Nie pali na trzeci cylinder

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Berkismk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 07, 2010 21:59
Lokalizacja: śląskie

Nie pali na trzeci cylinder

Post autor: Berkismk2 » wt kwie 13, 2010 21:18

Panowie nie wiem co się stało..

Jadę sobie dziś jak zawsze.. dojeżdżam do skrzyżowania i hamuję silnikiem, skręcam oddaje gazu a tu brak mocy i szarpie ;/

Silnik 1,3 gaźnik instalacja gazowa półroczna.. 6000km na gazie..

Kable, świece, kopułka, palec wymienione zaraz po założeniu gazu i nie było problemu.

Dziś po odpięciu kabla od jednego cylindra nie zmienia się praca silnika, szarpie autem, czuć że nie pali na cylinder. Sprawdzone świece, kable i kopułka.. Boj się że to może być coś poważniejszego :( Jutro będzie sprawdzana kompresja silnika.

Co może być przyczyną? Proszę o wszelkie typy przy silniku gaźnikowym..
Nie chcę wchodzić w koszta z tym silnikiem bo planowałem zmianę auta na golfa GTI ;/


--------------------------------------------------------------------------------------------
Dziś sprawdzana była kompresja. O dziwo na trzecim cylindrze jest największa..
Na wykresie wyszło (nie zaczynało rysować od 0 ) na trzech cylindrach 9 a na tym jednym 11. Nie mam pojęcia co robić dalej.. Wymieniona została dziś uszczelka pod kolektorem ssącymi zero poprawy :(

Proszę o pomoc :(



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » wt kwie 13, 2010 21:39

Berkismk2 pisze:Dziś sprawdzana była kompresja. O dziwo na trzecim cylindrze jest największa..
Na wykresie wyszło (nie zaczynało rysować od 0 ) na trzech cylindrach 9 a na tym jednym 11. Nie mam pojęcia co robić dalej.. Wymieniona została dziś uszczelka pod kolektorem ssącymi zero poprawy :(
a iskra dochodzi do świecy przez ten kabel WN od trzeciego cylindra? Załóż jakąś dobrą świecę na przewód, dotknij ją do masy poprzez jakieś rękawiczki i niech ktoś przez chwilę przekręci rozrusznikiem, a Ty obserwuj czy jest iskra.
Być może masz walnięty kabel WN.


Obrazek
Obrazek

Berkismk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 07, 2010 21:59
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Berkismk2 » śr kwie 14, 2010 00:39

"Sprawdzone świece, kable i kopułka.. "

Dziękujeza chęć pomocy ale chyba daleko mojego postu nie doczytałeś..

UWAGA

Przy próbie odpalenia tylko na tym jednym nie działającym cylindrze strzelał w gaźnik. Pomocy :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 500 gości