Jak dziala zamek centralny w mk3?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Jak dziala zamek centralny w mk3?

Post autor: dziechu » śr kwie 05, 2006 11:24

Mam zamek centralny - zamyka/otwiera 5 drzwi i klapke wlewu paliwa (blokada). Przekrecajac kluczyk w drzwiach kierowcy lub pasazera moge wszystki drzwi zamknac lub otworzyc - i to wszystko. W instrukcji przeczytalem ze mozna np. otworzyc tylko drzwi kierowcy - mnie to sie nigdy nie udalo, zawsze wszystkie. Takze w instrukcji pisze ze od wewnatrz jezeli wcisnie sie blokade drzwi kierowcy to automatycznie zablokowane zostaja wszystkie drzwi - u mnie to nie dziala, jak wcisne blokade drzwi kierowcy to tylko te drzwi sa zablokowane. W instrukcji wogole jest to opisane bardzo pobieznie a o szczegoly pisza zeby sie zwracac do ASO! Dziwne. Czy ktos wie jak to powinno dzialac?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr kwie 05, 2006 12:09

Mam fabryczny central. Kierowcy i pasazera zamykam all auto. Jesli zamykajac przytrzymam kluczyk to zamyka mi szyber do konca. Jesli szybko przekrece i cofne kluczyk od kierowcy otwiera mi tylko drzwi kierowcy. Klape moge otworzyc z kluczyka, nie otwierajac pozostalych drzwi. Zamykajac bolcem od kierowcy zamykam all drzwi od wewnatrz. Tak to wyglada.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
dziechu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1119
Rejestracja: sob lut 25, 2006 21:58
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Golf III, Touran I 2.0 FSI
Silnik: 1Z

Post autor: dziechu » śr kwie 05, 2006 12:42

Ja mam kombi i tez fabryczny central. Wlasnie nie potrafie otworzyc TYLKO drzwi kierowcy i zamykajac bolcem od kierowcy... nic sie nie dzieje - blokowane sa tylko drzwi kierowcy. Nie wiem czy to jakies uszkodzenie, czy byly rozne wersje centrala.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr kwie 05, 2006 15:42

Panowie, to ze wam nie zamyka ryglem kierowcy od srodka calosci to na pewno cos nie tak macie... Powinno zamykac. Takie cos bylo juz nawet w Mk2 przy fabrycznym centralu oczywiscie.
Druga sprawa - zamykanie i otwieranie samych drzwi kierowcy (w rzeczywistosci jest taka sama mozliwosc otwarcia drzwi pasazera)
Wszystko bedzie jasne jak tylko przxeczytacie dokladnie ten teamat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0
Ja na tym kabelku masowym o ktorym mowa zalozylem sobie przelacznik (najlepiej taki zabudowany - jak od nocnej lampki na kablu..) i jak narazie testuje opcje otwierania tylko drzwi kierowcy/pasazera...



Awatar użytkownika
golfiacz1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 18:39
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: golfiacz1.8 » śr kwie 05, 2006 16:08

Ja tez mam w swoim golfiku 3 centralny i działa on identycznie jak w przypadku kolegi Gitner'a



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr kwie 05, 2006 16:45

golfiacz1.8 pisze:Ja tez mam w swoim golfiku 3 centralny i działa on identycznie jak w przypadku kolegi Gitner'a
Kazdy tak ma jesli nic nie zmienial przy pomce...

Jesli komus nie zamyka wszystkiego ryglem kierowcy to znaczy ze cos nie bangla z zamkiem.
Zamykanie ryglem z wewnatrz jest przeciez niezalezne od zamykania kluczykiem z zewnatrz.
Zauwazcie ze po zamknieciu z wewnatrz nie zalacza sie dodatkowe ryglowanie, a z zewnatrz tak...
Wszystko jest w instrukcji.



kubazak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: wt lis 08, 2005 12:10
Lokalizacja: kalisz
Kontakt:

Post autor: kubazak » śr kwie 05, 2006 23:14

To jest ciekawe!!!
Czasem jak przytrzymam kluczyk w pozycji otwierania opuszcza się szyba od strony kierowcy!!!!!


Zamienie seryjne zawieszenie Gti Edition na sportowe

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » śr kwie 05, 2006 23:20

kubazak pisze:Czasem jak przytrzymam kluczyk w pozycji otwierania opuszcza się szyba od strony kierowcy!!!!!
Nic nadzwyczajnego ;) Tak powinno byc, nie czasem tylko zawsze i nie tylko szyba kierowcy, tylko wszystkie el. ster...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 471 gości