golf 3 ecomatic

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

swi555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 29, 2009 21:48
Lokalizacja: opole

golf 3 ecomatic

Post autor: swi555 » ndz mar 28, 2010 20:44

Witam,posiadam samochód golf 3 z 1993 roku,diesel ale wersja ecomatic,dla tych co nie wiedzą jest tam zamontowana normalna skrzynia ale sprzęgło jest automatyczne(ponoć nazywa się to "sprzęgło kinetyczne",poniżej zamieszczam zdjęcia) czyli biegi wbija się normalnie ale nie ma pedału sprzęgła,samo się wbija,jest tam chyba sprężone powietrze i to sprzęgło mi się zepsuło,ma ktoś może takie na sprzedaż albo wiecie kto takie naprawia,z góry dziękuję za wszystkie informacje.Oto zdjęcia:
[img][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bdf ... 477bf.html[/img][/img]
[img][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/29d ... 4b443.html[/img][/img]
[img][img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/57d ... a1a19.html[/img][/img]
Ostatnio zmieniony ndz mar 28, 2010 20:46 przez swi555, łącznie zmieniany 1 raz.



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

Post autor: Kłak » wt kwie 13, 2010 21:16

Sprzęgło w tym modelu jest jak najbardziej najzwyklejsze ( tarcze, łożysko itd.) tylko sterownie jest przy pomocy "serwa" ( nie wiem jak fachowo się to nazywa ale mi właśnie to się zepsuło, a mianowicie zrobiła się dziura w membranie i były problemy z wrzuceniem biega ). Wiem, że ja pozbyłem się tego wszystkiego, założyłem 3 pedały, linkę do sprzęgła i autko śmiga jak normalny wolnossący diesel.
Jakby jakieś jeszcze pytania to piszcie, chętnie odpowiem.



swi555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 29, 2009 21:48
Lokalizacja: opole

Post autor: swi555 » wt kwie 13, 2010 21:32

Dla Ciebie to może dobrze jak założyłeś 3 pedał,a mój dziadek ma tylko jedną nogę to żle mu jeżdzić normalnym autem,a chciałbyś sprzedać może ten baniak??(to niby sprzęgło) Jak możesz to podaj numer telefonu albo napisz do mnie na gadu,mój numer gg to 7685817,czekam aż się odezwiesz,pozdrawiam



Kłak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 23, 2006 20:53
Lokalizacja: Łukawiec

Post autor: Kłak » wt kwie 13, 2010 21:47

Przykro mi ale właśnie to mi się zepsuło ( dziurawa membrana - wiem bo to rozciąłem ). Widziałem kiedyś takie na Allegro ktoś sprzedawał, bo też przerobił na zwykły.
Można próbować to rozciąć przy samej blasze - tej zaprasowanej, albo rozgiąć tą blachę, bo membrana jest przykręcona do linki co idzie do sprzęgła oraz przyklejona jest po zewnątrz. Ja posiadam tylko sprawną pompkę i parę jeszcze innych drobiazgów co zostały po przeróbce.



swi555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 29, 2009 21:48
Lokalizacja: opole

Post autor: swi555 » wt kwie 13, 2010 21:54

Oto mój numer telefonu 782601557,jakby pan mógł to proszę napisać mi sms-a tak żebym miał Pana numer a jutro po południu zadzwoniłbym do Pana,z góry dziękuję

[ Dodano: 14 Kwi 2010 19:00 ]
bardzo proszę pana żeby się pan odezwał na mój telefon,bardzo zależy mi na tym,z góry dziękuję i pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 96 gości