Bicie na kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Bicie na kierownicy

Post autor: tauka » pn mar 27, 2006 23:14

Ostatnio zapodałem sobie nowe fele (alu). Dzisiaj pojechałem ustawić całą geometrię auta i przy okazji wyważyłem przednie koła. Jedno ma delikatne bicie góra dół. Ale naprawdę delikatne. Ale niestety mam bicie na kierownicy. Wszystko jest ok do prędkości 80 km/h. Poweyżej zaczyna trząść delikatnie kierownica. czasami ustaje koło 100, a czasami nie. Nasila się to wszystko jak wykonamy przy takiej prędkości delikatny sket wszystko jedno w która stronę. I tumoje pytanko. Co może być przyczyna tego bicia. Opony. Czy złe wyważenie?? A może to, że wcześniej te oponki na tyle jeździły?? CZy jechac jeszcze raz do innego zakładu, takiego w którym prostują fele, żeby je sprawdzili i wyważili jeszcze raz?? A przy okazji ile może kosztowac wyważenie??


Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn mar 27, 2006 23:31

sam sobie praktycznie odp. jedna fela ma bicie - to już będzie powodowało szarpamie kiery, jeszcze jedno spr. kapciuchy na przegubach, jeżeli przegub jest lekko zatarty i ma trudności ze swobodnym ruszaniem się w kazdą str. to bedzie szarpał za kierownicę = mimo że bedziesz miał kondomy dobre na przegubach to i tak warto je posmarować = = ja np. mam w planie je rozebrać i na nowo posmarować - mimo że kondomy mam całe - traktuję je jak zwrotnicę w maluchu - ciężko obracać zwrotnicą jak wsztstko zatarte


:-k ...

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1001
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt mar 28, 2006 00:10

Jeśli fela ma bicie to jest po przejściach, może była prostowana a może nie. Na dłuższą metę może to się skończyć koniecznością wymiany łożyska. Jeśli pytasz o wyważenie - 10 zł od koła to już górna stawka.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

raf2234
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: pt paź 07, 2005 15:20
Lokalizacja: Wieruszów

Post autor: raf2234 » wt mar 28, 2006 08:01

A moze opona do kitu? U mnie jest odglos podobny to tego jaki jest przy niewywazonych kolach. Tyle ze kierownica nie trzesie. Bylem na wywazeniu (15 zeta za wywazenie kpl. kol - jedno bylo ok). Oponiarz stwierdzil ze opony na jednej osi wyzabkowane i trzeba z tym zyc albo wymienic... I teraz po zmnianie z zimowek mam wrazenie jakbym żukiem jezdzil.
Opony to jakies Ventus (made in korea) 205/45/r16 na felach alu.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » wt mar 28, 2006 09:54

Wyważ wszystkie koła, sam przód mało pomaga. Przejedź po oponach ręką i sprawdź czy są powybijane. Jak nie są to wyważaj.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 28, 2006 19:35

Ja mam oponki Dunlop SPORT01. A fele za bardzo po przejściach byść nie moga, bo nie były na pewno odnawiane, a na feldze nawet ryski nie ma. Ale pojadę jutro do speców od prostowania felg niech sprawdzą :)


Obrazek

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 28, 2006 20:15

tauka pisze:Ale pojadę jutro do speców od prostowania felg niech sprawdzą
wysterczy jedna dziura i felga będzie miała bicie


:-k ...

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » wt mar 28, 2006 20:41

To te fele są nowe czy nie? Bo jak są nowe (piszesz że zapodałeś nowe fele (alu)) to napewno nie w felgach tkwi problem. Ja póki co jestem prawie na 100% pewien że to opony. Sam byłem dzisiaj u wulkanizatora z tym samym problemem (felgi stalowe). I okazało się że opona jest krzywa i ma bicie. Co do ceny: sprawdzenie 0 zł, wyważenie 5 zł/szt.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt mar 28, 2006 20:50

bardzo to dziwne co piszesz bo jezeli opona ma już bicie to przwdopodobne ze korpus opony(siatka)jest uszkodzony i oponka do wymiany sie nadaje a nie koło do wywazenia :bajer:


:-k ...

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » wt mar 28, 2006 23:38

DrLupus pisze:(piszesz że zapodałeś nowe fele (alu))
Znaczy nowy nabytek :D A nowe to one nie są. Ale wizualnie idealne. Jedynie przez takie diury mogły się pokrzywić...


Obrazek

Awatar użytkownika
nowy13
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 847
Rejestracja: sob sty 22, 2005 17:30
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: nowy13 » śr mar 29, 2006 01:04

tauka pisze:Ostatnio zapodałem sobie nowe fele (alu). Dzisiaj pojechałem ustawić całą geometrię auta i przy okazji wyważyłem przednie koła. Jedno ma delikatne bicie góra dół.
Powód bicia w kierownicy.
Wystarczy że koło nie bedzie odpowiednio wyważo i bicie będzie odczuwalne w kole przy większej prędkości



Awatar użytkownika
marcino
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 773
Rejestracja: pn sty 23, 2006 20:14
Lokalizacja: Lublin,
Kontakt:

bicie kierownicy

Post autor: marcino » śr mar 29, 2006 01:12

miałem ten sam problem.tylko że mi kierownica zaczela bić już po 60km/h. pojechałem do mechanika. Wyważył wszystkie koła, ustawił zbieżność i skończyło sie bicie. Jak to by nie pomogło to powiedział że może to tarcze.pzdr


Lubelski Klub VW na http://www.vaglublin.pl" onclick="window.open(this.href);return false; Zapraszamy
majoVWka 2007,2009,2010,2011.2012
vagnysa 2011
vwmania 2008,2009

Obrazek

mkris
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: pn lis 28, 2005 10:57
Lokalizacja: Ense

bicie na kierownicy na wolnych obrotach

Post autor: mkris » wt kwie 04, 2006 12:44

Witam!
Dolacze sie do tematu aby niezaczynac nowego.
W moim golfie na wolnych obrotach (chodzi mi kierownica) "lekkie bicie" czy to jest normalne do tych typow? Czy tez cos jest nie tak?



Awatar użytkownika
100plak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: śr mar 23, 2005 00:22
Lokalizacja: Bad Königsdorf-Jastrzemb
Kontakt:

Post autor: 100plak » wt kwie 04, 2006 14:21

U mnie też felgi chyba krzywe :( ile może kosztować prostowanie? bo sie w ogóle zastanawiam czy w to wchodzić.Felg nie chcę zmieniać bo się do nich przywiązałem no chyba że takie same. Możecie tak chociaż orientacyjnie powiedzieć ile biorą za prostowanie felgi aluminiowej i jak sie ona potem sprawuje?


[img]http://img46.imageshack.us/img46/3031/bmdlaforui3wl8.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości