Jak wyregulować drzwi?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CHECIK
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 240
Rejestracja: sob paź 09, 2004 16:24
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

Post autor: CHECIK » ndz lis 14, 2004 20:48

JA MAM PODOBNY PROBLEM W SWOIM MK2.ODSTAJĄ MI U GÓRY DRZWI I W CZASIE JAZDY SZUMI. NA DOLE SĄ LEKKO WCIĄGNIĘTE A REGULACJI JUŻ NIE MA.CZY OPRÓCZ PRZEGINANIA DRZWI IDZIE JAKOŚ PRZEKOMBINOWAĆ ŻEBY DRZWI LEŻAŁY OK?NP. PRZEGIĄĆ JAKOŚ ZAWIAS. JAK KIEDYŚ WALCZYLIŚCIE Z CZYMŚ PODOBNYM ALBO JAK WIECIE JAKIE SĄ NA TO SPOSOBY TO POMÓŻCIE.



jazzik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt paź 26, 2004 13:46
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jazzik » pn lis 15, 2004 17:19

Wielkie :kufel: dla Andrzeja... tez bede musial pogrzebac przy prawych drzwiach


Były: Golf III 1.9 GT TDI Special (zielony metalik), Golf II 1.6D (żółty) i Fiat 126p 0.65e ;)(czerwony)
[url=http://www.creamfields.pl/][img]http://images21.fotosik.pl/89/90ff5fa39225efc1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw lis 18, 2004 20:32

No Andrzej ja również skorzystam z tej regulacji o której piszesz. Chłopaki nie maja tak wielkiego problemu jak ja z tymi drzwiami bo oni mają klamki za które mogą ciagnąc ja niestety nie. Pozdrawiam.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » czw lis 18, 2004 22:08

ja w mk2 dawałem pod dolne mocowanie zawiasu cienką podkładke i sie uniosło troche, i tak jak trzeba, sprawdziłem jeszcze jak sie ma do szczelin i czy drzwi o sieie nie harują przy otwieraniu ani o błotnik i jest git


Mk3 GTI 16V ABF

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jojo » czw lis 18, 2004 22:46

moim zdaniem zadne szarpanie drzwiami nie pomoże ani też regulacja na tych dwóch srubach, u mnie też są opuszczone ale jedynym rozwiązaniem było by wbicie nowego bolca w zawias o wiekszej średnicy albo nowy nie wyrobiony.To tylko moj pomysł , moze sie myle :|



malolat
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: pn lut 07, 2005 17:41
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: malolat » pn lut 07, 2005 20:46

w 2 jak podkladki nie pomagaja, proponuje zdemontowac drzwi i mlotek 5kg, i ustawic uszy w nadwoziu odpowiednio. zazwyczaj mozna juz wtedy nie uzywac podkladek. robimy tak jesli nasze dzwi sa ok, to znaczy nie maja luznych zawiasow. potem juz na srubach korekte wysokosci robimy i na bolcu dociagamy zeby nie odstawaly tylem. mozna jeszcze wypilowac wieksze otwory w uszach przy samochodzie, jesli dzwi przednia czescia odstaja, badz sa za gleboko. i potwierdzam ze mozna ponosisc dzwi silowo, jednak z wyczuciem!!! widzialem u blacharza, lewar pod dzwi ladowal :)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn lut 07, 2005 20:53

Panowie podkładeczki najlepsze sprawa pod warunkiem że rzeczywiście zawiasy nam nie latają tzn te które są mocowane do nadwozia.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
lanumisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 13:40
Lokalizacja: Kluczbork,Krefeld
Kontakt:

Post autor: lanumisu » wt lut 08, 2005 11:50

Tylko wymiana bolcow, podkladki to jak sie auto sprzedaje bo to jest fuszerka. Bolce sie wyrabiaja i dlatego drzwi opadaja, dlatego nalezy je wymienic. One nie kosztuja wiele.



Awatar użytkownika
l_witek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 23, 2005 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: l_witek » śr kwie 29, 2009 20:32

lanumisu pisze:Tylko wymiana bolcow, podkladki to jak sie auto sprzedaje bo to jest fuszerka. Bolce sie wyrabiaja i dlatego drzwi opadaja, dlatego nalezy je wymienic. One nie kosztuja wiele.
Dokładnie. Polecam kupno całego zawiasu na allegro 30 zł uzywany w salonie VW 50 nówka



Awatar użytkownika
DjCobretti
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 19:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DjCobretti » czw kwie 15, 2010 22:31

U mnie w golfie 3 od strony pasażera opadły drzwi, regulowałem srubą która trzyma zawias z drzwiami (bezskutecznie) jeżeli poluzuje śruby które trzymają zawias do karoserii i popchne drzwi to wtedy przy otwieraniu będą obcierały o błotnik bo tam już jest mała szparka...sam nie wiem co robić a jest to denerwujące



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości