MK2 1,6 PN BUU.......

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

MK2 1,6 PN BUU.......

Post autor: etomek » śr kwie 05, 2006 20:51

Witam oto problem od jakiegoś czasu mam takie objawy jak wciskam gaz na maksa to jest buu... tzn dusi się jak wciskam powoli to idzie ok jak gwałtownie wciskam pedał gazu dusi się .Pali na dotyk mam lpg na bęzynie jest podobnie ciepły czy zimny tak samo obroty nie falują laczki jeszcze zapiszczą na starcie ładnie się kręci tak do 3500tyś/obr/min po tem wyje a nie idzie jak by jechał na reęcznym od czego zacząc ? niedawno było wymiana .uszczelki pod głowicą przed wymianą było podobnie .filtr powietrza zmienony we wrześniu świece też.to to może być gaźnik 2EE zapłon rozrząd pali w miarę tj około 10L LPG po mieście na bęzynie nie wiem daje mu czasem powąchać 98 dodam jescze że wsilniku nic nie klekocze i na postoju ładnie się wkręca na obroty .Dzieki za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » śr kwie 05, 2006 20:58

Nie wiem,może sie mylę,ale podobą checę miał kumpel w Jettce z zaolejoną tarczą sprzęgłowa - poszedł mały symeryng.Bo to nie jest duszenie z braku paliwa jak rozumiem?Jezeli tarcza,to na zaciągniętym ręcznym i wciśniętym hamulcu na jedynce będzie się slizgać sprzęgło,tzn nie ruszy i nie zgaśnie.



etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: etomek » śr kwie 05, 2006 21:10

to chyba raczej nie sprzęgło jescze na jedynce laczki piszczą ale obadam .



fibolek

Post autor: fibolek » czw kwie 06, 2006 19:27

To gaźnik.Coś z mieszanką nie bardzo.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » czw kwie 06, 2006 19:34

ja bum ukłonił sie za zapłonem - prawdopodobnie masz opużniony zapłon - czasem aparat lubi się przestawić sam


:-k ...

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 06, 2006 19:41

Nie jestem pewny ale stawial bym na pompke wzbogacajaca w tym gazniku.... byc moze nie wtryskuje... mogla pujsc przepona... zdejmij obudowe filtra i otworz przepustnice... do gardzieli pierwszego przelotu powinno zostac wtrysniete paliwo... jesli tak nie jest to znaczy ze pompka nie dziala... ale niech sie wypowie znawca 2EE bo nie jestem pewny czy taka pompka jest zamontowana... ewentualnie daj znac czy masz urzadzenie przedstawione na rysunku to ci powiem czy masz taka pompke...

[ Dodano: Czw Kwi 06, 2006 19:46 ]
Zobacz czy masz takie cos... jesli tak to masz pompke wzbogacajaca...

[ Dodano: Czw Kwi 06, 2006 19:48 ]
Panowie administratorzy... co z tym uploadem... tylko 1 MB??? trochu malo... nie da sie wiecej?



etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: etomek » pt kwie 07, 2006 12:07

dzięki mza podpowiedzi zaczne od gaźnika obadam czy nic się nie urwało tj przewody i czy mają dobry kontakt a tak na marginesie czy to mogą to być przewody wysokiego napięcia ? dawno nie zmieniane może na wysokich obrotach warjują .



grzespu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 20, 2005 21:52
Lokalizacja: Tymce
Kontakt:

Post autor: grzespu » pt kwie 07, 2006 12:38

Witam. Mam taką samą brykę i miałem ten sam problem!! U mnie były pęknięte wężyki podciśnieniowe idące od filtra węglowego do gaźnika (filtr ten jest umieszcznoy w karoseri pod pokrywą po lewej stronie silnika, mały okrągly i od niego idą do gaźnika te podciśnieniowe wężyki). Przy okazji posprawdzaj wszystkie podciśnieniowe wężiki, może masz gdzięś pęknięty i wtedy będzie ciągnął lewe powietrze!!!! Jak to nie pomoże to obawiam sie że bedziesz musiął coś z gaźnikiem kombinować!! Pozdrawiam



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pt kwie 07, 2006 21:00

grzespu pisze:mnie były pęknięte wężyki podciśnieniowe idące od filtra węglowego do gaźnika (filtr ten jest umieszcznoy w karoseri pod pokrywą po lewej stronie silnika, mały okrągly i od niego idą do gaźnika te podciśnieniowe wężyki).
- mam pytanko


:-k ...

etomek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 22:14
Lokalizacja: białystok
Kontakt:

Post autor: etomek » sob kwie 08, 2006 18:51

hmm u mnie nic takiego niema mam cała dokumentacje tego gaźnika po polsku i jest taka wzmianka o zaworku recylkulacji spalin (niekture modele) a tak apropo to po ostrj jeżdzie po trasie około 300km z prędkością do 140km/h w porywach autko trochę ożyło ale stawiam na przewody podciśnieniowe i czyszczenie gaźnika jak to zrobie to dam znać teraz jjest tak od 2000tyś obr/min do 3500tyś idzie ok potem do 4000tyś kiepskowato i po wyżej 4000tyś znowu ok tak jakby lepiej coś przytkane albo mieszanka obadam.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » sob kwie 08, 2006 22:31

etomek pisze:hmm u mnie nic takiego niema mam
to moze zapodaj fotę gdzie u ciebie wychodzą węże podciśnieniowe poza gaznik, bo to nie jest zaden filtr tylko to jest odpowiedzialne za powrót wszystkich elementów sterowanych podciśnieniowo do stanu poczatkowego po zatrzymaniu silnika, a poza tym masz gaznik 2EE a on jest w wiekszości sterowany elektronicznie


:-k ...

fibolek

Post autor: fibolek » ndz kwie 09, 2006 13:13

misiek gaźnik Pierburg 2EE jest zawsze sterowany elektronicznie.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » ndz kwie 09, 2006 15:57

fibolek pisze:misiek gaźnik Pierburg 2EE jest zawsze sterowany elektronicznie.
no przecież napisałem


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 266 gości