Końcówki drążka kierowniczego.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Afgan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 21:25
Lokalizacja: Jastrzębie

Końcówki drążka kierowniczego.

Post autor: Afgan » pn kwie 19, 2010 09:20

Witam mam problem a zarazem pytanie !! W ostatnich dniach musiałem wymienić sprzęgło gdyż klękło maksymalnie. Podczas wymiany sprzęgła odkręciłem drążki kierownicze żeby był lepszy dostęp. Wszystko byłoby ok gdyby przy skręcaniu juz wszystkiego po dokręcaniu drążków kierowniczych nakrętki nakręciły sie do połowy gwinta i dalej nieda rady coś zablokowało może gdzieś gwint uszkodzony był ale teraz nieda rady. Cały gwint razem z nakrętką sie obraca. Mam pytanie czy w tym przypadku trzeba wymienić końcówki drążka kierowniczego ewentualnie czy jakby sie dało to dokręcić w jakiś sposób to można tak jeździc ?? Może ktos zna jakiś sposób żeby to dokręcic !! Z góry wielkie dzięki.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » pn kwie 19, 2010 09:53

Afgan, kawałek młotak i wbijasz z góry koncówke w dziure w zwrotnicy.. delikatnie oczyiwscie.. jakby nie pomagało to troszke mocniej .. wbijasz, dokręcasz, wbijasz , dokręcasz itd...


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

Post autor: emil429 » pn kwie 19, 2010 10:25

kolego niech ktoś ci pomoże przy tym weźcie kawałek breżki wciśnij pod karoserię przytrzymując przy tym końcówkę drążka i na pewno wkręcisz tą nakrętkę. Jak jesteś sprytny to zrobisz to nawet sam.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

mate64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1547
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 20:30
Lokalizacja: EU

Post autor: mate64 » pn kwie 19, 2010 10:30

Możesz też (ale z rozwagą) napunktować stożek na końcówce w kilku miejscach :chytry:
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 10:31 przez mate64, łącznie zmieniany 1 raz.


Podpis uległ awarii spróbuj później :)
Podpis uzyskał aprobatę YGD i może być umieszczany.

Awatar użytkownika
emil429
____
____
Posty: 420
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 13:37
Lokalizacja: DJA

Post autor: emil429 » pn kwie 19, 2010 10:31

te nakrętki tak mają że się je ciężko wkręca ponieważ są one samo kontrujące. A poza tym to czas też robi swoje trzeba było przeczyścić gwint końcówki lekko szczotką drucianą i lekko go przesmarować smarem to będzie łatwiej.


viewtopic.php?f=87&t=311059" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 493 gości