Denerwujące drgania pomiędzy 1000-2000 obrotów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Denerwujące drgania pomiędzy 1000-2000 obrotów

Post autor: grekiu » pt kwie 16, 2010 08:23

Witam.
Miesiąc temu stałem się posiadaczem VW Bory 1.9 TDI z 2001 roku i wszystko byłoby super gdyby nie drgania (odczuwalne w środku na kierownicy, podłokietniku lewarku itp..). Plastiki od tego nawet czeszczą! Strasznie mnie to wkurza, bo kompletnie brak komfortu jest w tym autku jak się pojawiają. Drgania nasilają się pomiędzy 1000 a 2000 obrotów i najbardziej podczas jazdy pod górke. Powyżej 2000 obrotów prawie całkiem zanikają i zdecydowanie lepiej się jeździ.. Jeśli ktoś wie co to może być to prosze pomóżcie bo już mnie nerwica bierze z tym samochodem. Od mechanika słyszałem, że mogą to być poduszki pod silnikiem, ale nie chce w ciemno nic wymieniać.
Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi..



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt kwie 16, 2010 08:26

sprawdz poduszki pod silnikiem.

w szukajce jest wiele na temat drgan itd.
grekiu pisze:Od mechanika słyszałem, że mogą to być poduszki pod silnikiem, ale nie chce w ciemno nic wymieniać.
2:0 dla poduszek :D
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 08:27 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pt kwie 16, 2010 08:38

No właśnie w "szukajce" patrzyłem na te drgania ale zbliżonych objawów do mnie nie znalazłem wiele. Tylko jak sprawdzić te poduchy pod silnikiem ? Oprócz ich zdemontowania? Znajomy z kolei mi mówił, że to może być koło dwumasowe-czego bym bardzo nie chciał..



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt kwie 16, 2010 08:54

grekiu pisze:Oprócz ich zdemontowania?
Moze podjedz do jeszcze jednego mechaniora i zobacz co on na to powie... jesli trzecia osoba powie, ze poduchy to chyba nie powinienes miec watpliwosci? :)

P.S. Dwumas robilem u siebie (zreszta cale sprzeglo tez) bo byl zakatowany i nie mialem takich objawow przed wymiana. wiec dwumasa raczej bym nie typowal jako sprawcy...
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 08:55 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



simi77
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 21:15
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: simi77 » pt kwie 16, 2010 09:04

Niedawno przerabiałem podobny temat u siebie, przy zapalaniu i gaszeniu auta czuć było, że trzęsie budą. Tak samo było jak dodawałem gazu i po zdjęciu nogi jak wracał na wolne obroty czuć było drgania. Mechanicy stawiali różne hipotezy (poduszki, dwumasa), okazało się, że poluzowała mi się śruba trzymająca poduchę silnika.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pt kwie 16, 2010 09:05

Oki to podjadę do jednego czy dwóch jeszcze i niech się wypowiedzą :)
A jeśli byś mógl to napisz jakie miałeś objawy z tą dwumasą?



swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt kwie 16, 2010 09:10

grekiu pisze:Oki to podjadę do jednego czy dwóch jeszcze i niech się wypowiedzą :)
A jeśli byś mógl to napisz jakie miałeś objawy z tą dwumasą?
To co ja wiedzialem a to co powiedzieli mi mechanicy to dwie rozne sprawy.
Ciezko wchodzace biegi - to byl problem - bylem u kilku mechanikow (3 dokladnie) i kazdy z nich twierdzil ze to dwumas sie konczy (w tym 1 dobry znajomy ojca).
Poza tym szukajka na forum i duuuzo przejrzanych tematow :) tak wiec zrobilem sprzeglo, dwumas, poduchy, wybieraki (wiem sporo tego ale jak robilem hurtem to robilem :) ) i jest okej :) cicho i plynnie wszystko sie odbywa.

Zrob jak pisalem wyzej - zasiegnij opinii jeszcze kogos (inny mechanik) i jesli ten jako 3ecia osoba powie Ci, ze to poduchy to mysle, ze warto je wymienic :)

Pozdrawiam serdecznie,
Wojtek
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 09:12 przez swinkz, łącznie zmieniany 1 raz.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » pt kwie 16, 2010 09:31

U mnie na cale szczęście biegi wchodza super ;)
Dużu chyba zapłaciłeś za to wszystko?

W takim razie zrobie jak mówisz.

Dzięki Wojtku za pomoc..

Pozdrawiam Grzesiek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 352 gości