Klimatronic - problem po ostatnie wizycie w warsztacie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Klimatronic - problem po ostatnie wizycie w warsztacie

Post autor: szymlorek » pn kwie 12, 2010 21:41

Witam serdecznie!

Poczytałem inne tematy jednak nie do końca umiem odpowiedzieć sobie na ich podstawie na moje pytania.


Miesiąc temu klimatyzacja jeszcze działała, później oddałem auto na wymianę rozrządu, wraz z wszystkimi paskami rolkami etc.

Wczoraj ostatnio zriobiły się pierwsze cieplejsze dni więc włączam klimę na "auto" a z pod maski wydobywa się jedynie ciągłe pstrykanie sprężarki klimatyzacji, otwieram maske a tam kompresor pstryka pół sekundki się obraca po czym znowu się wyłącza i tak w kółko, klima nie chłodzi wiatrak klimatyzacji się nie kręci.


Czy usługa związana z wymianą rozrządu może mieć jakikolwiek wpływ na klimę? Zanim tam pojadę chciałem poznać wasze choć pobieżne opinie, czy istnieje możliwość że dostając sie do rozrzadu coś zostało rozpięte i później nie podłączone czy to raczej układ w którym nie ma wielu wtyczek i nie ma co podłączać?



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » pn kwie 12, 2010 21:46

zrób test klimy izobacz jakie błedy wyskoczą
szymlorek pisze:później oddałem auto na wymianę rozrządu
tu raczej nic nie mogli posuć no chyba że to ich pierwsz wymiana rozrządu :grin:



Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: szymlorek » pn kwie 12, 2010 21:54

Zapomniałem o tym wspomnieć, VAG nie wysypuje żadnych błędów.

W teorii niby wszystko jest cacy a jednak dzisiaj postawilem dwa golfy obok siebie (mysląc że może za niska temperatura jest powodem nie odpalania się kompresora klimatyzacji , niestety w jednym klima ruszyła z miejsca w drugim cyklicznie pstryka kompresor i to tyle.. :/



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn kwie 12, 2010 22:07

Czy nie odpięli i zapomnieli wpiąć ponownie którejś z wtyczek, może nawet wisi widoczna. Albo urwali któryś z kabelków.
To dotyczy instalacji do czujników i Climatronika, więc nie mając którejś z informacji - wyłącza się. Ale błędy wówczas powinny być :-k



Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: szymlorek » pn kwie 12, 2010 22:13

Wobec tego czy gdyby na przykład wypuszczony został czynnik z klimatyzacji (nie wiem po co miałby być upuszczony ale załóżmy ze któryś z przewodów tam przeszkadzał i został odpięty) czy brak czynnika byłby sygnalizowany jako błąd?

Bo z tego co czytałem w wypadku braku czynnika mimo sprawności całego układu też nie włączyłby się on na stałe a jedynie tak pstrykał..?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn kwie 12, 2010 22:18

Np. w Passacie '98 wyświetlacz migał kilka sekund po włączeniu zapłonu, po czym wyświetlał normalnie. Nie pstrykał a czynnika w układzie nie miał.



Awatar użytkownika
Mieniu_69
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 08:32
Lokalizacja: NY
Kontakt:

Post autor: Mieniu_69 » pn kwie 12, 2010 22:44

za duże cisnienie w ukladzie klimy, moze odpinali przewod od klimy (bo ciezko lapa silnika wychodzi bo przewod przeszkadza) lub zawiesil sie zawor rozprezny, musial bys podjechac na diagnostyke
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2010 22:55 przez Mieniu_69, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
damian-ppp
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: ndz mar 25, 2007 18:42
Lokalizacja: Warszawa - Białołęka

Post autor: damian-ppp » pn kwie 12, 2010 23:01

Miałem identyczne objawy, kiedy padł mi sterownik wentylatorów... Sprężarka cykała co sekundę, a wentylatory się nie włączały... Niestety nie wiem jak to samemu zdiagnozować, gdyż sprawdził mi to elektryk samochodowy i to on doszedł do przyczyny problemu... Cześć jest dość droga i występuje kilka rodzai, ja kupiłem używkę na allegro i już drugi roczek śmiga:) Raczej nie jest to możliwe, że uszkodzili Ci to podczas wymiany rozrządu... Możesz wyjąć ten sterownik (znajduje się pod podłużnicą poniżej akumulatora), rozebrać i zobaczyć, czy nic się tam nie zabrudziło/zaśniedziało... Na forum znajdziesz poradę jak to zrobić, co prawda dotyczy ona z tego co pamiętam mk3, lecz sterownik jest podobny i na pewno będziesz wiedział o co chodzi...


Mam VAG-a i VAG TACHO, w razie potrzeby pisać na PW :-)

Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: szymlorek » pn kwie 12, 2010 23:21

Zacznę chyba od wizyty w wyżej wspominanym warsztacie, wypytam czy na pewno nic z klima ruszane nie było, ew wymęcze ich o sprawdzenie stanu czynnika w klimatyzacji, bo dziwnym jest dla mnie że te dwa fakty tak sie ze sobą zbiegły w czasie.

Jak okaże się że klima szczelna i nabita będę szukał dalszych przyczyn :/



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt kwie 13, 2010 09:49

Jakbyś nie miał czynnika to panel klimatronika by migał przez 15 sekund po przekręceniu kluczyka.A gdybyś zrobił test klimatronika wywaliło by błąd 318



Awatar użytkownika
szymlorek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sie 09, 2006 22:20
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: szymlorek » czw kwie 15, 2010 14:40

Układ pełny, kompresor sprawny problem okazał się prozaiczny, bezpiecznik w tej małej puszcze na akumulatorze szlak trafił do tego stopnia ze nawet przytopił się kawałek tej puszeczki.

Nowa puszka zamówiona w aso, przy okazji wymienię prewencyjnie wszystkie bezpieczniki w aucie i na dniach Clima znowu zacznie hulać ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 499 gości