[mk2] Pierwsze deszcze i powóź w moim góferze - pomocy !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob kwie 01, 2006 12:41

No ja już wiem że to albo uszczelka albo te zatkane otwory .
Co prawda z zewnątrz w rogu gdzie mniej więcej cieknie , widac jakby uszczelka lekko odlegała od szyby , więc chyba będe musiał kupic nowa i wymienić , kwestia teraz jaki to będzie koszt .
:(
Ale i tak czekam na info jak te otwory udrożnić i jakie maja znaczenie .
:)
A uszczelka w serwisie jedyne 170 zł , to chyba nie rozwiązanie dla mnie , będzie trzeba pokąbinmować z tym silikonem .
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » ndz kwie 02, 2006 10:40

Fachowcy silikonu nie polecaja ze wzglegu na niszczenie sie lakieru , mysle ze klej butapren bedzie bardziej odpowiedni , ale szybe i tak trzeba wyciagnac powniewaz uszczelka jest na pewno cala brudna (wiem z wlasnego doswiadczenia). Jezeli chodzi o otwory to mozna by je zlokalizowac od strony komputera tylko trzeba bedzie podgladnac lusterkiem.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » ndz kwie 02, 2006 10:51

O dobry pomysł .
:)
Najlepsze jest to że już nie cieknie , podkładam dziennie miski a na dworze leje , ale teraz jest such , czyżby uszczelka od temperatury się doformowała spowrotem ?
:)
W razie czego znalazłem juz uszczelke za 50 zl + 30 zł wysyłka , będe musiał to przemyśleć , bo zalewanie butaprenenm to chyba nie rozwiązanie >
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

robbox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: czw lut 16, 2006 20:49
Lokalizacja: WROCŁAW

Post autor: robbox » ndz kwie 02, 2006 19:00

O a gdzie to sa takie tanie uszczeleczki ??
Oczywiscie nowe ??



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz kwie 02, 2006 19:10

marceliii pisze:bo zalewanie butaprenenm to chyba nie rozwiązanie >
Ja to inaczej rozwiązałem. Kupiłem a zoologicznym taki klej do kljenia akwariów przezroczysty, i całą uszczelka na zewnątrz podwarzałem i wciskałem pod nią troszkę tego kleju. Zarówno od strony szyby jak i karoserii. Brakowało mi tez uszczelki na lince od maski, i korka w grodzi. Posprawdzaj te wszystkie uszczelki. Mi juz nie cieknie. :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Pazuzu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt mar 28, 2006 13:58
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Pazuzu » pn kwie 03, 2006 09:07

panowie. ten problem mialem 1,5 r. temu. kupilem nowa uszczelke u JAANA (nie wiem czy w waszych rejonach dziala taka firma) kosztowala niecale 40 PLN. wyjalem u znajomego na warztacie szybe, wszystko wyczscilem, podmalowalem, zakonserwowalem gdzie bylo trzeba i wrocilem do JAANA. nie pamietam ile dokladnie zaplacilem za montaz ale ze wszystkim zmiescilem sie w 100 zykach. pzdr
P.S. u mnie byly niedrozne kanaliki, o ktorych pisalem wczesniej. woda ciekla w lewym dolnym rogu (patrzac od srodka) na bezpieczniki i sciekala sobie elegancko pod nogi pasazera za kierowca. zeby was pocieszyc powiem wam, ze znowu mi cieknie :bajer:

i jeszcze: dawalem roznego "gowna" pod uszczelke (silikon itp) ale nie pomoglo, to bylo rozwiazanie tymczasowe


Pięknie się rosa perli na siekiery ostrzu

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn kwie 03, 2006 16:28

Najlepsze jest to że mi przestało cieknąć , leje leje , a w aucie sucho .
Może uszczelka przy wyższej temperaturze odzyskała swoje właściwości , albo kanaliki same się udrożniły , ale chyba i tak wymienie .
Uszczelka o której pisałem oczywiście nowa z wysyłka 80 zł .
:)
P.S. Najgorsza wiedza jest niewiedza .
Chodzi o to ż eprzestało cieknąć , zlewam całe auto woda i nic , sucho .
:(
I to mnie wkurza , bo jak już wiem że był porblem to chce znaleźć przyczyne , a tu się straciła .


No cóż , na sprzedaż
:(

golf_oo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 03, 2006 23:55
Lokalizacja: osrowiec Św.

Post autor: golf_oo » wt kwie 04, 2006 01:35

podnies maske przy podszybiu masz plasticzek krotki i dlugi zdejmij oba wygarnij smieci i oczysc otworki odwadniajace moze pomoze u mnie tak bylo!!! :bigok:



zuku-ldz

Post autor: zuku-ldz » wt kwie 04, 2006 06:55

ja u nie w bagazniku znalazlem inna przyczyne :) chyba byl kiedys alarm zamontowany :) i czujnik od otwierania klapy byl a teraz zostala tylko dziura po nim i woda jak sobie splywa to tak akurat do bagaznika l)



mieczus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 192
Rejestracja: śr lip 27, 2005 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mieczus » wt kwie 04, 2006 09:19

Oki dzieki, w tym tyg juz nie sprawdze, ale chcialbym to zrobic jeszcze przed swietami, wiec jak cosik wyjdzie to jeszcze dam znac. Dzieki



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt kwie 04, 2006 15:55

No mam zamiar zaraz przeczyścić te kanaliki .
:)
Ale mam jeszcze pytanko , czy komus też objawy cieknięcia ustały , bo ja już sam nie wiem co robić .
:(
Może w kanalikach był syf albo były zamarznięte , bo w przedziale komputera widze że tam jakiś syw spływał , czarny az nie miło .
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

art100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:18

Post autor: art100 » wt kwie 04, 2006 17:43

marceliii pisze:Możesz dokładniej opisać co i jak zrobiłeś .
:)
Problem w tym że ja nie mam pewności że to przez uszczelke szyby cieknie .
:(
I nie wiem jak to sprawdzić bo przestało cieknąć.

W moim przypadku sprawa była poważniejsza, ciekła mi woda do samochodu spod uszczelki po każdej stronie, na dole przy rantach oraz na zgrzewie blach, ktróry znajduje się po prawej stronie półki po stronie pasażera. Zeby dostać sie tam trzeba wyjąć półkę, maty wygłuszające itd. aby dostac się do gołej blachy. Sprawdz te łączenia. A najlepszy sposób żeby sprawdzic czy cieknie polać golfika obficie wodą :). W moim wypadku ten wyciek był dość upierdliwy szukałem go, chyba ze 2 dni :(. Zasmarowałem to grubą warstwą Boll'a i trzyma. Pod uszczelkę, na rantach też nie załowalem, oprócz tego zasmarowałem na całej dł. na dole pod uszczelką. Może nie specjalnie to wygląda ale mam spokój.



zuku-ldz

Post autor: zuku-ldz » śr kwie 05, 2006 20:14

Dzis odkrylem filc od storny kierowcy na dole i ujzalem tam jakas wykladizne gumowa na tak jakby filcu (grubym) ktora byla nasiaknieta woda :( bardzo, pod spodem jakas folia tak jakby z piachem w sordku do czego to jest? musez to porzadnie tera zjakos wysusyzc i zobacyzc czy bedzie nzow mokro bo drzwi zrobilem. Nie moge odnalezc tych kanalow odwadniajacych przy szybie :( gdzie one sa dokladnie?



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » śr kwie 05, 2006 20:25

Malutkie lusterko Ci pomoże , jakies 5-10 cm od rogu szyby .
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 282 gości