problem z zciskiem po wymieanie klocków

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 17, 2010 11:01

tomi-ex pisze:PAWEŁ MAREK sugerujesz ze to sa złe tarcze , sa jakieś inne rodzaje ? Napisz coś więcej
chodzi o odsadzenie tarczy, czyli odległość powierzchni roboczej od powierzchni odsadzenia, wymiar H z tego obrazka http://www.mikoda.pl/public/schematy/ta ... lowana.gif u ciebie jest za mały, i tarcza wystaje za bardzo na zewnątrz. Kupowałem raz tarcze do mk2 w sklepie i miałem ten sam kłopot, trza było zmnienić, a czemu mi dali złe nie wiem, dobierali z katalogu. Zmierz wymiar H na starych tarczach i na nowych, prawdopodobnie się różnią. Powini przyjąć zwrot w sklepie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » sob kwie 17, 2010 14:35

Paweł Marek pisze:
tomi-ex pisze:PAWEŁ MAREK sugerujesz ze to sa złe tarcze , sa jakieś inne rodzaje ? Napisz coś więcej
chodzi o odsadzenie tarczy, czyli odległość powierzchni roboczej od powierzchni odsadzenia, wymiar H z tego obrazka http://www.mikoda.pl/public/schematy/ta ... lowana.gif u ciebie jest za mały, i tarcza wystaje za bardzo na zewnątrz. Kupowałem raz tarcze do mk2 w sklepie i miałem ten sam kłopot, trza było zmnienić, a czemu mi dali złe nie wiem, dobierali z katalogu. Zmierz wymiar H na starych tarczach i na nowych, prawdopodobnie się różnią. Powini przyjąć zwrot w sklepie.

Stare tarcze H 40 mm nowe H 40mm . Czyli ten sam wymiar , klocki maja 15,7mm wkłądka cierna 9mm .

Czy sa tarcze wentylowane powyzej H40mm .Jakie ty kupiłes , ile ten wymiar H u ciebie wynosi? Wymieniałes tarcze i klocki i wszsytko pasowało tak ze zacisk wszedł głebiej ?

Wydaje mi sie ze jezeli to H bedzie wieksze to tarcza bedzie obcierac o osłone albo o zwrotnice .

Czyli nawet jak sa klocki i tarcze nowe to zacisk powinin wejsc głebiej w zwrotnice ? .Czy moze byc tak ze z czasem tarcze beda sie zcierac i zacisk wejsdzie głebiej . Moze to tak jest dlatego ze tarcze i klocki sanowe



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob kwie 17, 2010 23:29

tomi-ex pisze:Czyli nawet jak sa klocki i tarcze nowe to zacisk powinin wejsc głebiej w zwrotnice ?
- tak, powinno być, tak, jak na tym zdjęciu co zamieściłem (bez różnicy, czy wentylowane, czy nie).
tomi-ex pisze:Czy moze byc tak ze z czasem tarcze beda sie zcierac i zacisk wejsdzie głebiej . Moze to tak jest dlatego ze tarcze i klocki sanowe
- nawet, jak są nie powinno być tak, jak u mnie na zdjęciu. Tak jak masz teraz jest nie dobrze i nie powinno to mieć miejsca. W tej chwili zacisk u ciebie nie jest podparty od zewnętrznej strony, jest podparty tylko na prowadnicach - to jest niebezpieczne. Ale nie dałeś też jednoznacznej odpowiedzi - czy podpompowałeś pedał po wymianie klocków, czy coś się zmieniło?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » ndz kwie 18, 2010 07:06

Lipek81 pisze:
tomi-ex pisze:Czyli nawet jak sa klocki i tarcze nowe to zacisk powinin wejsc głebiej w zwrotnice ?
- tak, powinno być, tak, jak na tym zdjęciu co zamieściłem (bez różnicy, czy wentylowane, czy nie).
tomi-ex pisze:Czy moze byc tak ze z czasem tarcze beda sie zcierac i zacisk wejsdzie głebiej . Moze to tak jest dlatego ze tarcze i klocki sanowe
- nawet, jak są nie powinno być tak, jak u mnie na zdjęciu. Tak jak masz teraz jest nie dobrze i nie powinno to mieć miejsca. W tej chwili zacisk u ciebie nie jest podparty od zewnętrznej strony, jest podparty tylko na prowadnicach - to jest niebezpieczne. Ale nie dałeś też jednoznacznej odpowiedzi - czy podpompowałeś pedał po wymianie klocków, czy coś się zmieniło?
Tak od razu odpompowałem pedał . Nawet już jeździłem



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 19, 2010 18:40

No to sprawdź jeszcze te odsadzenie, o którym PawełMarek wcześniej pisał - jak to nie to, to ja nie mam pojęcia...


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

tomi-ex
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 271
Rejestracja: pt sie 14, 2009 16:28
Lokalizacja: czestochowa

Post autor: tomi-ex » wt kwie 20, 2010 08:25

dzwoniłem juz po sklepach i hurtowniach . I nie ma innych tarcz i klocków . Ta tarcza ma odsadzenie H 40mm wiekszego nie ma w sklepie sa tarcze pełe 35mm odsadzenia ale do tego grube klocki . Klocki do wentylowanych okładizna 9mm razem 15mm

Czy taka jazda jest nie bezpieczna co sie moze stac



Awatar użytkownika
dziabi3
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 905
Rejestracja: pt maja 16, 2008 15:34
Lokalizacja: xxxxxxxx

Post autor: dziabi3 » wt kwie 20, 2010 15:33

ja w golfie 3 1,4 mam tak samo zawsze po wymianie klocków i niema możliwości że złe klocki

ta przerwa zniknie w miarę zużywania się klocka

a tam niema nic o siebie dotykać jeśli myślisz że to jakieś podparcie

te dwa elementy między którymi jest szczelina normalnie się mijają i nie opierają się o siebie

wiadomo że do wentylowanych tarcz są cienkie klocki ale za grubych od pełnych byś nawet nie wcisną w klocko trzymacz


ważne aby haki klocków były zaczepione o klocko trzymacz

jak dalmnie jest prawidłowo


był golf3 ABD 1,4 60km
był golf3 AFT 1,6 101km
było punto gt 1,4 136km
jest ford focus 2.0 131km
jest BMW 330Ci 231Km
ale na pewno będzie kiedyś jeszcze VW bo VW to jak dobry sex którego nigdy za wiele :-0

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości