przerywa 1.4 16v (99r)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » czw lut 04, 2010 21:31

Qto pisze:ale sam też bałem się wydać tyle siana jakby się okazało że to nie to...
A no właśnie :D
Sam już nie wiem, no u mnie vag nic nie pokazuje, żadnych błędów. Z zapalaniem też nie mam kłopotów.
Ogólnie nie jest to takie szarpanie że autem nie da się jeżdzić, aczkolwiek no przeszkadza to, a czasem trzeba zrywniej ruszyć.
Zobacze może ktoś jeszcze się wypowie, ale dziękuję za wszelkie sugestie.


I'll be back...

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » pt lut 05, 2010 16:21

Powiem tak, nie jestem zwolennikiem robienia takich prowizorek, gdyż wychodze z założenia że jeśli ten zawór jest podłączony to spełnia określoną funkcję i powinien być on podłączony. Z ciekawości jednak sprawdzę jutro co da jego odłączenie
Rozumiem twoje obawy, TU dowiesz się więcej o EGR. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 16:30 przez Waqa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » pt lut 05, 2010 20:45

Waqa pisze:Roboty z tym nie ma za dużo porostu odłącz od niego wężyk i zatkaj ten wężyk jakąś śrubką. Zrób kilka km i zobacz jak się motor zachowuje
Zrobiłem tak, odpiąłem ten wężyk i zaślepiłem. No niestety nie dało to zupełnie nic... Bez zmain. czy go podłącze czy nie efekt jest taki sam.
Teraz zastanawia mnie to czy może cały ten egr nie jest popsuty bo nie leci z niego zadne powietrze, przynajmniej na postoju dodając gazu.
Ostatnio zmieniony pt lut 05, 2010 20:57 przez cens, łącznie zmieniany 1 raz.


I'll be back...

danielito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 29, 2009 14:18
Lokalizacja: Koło

Post autor: danielito » sob lut 06, 2010 00:30

Ja też mam 1.4 16v AKQ i w tym tygodniu też miałem takie same objawy i co się okazało, że cewka do wymiany, zakupiłem nową firmy Hans Pries za 170 zł i jak ręką odjął szarpanie ustało, Powiem jeszcze tak po zdemontowaniu starej okazało się, że jest pęknięta obudowa czyli było przebicie, najlepiej było widać to w nocy na wolnych obrotach było ok ale po przegazowaniu było widać jak iskra skacze na obudowę cewki. Zatem najpierw radzę sprawdzić cewkę.
Ostatnio zmieniony sob lut 06, 2010 00:34 przez danielito, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Post autor: cens » czw kwie 01, 2010 20:59

danielito pisze:Ja też mam 1.4 16v AKQ i w tym tygodniu też miałem takie same objawy i co się okazało, że cewka do wymiany, zakupiłem nową firmy Hans Pries za 170 zł i jak ręką odjął szarpanie ustało, Powiem jeszcze tak po zdemontowaniu starej okazało się, że jest pęknięta obudowa czyli było przebicie, najlepiej było widać to w nocy na wolnych obrotach było ok ale po przegazowaniu było widać jak iskra skacze na obudowę cewki. Zatem najpierw radzę sprawdzić cewkę.
Strzał w 10! Po wymianie - niebo...


I'll be back...

Awatar użytkownika
majnus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 22:16
Lokalizacja: irlandia

Post autor: majnus » śr kwie 14, 2010 20:40

Mam podobnie - zaczelo sie dzisiaj, tak "nagle", wsiadam do auta po pracy, i padaczka.

To szarpanie wystepuje ZAWSZE na tym samym przedziale obrotow (2000-2900), na kazdym biegu, na 2-ce masakra, z kazdym kolejnym troszke mniej wyczuwalne, aczkolwiek z ta sama regularnoscia, na tych samych obrotach...

- EGR odlaczalem, nic nie pomoglo
- elektryke z przepustnicy tez odlaczalem, nic nie dalo

Dodam ze moj golf (1.4l '99, AHW) pali olej i ma uszkodzona przepustnice (na zimnym obroty sa tak niskie ze ciagle mi silnik gasnie jak mu nie depne dla podtrzymania) - moze to ma jakis zwiazek?

help


swiece tez nie, wlasnie probowalem

[ Dodano: 15 Kwi 2010 08:57 ]
Dzisiaj rano juz padaka-mega-max...

wsiadam, odpalam - wsteczny, chce wyjechac z podjazdu, ruszam, i po sekundzie STOP, jakbym przywalil w sciane, i ani rusz dalej - efekt jakbym cofal rowerem i kija wsadzil w szprychy. Do przodu pojedzie, dalej bedzie robic "kangura", a do tylu nie.


Czyzby mi sie spier*olila skrzynia?
Ostatnio zmieniony śr kwie 14, 2010 22:30 przez majnus, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 239 gości