Nie pali po odstaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dragonit16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 15:08
Lokalizacja: Brzeg

Nie pali po odstaniu

Post autor: dragonit16 » czw kwie 15, 2010 11:13

Witam was wszystkich chciał bym prosić was o pomoc.. otóż sprawa wygląda w następujący sposób Golf VW III GT 1,8 Benz. kiedy auto stoi przez noc rano na drugi dzień jest bardzo ciężko go odpalić kręce rozrusznikiem, daje gazu i nie ma efektu, dzisiaj tak długo kręciłem aż mi akumulator padł... jak myślicie czy to wina świec ??? a może kopółki ?? prosze o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam.Aha i dodam do tego że auto po zapaleniu nie gasnie, nie dławi się, nic sie nie dzieje i normalnie odpala za 2 strzałem tylko jak postoi przez jakies 12 godzin to jest problem.



Awatar użytkownika
kurczepieczone
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob paź 10, 2009 09:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kurczepieczone » czw kwie 15, 2010 12:26

Napisz kiedy wymieniałeś świece, kable, kopułkę i palec rozdzielacza. Może któreś z tych elementów są stare i nie ma iskry za każdym razem. Może też być tak, czego ci nie życzę, że silnik ma zbyt słabą kompresję z powodu np. zużycia pierścieni. Jaki masz przebieg? Czy silnik bierze olej?
Ostatnio zmieniony czw kwie 15, 2010 12:26 przez kurczepieczone, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dragonit16
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 15:08
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: dragonit16 » czw kwie 15, 2010 12:47

Sprawa wygląda tak ... Autko kupiłem nie dawno nie wiem czy bierze olej i jakies 2 tygodnie temu nie bylo tego problemu... swiece nie wiem w jakim są stanie silnik raczej nie traci kąpresji ponieważ normalnie bez problemu jeździ nic nie dławi ani nie skacze. Propo przebiegu nie jestem w stanie go określić ponieważ te cyferki na total trip mi zanikają i są nie dokładne czasami widać tylko fragmenty i nie darady wyczytac. W książce serwisowej ostatni przegląd był w 2006r. i było wszystko wymieniane a przebieg mial wtedy ok 160 tyś.

[ Dodano: 15 Kwi 2010 13:53 ]
Własnie byłem strzelić okiem na kopułkę i paluch. Kopułka w środku jest czarna te blaszki które są po bokach (chyba jest ich 4) były całe zaśniedziałe, grafitowy cypelek (nie znam poprawnego określenia na tą część) jest z dwóch stron nad kruszony, wyczyściłem te blaszki ale nie jestem wstanie sprawdzić czy to coś dało ponieważ akumulator całkiem się rozładował. Wygląda na to że przyczyną usterki jest kopułka ??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 407 gości