Golf Ecomatic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tellme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 07, 2009 21:09
Lokalizacja: Poznań

Golf Ecomatic

Post autor: tellme » śr mar 03, 2010 18:58

Witam! Posiadam autko jak w temacie i problem, który trapił niejednego użytkownika tegoż auta. Podczas jazdy, po przejechaniu kilku km zaczynają mrugać trzy kontrolki funkcji ecomatic, po czym na stałe świeci ta zielona (system orientuje się, że coś nie tak i wyłącza gaszenie silnika po puszczeniu pedału). Nie przejmował bym się tym zbytnio (jeżdżę na wyłączonym ecomaticu - zawsze mnie denerwował), gdyby nie fakt że czasami sprzęgło reaguje z opóźnieniem i ciężko wykleszczyć czy wrzucić bieg. Nie jest to ciągłe - czasem kilka, czy kilkanaście kilometrów samochód przejeżdża bez problemu, a czasem siłuję się z drążkiem biegowym jak cholera... Charakterystycznym jest, że podczas włączonego ecomatica i migania kontrolek silnik w krótkim czasie sam kilkakrotnie zgaśnie i odpali się (gdy migają na wyłączonym ecomaticu, nic takiego się nie dzieje). Ponieważ 99% mechaników nie miało nigdy do czynienia z tym modelem, nikt nie potrafi mi pomóc. Być może problem tkwi w czymś, co się zacina, bo raz jest ok, a raz nie. Gdyby była trwała usterka - sprzęgło po prostu by nie działało... Czytałem kilka postów na temat tego golfa, ale jednoznacznej diagnozy nie ma. Czy ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się bardziej w tym modelu? Czy jeśli nic się nie da zrobić, to przeróbka na tradycyjne sprzęgło i dołożenie 3 pedału będzie skomplikowana? Pozdrawiam!



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

Post autor: Kłak » wt kwie 13, 2010 21:35

Ja miałem ecomatica i przerobiłem na zwykłego diesla z 3 pedałami.
Więcej szczegółów jak będzie ktoś zainteresowany - to proszę napisać.



henio8
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 486
Rejestracja: wt gru 22, 2009 21:54
Lokalizacja: Woj. pomorskie

Post autor: henio8 » czw cze 24, 2010 09:52

Proszę, tu masz odpowiedź jeśli chodzi o kontrolki:
Obrazek
Kontrolki.

Wyjaśnienie tych kontrolek, gdy się one zapalają (od lewej do prawej ze zdjęcia):
1- pomarańczowa kontrolka- "Kontrolka funkcji Ecomatic": zapala się gdy funkcja ecomatic- start stop, jest wyłączona (przez przycisk na manetce wycieraczek).
2- pomarańczowa kontrolka "Kontolka biegu": Pokazuje kiedy trzeba zmienic bieg na wyższy lub niższy, kontrolka załącza się też gdy bieg nie zaskoczył właściwie.
3- zielona kontrolka "Kontrolka ciągłej pracy silnika": Kontrolka włącza się gdy silnik nie jest w danym momencie zdolny do włączania/wyłączania się automatycznie (funkcja start-stop nie może się włączyć)- przyczyny mogą być takie:
-silnik jest jeszcze za zimny (np. w zimie)
-akumulator jest zbyt rozładowany
-błąd został wykryty
-ciśnienie pompy próżniowej wspomagania jest zbyt niskie
Najczęściej, gdy wszystko jest ok, tylko silnik jest za zimny, ta kontrolka znika po 1 minucie jazdy i silnik uruchamia fukncję automatycznego wyłączania/ włączania się (oczywiście jeśli jej nie wyłączono przyciskiem na manetce).

UWAGA: Gdy trzy lampki palą się, jednocześnie, przez 10 sekund błąd systemu został wykryty, po minucie, gdy sytuacja się nie poprawi, zapali się zielona lampka wyłączając funkcję start-stop. Główną przyczyną częstego włączania się tego jest zły stan akumulatora głównego lub akumulatora pomocniczego, gdy tak się dzieje często najprawdodobniej należy wymienić akumulator jeden lub drugi.

I w tym temacie masz mnóstwo innych informacji o Ecomaticu (info jest z tego tematu): http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... tic+strona

[ Dodano: 24 Cze 2010 09:57 ]
Jeśli chodzi o kontrolki to u Ciebie najprawdopodobniej jest to wina słabego stanu akumulatora głównego lub, co bardziej prawdopodobne- pomocnicznego.
Jednak nie sądzę, żeby to miało coś wspólnego ze pół-auotmatyczną skrzynią biegów i jej sprzęgłem.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 09:57 przez henio8, łącznie zmieniany 3 razy.


VW Golf, CL, wersja specjalna "Europe", 1995r., 1.6 AEA, benzynowy.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości