Problem z turbem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

max1191
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:47
Lokalizacja: szczecinek

Problem z turbem

Post autor: max1191 » sob kwie 17, 2010 13:16

Witam !!!!

Mam pytanie chodzi mi o turbo w silniku 1.9 tdi 90 km a mianowicie kiedy odpalę autko i się już nagrzeje chodzi na wolnych obrotach to po chwili słychać jak by się turbo załączało nie dodaje gazu auto chodzi na wolnych obrotach nie wiem jaka może być tego przyczyna przy dodawaniu gazu tez gwizd słychać ???? czy to oznacza ze koniec nastaje na moje turbo ????



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » sob kwie 17, 2010 13:22

max1191, po pierwzse turbo "pracuje" cały czas. Po drugir sam świst na wolnych obrotach raczej nie będzie dochodził od samej suszarki.

Gwizd czy szum o którym piszesz może ale nie musi oznaczać niesczelności IC. Sprawdx dokładnie wszytkie połaczenia dolotu od IC do suszarki.

A na jałowym biegu podnieś maskę i sprawdź czy przypadkiem sprężarka klimy nie chałasuje podczas załączania. jak ma dość to równięż dźwięk jest podobny do świstu turbiny (łożyska)


Dziki

max1191
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 19:47
Lokalizacja: szczecinek

Post autor: max1191 » sob kwie 17, 2010 13:29

chodzi mi kolego o gwizd nawet za zgarze silnik to przez sekundę słyszę jak turbo się zatrzymuje czy ty to normalne ??????



Coolktos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt paź 16, 2009 19:27
Lokalizacja: Dobromierz
Kontakt:

Post autor: Coolktos » sob kwie 17, 2010 15:11

Mam identyczne "objawy" w moim ATD, nie wiem czego są to objawy, ale do tej pory mnie to nie martwiło. Jak chodzi Turbina to ją słychać. Przecież ten gwizd jest świetny :D. Nie wiem co Ci to przeszkadza, i wątpie aby to był "koniec" Turbiny.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 444 gości