jak wymienic Halla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

adam11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 17, 2009 17:04
Lokalizacja: rzeszów

jak wymienic Halla

Post autor: adam11 » śr kwie 14, 2010 19:32

jak wymienić czujnik Halla?? oddać samochód do warsztatu czy samemu?? auto wogole mi nie odpala. nie wiem jak wymienić Halla. może ma ktoś opis ze zdjęciami??

[ Dodano: 14 Kwi 2010 19:33 ]
golf 3 1,8 90Km


fąfik

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » pt kwie 16, 2010 17:02

Może w czymś Ci to pomoże, http://www.passiongolfgti.com/article.p ... rticle=291 schemat rozbiórki jest podobny w każdym aparacie. Rozbierz wymień i po sprawie. Mam nadzieję, że będzie pomocne.


...

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 16, 2010 18:06

Coś w tym stylu jak jest w temacie z linku. Tylko nie ściągaj tego blaszanego kółka z wycięciami czasem, bo nie nabijesz go później tak samo jak był. Tak właśnie kumpel raz się załatwił, ale miał drugi aparat.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 16, 2010 20:52

adam11, zupełnie nie kieruj się to poradą, masz inny aparat. Musisz wyjąć aparat, na dole ma kółko zebate mocowane na wałku aparatu trzpieniem. Trzpień wybij (być może nie wyjdzie bez wiertarki) , kółko zębate zdejm, zaznacz jego pozycję koniecznie, i wtym momencie wszystko od drugiej strony z ośką wychodzi, halla masz już na wierzchu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

adam11
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: wt mar 17, 2009 17:04
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: adam11 » pt kwie 16, 2010 22:16

czyli mówisz ze ta porada wyżej to mam się nią nie kierować?? a masz może inny schemat jak wymienić halla w takim silniku jak u mnie?? dokładnie to nie wiem czy to jest halla ale tak się domyślam. bo samochód unieruchomił mi się od razu i nie pali wogole. paliwo niby dochodzi iskry na świecach to niema ale na kablu od cewki jest. wiec to chyba hall?? a może to wina cewki?? jak można sprawdzić tego halla??


fąfik

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » pt kwie 16, 2010 22:28

A co w tej poradzie jest nie tak?!? Aparat fakt jest inny, ale budowa podobna. W poradzie jest pokazane, że trzeba wybić to zabezpieczenie, tylko tutaj nie ma koła zębatego, a potem wychodzi cała reszta z wałkiem od góry. Czego więcej potrzeba.


...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 16, 2010 22:30

adam11, tu masz rysunek, aparat ten po prawej
to naprawdę bardzo proste, i jedyny problem na jaki możesz natrafić to wyjęcie aparatu zapłonowego, mocowany jest jedną śrubą 13 i jeśli nigdy nie był ruszany to korozja go przymuruje w otworze. Rada - popuścić śrubę i pojeździć, od wibracji za jakiś czas puści

[ Dodano: Pią Kwi 16, 2010 10:31 pm ]
no chyba że nie da się jeździć do wd40, cola , postukać ostrożnie na dole , wyjdzie, raesztę zobaczysz mając go w ręku

[ Dodano: Pią Kwi 16, 2010 10:31 pm ]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=86698


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » pt kwie 16, 2010 22:36

U mnie nie chciał wyjść aparat. Ogólnie to mordęga, męczarnia z tym była i nawet przecinakiem to odpadł kawałek kołnierza aluminiowego 9 nie polecam takiego rozwiązania siłowego ) od aparatu, ale 3 dni i WD40 co ~2h dało radę.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości