Wypadanie zapłonu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sps90pt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn lut 23, 2009 09:44
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

Wypadanie zapłonu

Post autor: sps90pt » śr kwie 14, 2010 16:43

Witam serdecznie mam problem gdy auto postoi np. przez weekend w deszczowe dni to po odpaleniu przerywa. trzeba zagrzac silnik następnie zgasic (tzn poczekac chwile cos w stylu odczekac az wilgoć odparuje) I mozna jechac. Problem jest w tym że zaczyna migac kontrolka silnika a po odparowaniu tego czegos świeci i gaśnie na następny dzień czy jakoś tak. Na kom. wyskakiwal błąd wypadanie zapłony 4 cylinder chyba. Kable i świece nowe?? Na co powinienem zwrócić uwage?? To są stare objawy. Wczoraj wymieniłem znowu kable wn i cewke zapłonową. Po wymianie cewki zapłonowej auto zaczeło sie dławić na rozgrzanym silniku po dodaniu gazu. Na komputerze wychodzą błędy wypadanie zapłonu cylinder 1,2,3,4. Musiałem na chwilę obecną wrócić do starej cewki bo na tej nie da sie jeżdzić! Na co mam teraz zwrócić uwagę może cos z komputerem jest nie tak bo chyba dziwne że nowa cewka chodzi gorzej od starej??!!


Narkotykom mówię stanowczo-raczej nie

Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

Post autor: Jacek75 » śr kwie 14, 2010 19:12

Wtyczka przychodząca do cewki z komputera. Sprawdzić masę czy jest na silniku.
A jak elektryka nie pomaga na usterkę pomiar ciśnienia w cylindrach.


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości