Olej śmierdzi benzyną

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fura91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 07, 2009 21:48
Lokalizacja: Kraków

Olej śmierdzi benzyną

Post autor: fura91 » pt kwie 16, 2010 14:15

Witam. Wymieniłem ostatnio olej i zauważyłem że stary olej śmierdzi benzyną. Po tygodniu okazało się że i nowy śmierdzi i przybyło go. Wymieniłem pompę paliwową bo podobno mogło przez membramę paliwo się przedostawać jak by była dziurawa. Dodam że golfik pali dość sporo, około 12l/100km, nawet przy ekonomicznej jeździe, w trasie spalanie wychodzi w granicach 8-9l. Nie mam gazu i nigdy go nie było. Silnik to PN rok autka 90, poj 1.6, moc 55KW.


<b>Czy bierzesz tego VW do swojego garażu i będziesz go pieścił i dbał by nigdy oleju mu nie zabrakło? Tak biorę!</b>

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt kwie 16, 2010 14:21

fura91 pisze:Wymieniłem pompę paliwową bo podobno mogło przez membramę paliwo się przedostawać jak by była dziurawa.
Wymieniłeś po ponownym zauważeniu paliwa w oleju czy przed? Rzeczywiście mechaniczna pompa paliwa może powodować przecieki paliwa do oleju. Teoretycznie benzyna powinna odparować z oleju jednak zalecam delikatne traktowanie silnika, rozrzedzony olej ma słabsze właściwości smarne.



fura91
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn gru 07, 2009 21:48
Lokalizacja: Kraków

Post autor: fura91 » pt kwie 16, 2010 14:42

Tak dokładnie. Pompę wymieniłem jakiś tydzień po tym jak zauważyłem paliwo w oleju bo chciałem sprawdzić ile jest oleju a tu nad stan i śmierdzi paliwem, to poszedłem i kupiłem nową pompę.
Dodam że pali na wszystkie gary. Przewód od serwa do 4 cykla cały nie zasysa lewego powietrza. Jakiś czas temu wymieniałem gaźnik bo było uszkodzone odcięcie dyszy głównej, myślałem że to jest powodem wysokiego spalania. Ale to nie pomogło. A co myślicie o świecach i kablach? Dodam że są dość wiekowe.
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 15:35 przez fura91, łącznie zmieniany 1 raz.


<b>Czy bierzesz tego VW do swojego garażu i będziesz go pieścił i dbał by nigdy oleju mu nie zabrakło? Tak biorę!</b>

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 319 gości