stuka z przodu tylko przy skręcie w prawo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MikronPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 29, 2010 20:52
Lokalizacja: Gdańsk

stuka z przodu tylko przy skręcie w prawo

Post autor: MikronPL » wt kwie 13, 2010 23:34

Witam wszystkich i proszę o pomoc. Nie jestem specjalnie obeznany w mechanice więc mogę źle nazywać pewne rzeczy. Otóż od pewnego czasu mam takie objawy i być może to kilka niedomagań:
1. czasem przy zapalaniu silnika lekko puka z przodu od strony kierowcy (tylko przy zapalaniu, obroty równe)
2. na postoju po max skręcie kierownicy w obie strony lekko buczy (wspomaganie)
3. podczas jazdy czasem przy skręcaniu kół w prawo dziwnie klekota (to nie szum taki jak przy walniętych łożyskach ale takie "charczenie" albo pocieranie metalu??? albo bardziej rzężenie...(trudno to opisać), które przy skręcie i rozpędzaniu narasta. Dźwięki dochodzą z przodu chyba od środka albo trochę od strony kierowcy. Co ciekawe dzieje się tak tylko przy skręcaniu w prawo, częściej podczas pełnego skrętu. Ponadto dźwięki pojawiają się czasem przy nawet 100km nawet podczas jazdy po lekkim łuku. Czasem po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika, chwila przerwy, potem jadę i wszystko ok albo słychać ciszej. Zauważyłem również, że sprawa się nasila podczas przyspieszania. Dodam krótko, że będąc u mechanika dwa razy akurat skubany golfik był grzeczny i nie dał się osłuchać, a w warsztacie pomacali go porządnie i w zawieszeniu nic nie znaleźli. Podejrzewam że to przegub ale ponieważ się nie znam to może ktoś z Was doda mi pewności.

PS - zbieżność i geometria ustawiona, nowe klocki i tarcze



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » wt kwie 13, 2010 23:45

Na poczatek sprawdz przeguby jezeli piszesz ze slychac chrobotanie na skreconych kolach



MikronPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 29, 2010 20:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MikronPL » wt kwie 13, 2010 23:53

Zakładam że są oki tzn niedawno byłem w stacji diagnostycznej i nie ma luzu na kierownicy...
.. a poza tym to nie dziwne że słychać tylko przy kręceniu w prawo???
Ostatnio zmieniony wt kwie 13, 2010 23:54 przez MikronPL, łącznie zmieniany 1 raz.



michal27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: sob lis 08, 2008 22:59
Lokalizacja: turek
Kontakt:

Post autor: michal27 » śr kwie 14, 2010 00:03

Przy zuzytym przegubie nie bedzie luzu na kierownicy

[ Dodano: 14 Kwi 2010 00:14 ]
Przy skreconych kolach w prawo chrobocze to lewy przegub do wymiany a jezeli kierownica jest skrecona w lewo to prawy przegub do wymiany.



MikronPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 29, 2010 20:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MikronPL » śr cze 09, 2010 21:06

przyczyna była inna. Mocowanie silnika i skrzyni. Nowe śruby i już nic nie podskakuje i puka. Dzięki mimo wszystko



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości