeżeli chodzi o stronę http://www.vtuning.com/xado.html (dolny napis, prowadzący do "tutaj") - jest to napuszenie praw autorkiskich. W najbliższym czasie info będzie zmienione na:
Generalne przedstawicielstwo XADO w Polsce
Warszawa
ul. Utrata 4
tel: 022 744 15 04 Obrazek


UWAGA!!!!! BEZPOŚREDNIO!!!! PRODUKCJA XADO!!!!

Awatar użytkownika
Piotrek 2711
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 00:51
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Piotrek 2711 » pn kwie 19, 2010 16:13

Mam pytanie a czy jest jakiś środek który podnosi ciśnienie oleju? Oprucz motodoktora. Np. ten xado on ponoć robi regeneracje wału. Silnik niebierze mi oleju ani grama ma moc wszystko ładnie tylko ma za niskie ciśnienie oleju przez dość wylatany wał z panewkami czy ten xado zadziała w takim przypadku??


I LOVE MK3

oldstaszek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1128
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 14:40
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: oldstaszek » pn kwie 19, 2010 18:05

Piotrek 2711 pisze:Mam pytanie a czy jest jakiś środek który podnosi ciśnienie oleju? Oprucz motodoktora. Np. ten xado on ponoć robi regeneracje wału. Silnik niebierze mi oleju ani grama ma moc wszystko ładnie tylko ma za niskie ciśnienie oleju przez dość wylatany wał z panewkami czy ten xado zadziała w takim przypadku??
Niskie ciśnienie oleju.
To nie tylko pompa olejowa czy luz na panewkach. Dochodzi smarowanie wałka rozrządu i napełnianie regulatorów zaworowych. Również czujnik ciśnienia oleju może nie funkcjonować prawidłowo.
XADO.
Na pewno poprawi pracę pompy - jej wydatek.
Na pewno wpłynie pozytywnie na pozostałe elementy poddane tarciu prócz gumowych. :pub:


mojego auta jeszcze nie wyprodukowano...

Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » sob lip 24, 2010 11:29

wlałem ceramizer do poprzedniego samochodu - krótko mówiąc goowno dało.
Ceramizer w wydaniu PL to zwykła :butthead:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości